facebook

Aktualności – Stargard

Dołącz do Akademii Sourcingu!

Zdobądź nowe kwalifikacje jako Specjalista ds. Sourcingu!

Ruszył nowy program stażowy w zakładzie
Hiab firmy Cargotec Poland!

 

Eksperci z globalnego Działu Sourcingu Hiab razem z Działem Personalnym Cargotec Poland zapraszają do udziału w programie stażowym. Oferta skierowana jest zarówno do studentów ostatnich lat studiów oraz absolwentów, a także osób pracujących, które poszukują innej, bardziej dostoswanej do ich umiejętności i oczekiwań pracy. Firma oferuje dla 3 zwycięzców 6-miesięczny płatny staż w zakładzie Hiab w Stargardzie Szczecińskim. W programie między innymi: wykłady, webinaria, szkolenia oraz zadania i obowiązki wykonywane pod okiem dedykowanego mentora!

Jeżeli jesteś zainteresowana/y udziałem w programie zapraszamy do I etapu selekcji: rozwiązania wybranego zadania konkursowego. Rozwiązanie analizy przypadku razem z formularzem rejestracyjnym i CV prosimy przesłać do dnia 28.02.2015 r. na adres akademia@hiab.com

Więcej informacji o programie wraz z regulaminem i zadaniami konkursowymi można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Więcej informacji o zawodzie Specjalisty ds. Sourcingu można dowiedzieć się z filmu.

 

 

Hiab jest światowym liderem w dziedzinie przeładunku drogowego. Najważniejsza jest dla nas satysfakcja klienta. Firma zatrudnia około 2800 profesjonalistów, którzy pracują nad dostarczaniem odbiorcom na całym świecie produktów i usług o niezrównanej wydajności. Nasz asortyment obejmuje żurawie cargo HIAB, żurawie leśne i recyklingowe JONSERED, żurawie leśne LOGLIFT, podwieszane wózki widłowe MOFFETT oraz urządzenia do wymiany nadwozi MULTILIFT, jak również platformy załadunkowe DEL, WALTCO i ZEPRO. www.hiab.com

Hiab jest częścią Cargotec. W 2013 roku obroty firmy Cargotec wynosiły 3,2 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 11 000 pracowników. Akcje Cargotec klasy B są notowane w helsińskim oddziale NASDAQ OMX. Ich symbol giełdowy to CGCBV. www.cargotec.com

 

Budowa naszej montowni w Stargardzie Szczecińskim została uznana przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych za największą zagraniczną inwestycję w 2009 roku. W 2013 roku otworzyliśmy drugi zakład montażowy w Stargardzie Szczecińskim.

Sukces naszego studenta!

Pan  Marek Lewandowski,  student Ekonomii Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie Szczecińskim, został laureatem konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową, organizowanego corocznie przez Stargardzką Izbę Gospodarczą. Zwycięska praca zatytułowana „Wpływ rozbudowy systemów produkcji na funkcjonowanie systemu logistycznego” napisana została pod kierunkiem dr Blanki Tundys, a zgłoszona do konkursu przez dziekana wydziału.  Zwycięzca konkursu poza pamiątkowym dyplomem otrzymał również nagrodę pieniężną w wysokości  500 zł. Nagroda została wręczona na uroczystej gali organizowanej przez Stargardzką Izbę Gospodarczą 12 grudnia 2014 roku.

Serdecznie gratulujemy panu Markowi  i życzymy dalszych sukcesów!

Najlepsi przedsiębiorcy w Stargardzie nagrodzeni

12 grudnia na gali 15-lecia Stargardzkiej Izby Gospodarczej rozstrzygnięty został   VII Konkursu Gospodarczego SIG. W Kapitule Konkursu zasiadała między innymi pani Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu Ewelina Świergiel.

