Rehabilitacja psychofizyczna w onkologii

Leczenie chorób nowotworowych wiąże się często ze stosowaniem terapii, która stanowi poważne obciążenie dla funkcjonowania organizmu. Z tego powodu u osób, które się z nimi zmagają, tak istotne jest podjęcie działań, które pozwolą zatroszczyć się zarówno o ich kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Zapisz się na studia podyplomowe na kierunku Rehabilitacja psychofizyczna w onkologii i zdobądź rzetelną wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci skutecznie pomagać chorym po chemioterapii, radioterapii czy w opiece paliatywnej.

Program

Podczas tych studiów podyplomowych zdobędziesz informacje z zakresu psychoonkologicznych aspektów terapii chorych na nowotwory, a także poznasz metodykę wykonywania u nich zabiegów fizjoterapeutycznych. Nauczysz się tworzyć i weryfikować programy usprawniania osób z różnymi dysfunkcjami narządów i układów biorąc pod uwagę ich aktualny stan zdrowia. Dowiesz się, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę z zakresu diagnostyki funkcjonalnej i metodycznych podstaw fizjoterapii do celów kompleksowej rehabilitacji. Zapoznasz się także z zagadnieniem zastosowania elementów psychologii klinicznej i psychoterapii w pracy z pacjentem.

Wybrane moduły programu:

  • Epidemiologia chorób nowotworowych
  • Metody rozpoznawania nowotworów złośliwych
  • Leczenie systemowe
  • Rehabilitacja w onkologii
  • Fizjoterapia w onkologii
  • Opieka paliatywna
  • Psychoonkologia

Pamiętaj, że w ZPSB możesz skorzystać z dofinansowania na studia podyplomowe dla siebie i swoich pracowników w ramach Projektu Bazy Usług Rozwojowych. Sprawdź, jak otrzymać wsparcie i jakie warunki musisz spełnić, aby móc ubiegać się o nie.

STUDIA DOFINANSOWANE

Adresaci

Studia podyplomowe na kierunku Rehabilitacja psychofizyczna w onkologii są adresowane do osób zajmujących się rehabilitacją i opieką nad osobami z chorobą nowotworową.

Rezerwuję miejsce