Liderami stargardzkiego biznesu w skali mikroprzedsiębiorstwa została firma Biuro Rachunkowe Robert Pawlak; w skali małego przedsiębiorstwa – Potyrała i Spółka; w skali średniego przedsiębiorstwa – Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ozimek. Produkt Roku to zaawansowane systemy hydrauliczne firmy Specma sp. z o.o. Eksporterami Roku zostały wyjątkowo trzy firmy: Filter PHU, Zakład Pojazdów Szynowych sp. z o.o., ZUM Stargard sp. z o.o.

logo_nakrec_sie

Dziekanat Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie Szczecińskim zaprasza do udziału w akcji zbierania plastikowych zakrętek!

Wszystkich studentów i pracowników ZPSB o szczerozłotych sercach zachęcamy do pomocy przy zbieraniu plastikowych nakrętek po napojach, płynach, z kosmetyków, kawy czy pasty! Dzięki nim możemy wesprzeć rehabilitację Laury, która każdego dnia zmaga się ze swoimi schorzeniami.

Zakrętki zbierane są w dziekanacie ZPSB w Stargardzie Szczecińskim.

Więcej o tym jak można pomóc:

http://dzieciom.pl/podopieczni/11349

Niech moc świątecznego pomagania będzie z Wami!

loga

Szanowni Państwo!

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu oraz Stargardzka Izba Gospodarcza zapraszają na bezpłatne szkolenie:

„Zmiany w VAT – 2014-2015”

Szkolenie odbędzie się 3 grudnia 2014 r. w sali konferencyjnej

Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Stargardzie  Szczecińskim przy ul. Nasiennej 6
w godz. od 9:00 do 15.00

Szkolenie finansowane jest przez projekt “Model Adaptacyjnego Transferu Rozwiązań Innowacyjnych i Eksperckich MATRIX” realizowany przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu. Zgłoszenia przyjmowane są na adres poczty elektronicznej: biuro@sig.stargard.pl lub pod numerem telefonu 91 578 64 40.

ZPSB “Uczelnią Przyjazną Rodzicom”

Dziewięć szkół wyższych w Polsce, realizujących najwięcej działań wspierających młodych rodziców, otrzymało tytuł “Uczelni Przyjaznej Rodzicom”. W pierwszej edycji konkursu realizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU z Krakowa zbierano najlepsze praktyki wspierające studentów oraz doktorantów w godzeniu nauki i pracy badawczej z obowiązkami rodzicielskimi.

21-10-2014

logo_UCZELNIA_PRZYJAZNA_RODZICOM_crop_sm

Za tworzenie przestrzeni przyjaznej dla rodziców studiujących i pracujących naukowo oraz wdrażanie rozwiązań, które sprzyjają godzeniu życia rodzinnego z nauką i pracą, tytuł „Uczelni Przyjaznej Rodzicom” otrzymała także Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, jako jedyna z regionu Pomorza Zachodniego, wśród 9 nagrodzonych uczelni w kraju.

Możliwość indywidualnej organizacji studiów dla studentów wychowujących dziecko, możliwość ubiegania się o pomoc materialną ze strony ZPSB, w tym o okresowe zniżki czesnego oraz specjalne zapomogi, specjalna oferta „Dzieci naszych Absolwentów”, przystosowanie infrastruktury uczelni dla studentów i pracowników opiekujących się dzieckiem – to tylko niektóre z elementów wsparcia, jakie ZPSB oferuje studentom i słuchaczom posiadającym dzieci, aby ułatwić im godzenie studiów z życiem rodzinnym.

Studiować “rodzinnie”

– Mamy wielu studentów z dziećmi, zarówno rozpoczynających studia jako rodzice, jak i powiększające się w trakcie studiów rodziny. Jest to dla nas niemal codzienność i przywykliśmy już do tego, że przygotowujemy indywidualne toki studiów lub planujemy specjalnie dogodne formy zaliczenia np. dla studentek w ciąży czy też uwzględniając obowiązki rodzicielskie studentów – mówi Agnieszka Bukowska, szefowa Dziekanatu ZPSB.

– Sympatyczny jest przypadek naszego studenta, kontynuującego naukę po licencjacie na studiach magisterskich, na które zapisał się wraz z żoną i w trakcie studiów urodziło im się dziecko. Mieszkają za granicą, ale oboje kontynuują naukę i teraz szykują już prace magisterskie do obrony. Studiują w trybie wspomaganym e-learningiem. Właśnie dużym ułatwieniem dla osób, które chcą godzić studia z rodziną jest możliwość studiowania z e-learningiem. Dzięki temu tylko 40% programu jest realizowane z wymogiem obecności na uczelni, a reszta zdalnie przez Internet, co wymaga przyjazdów tylko 8 razy w roku. Mamy też obecnie studentkę, dla której nawet w e-learningu stworzyliśmy indywidualny tok studiów. W tym tygodniu z kolei przeprowadziliśmy wyjątkowo egzamin zaliczeniowy przez wideokonferencję dla studentki, która miesiąc temu urodziła dziecko. Często też na egzaminy przychodzą studenci z całymi rodzinami, gdy np. mama zdaje egzamin, tata z dzieckiem czekają w specjalnie przygotowanym pokoiku obok – kontynuuje Agnieszka Bukowska.

Master of Family Administration

– Na studiach MBA mieliśmy kiedyś w jednej grupie aż trzy panie, które zaszły w ciążę w trakcie studiów. Żadna z nich nie przerwała nauki. Dostosowywaliśmy im indywidualnie terminy zjazdów, rezerwowaliśmy zakwaterowanie na zjazdy także dla ich mężów. Zresztą “rodzinne” wyjazdy zdarzały się także na zaliczeniowy projekt konsultingowy, który odbywa się przez weekend w Międzyzdrojach – i nie był to wcale odpoczynek, ale ciężka praca dla mamy-studentki, gdy tato opiekował się maluchem – opowiada z kolei Małgorzata Łukaszewicz z Biura Studiów Podyplomowych ZPSB.

– W zasadzie nie przypominam sobie, żeby ktoś zrezygnował ze studiów z powodu dziecka. Zawsze wspomagamy nasze studentki i studentów posiadających rodziny, ale oni sami także wykazują dużą determinację do skończenia nauki. Choć nie prowadzimy statystyk, to pamiętamy dobrze naszych studentów z rodzinami, ponieważ indywidualnie zajmujemy się każdym przypadkiem. Nasze “rodziny studenckie” zawsze są miłymi gośćmi w Dziekanacie – podsumowuje Agnieszka Bukowska.

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, uzyskując tytuł “Uczelni Przyjaznej Rodzicom”, czuje się nie tylko wyróżniona, ale także zobowiązana do dalszego rozwijania metod kształcenia i praktyk organizacyjnych, ułatwiających funkcjonowanie na uczelni osób będących rodzicami.

 

Uwaga: Stypendia – nawet powyżej 1000 zł miesięcznie!

Zasady przyznawania pomocy materialnej dla studentów wynikają z Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym:

  • Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Stypendium to będzie otrzymywać maksymalnie 10 % studentów z każdego kierunku studiów prowadzonego w uczelni.
  • Maksymalny dochód rodziny uprawniający do otrzymania stypendium socjalnego w roku akademickim 2014/2015 nie może przekroczyć 850,20 zł netto na osobę.
  • Na stypendia socjalne i dla osób niepełnosprawnych uczelnia jest zobowiązana przeznaczyć 60% środków z otrzymanej dotacji, a pozostałe 40% na stypendia Rektora.

Więcej informacji, regulamin oraz wnioski do pobrania tutaj.

Sprawdź nasze promocje

promocje

> Promocje Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu

Trwa rekrutacja na studia w roku akademickim 2014/2015

Chcesz zdobyć dyplom ukończenia uczelni wyższej i kwalifikacje poszukiwane na rynku pracy bez konieczności uciążliwych dojazdów do większych ośrodków akademickich? Skorzystaj z atrakcyjnej oferty studiów w Stargardzie. Możesz skorzystać z niestacjonarnych studiów I stopnia (licencjackich) realizowanych w siedzibie Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie lub ze studiów II stopnia (magisterskich). To jedyna taka oferta w Stargardzie. Zapraszamy!

Co to znaczy studiować praktycznie?

Studia to dziś więcej niż sam dyplom. Praktyczna wiedza i umiejętności uzyskane na uczelni są równie ważne jak tytuł zawodowy (licencjat czy magister). Dla pracodawcy liczy się to, jak naszą wiedzę umiemy wykorzystywać w realnych sytuacjach zawodowych. Taki pracownik jest ceniony i poszukiwany. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Stargardzie, to uczelnia o praktycznym profilu kształcenia. Przez ponad 20 lat istnienia ZPSB wykształciła już tysiące dyplomowanych specjalistów w dziedzinach ekonomii, informatyki czy zarządzania, działających z sukcesem w biznesie.

Nauka interaktywna z wykorzystaniem gier i warsztatów

Nowoczesny system kształcenia to nie tylko tradycyjne wykłady. Oferta musi być zróżnicowana i elastyczna. Gry decyzyjne to jedna z atrakcyjnych i skutecznych metod ćwiczenia wiedzy i umiejętności. Studenci chętnie angażują się w rywalizację, pokonywanie kolejnych poziomów. Taka motywacja pomaga w praktycznej nauce. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Stargardzie wykorzystuje na zajęciach gry symulacyjne i decyzyjne, treningi i warsztaty menedżerskie, moderowane dyskusje.
Gra_ZPSB_P1090288_smsmGra symulacyjna “Zarządzanie projektem D&J Resort”

Pracodawcy potrzebują konkretnych kompetencji

Ujecie_przyjdz_do_nas_po_praktyke„Przyjdź do nas po praktykę” – nowy film promocyjny ZPSB
Wybierając uczelnię należy kierować się aktualnością i praktycznością oferty edukacyjnej dla rynku pracy. ZPSB, która od 20 lat kształci kadry dla biznesu, wzbogaca kadrę naukową gronem doświadczonych praktyków, działających w biznesie. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Stargardzie współpracuje też z lokalnymi pracodawcami, aby ułatwić start zawodowy absolwentom. To szczególnie ważne dla osób, które dziś podejmują decyzję o studiach.

Kształcić się należy w każdym wieku

Rynek pracy mocno weryfikuje kwalifikacje absolwentów, a samo doświadczenie też nie zawsze wystarcza wobec zmieniających się realiów. Dlatego kształcenie się osób dorosłych jest wymogiem naszych czasów. ZPSB wychodzi tu naprzeciw z dopasowaną ofertą i metodami pracy, a także atrakcyjnymi zniżkami dla osób 40+. Na podnoszenie kwalifikacji i inwestycję w siebie nigdy nie jest za późno.

Studiować wygodnie i na miejscu

Wysoki poziom kształcenia i dobra atmosfera to atuty Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Stargardzie. Nowoczesne metody to też nauka w systemie e-learningu, oferującym wygodne kształcenie na odległość z zachowaniem wysokiego standardu uzyskiwanej wiedzy i umiejętności. Bez konieczności wyjazdu do innego miasta, na miejscu mamy dostęp do nowocześnie prowadzonych studiów wyższych. Szereg ułatwień, w tym materiały dydaktyczne dostępne przez Internet i elastyczne terminy zajęć sprawiają, że studia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Stargardzie to dobra inwestycja.

Informator 2014/2015

informator


rekrutacjaonlineKontakt


Wydział Przedsiębiorczości w Stargardzie Szczecińskim

ul. Park 3 Maja 2, 73-110 Stargard Szczeciński

tel. +48 91 578 22 12

stargard@zpsb.pl

Konto: PeKaO S.A. O/Stargard nr: 13 1240 3927 1111 0010 4608 6258

Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości

w Stargardzie

mgr Ewelina Świergiel

eswiergiel@zpsb.pl

Dyżury Dziekana:

piątek 13-15

sobota 11-14

Dziekanat

mgr Agnieszka Dębińska

adebinska@zpsb.pl

Paulina Wręczycka

pwreczycka@zpsb.edu.pl


Godziny otwarcia Dziekanatu:

Poniedziałek nieczynne

Wtorek 08.00 - 16.00

Środa 08.00 - 16.00

Czwartek 08.00 - 16.00

Piątek 08.00 - 16.00

w czasie zjazdów:

Piątek 10.00 - 18.00

Sobota 08.00 - 14.00

Niedziela 08.00 - 14.00