Tietoevry i ZPSB partnerami dla przygotowania przyszłych kadr w branży IT

Wspólne przedsięwzięcia szkoleniowe, badawcze, organizacja praktyk czy staży dla studentów, konsultacje w zakresie programów studiów – to tylko niektóre z obszarów, w jakich planują rozwijać współpracę Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie i Tietoevry.

Umowę o współpracy podpisali dziś uroczyście, ze strony Tieto Poland – Michał Mariański, szef Tietoevry na Polskę oraz Katarzyna Wolska, HR Manager na Polskę, a ze strony Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu – prof. ZPSB Justyna Osuch-Mallett, Rektor oraz prof. ZPSB Dorota Dżega Pietruszkiewicz, Prorektor ds. Rozwoju.

Podpisana umowa partnerska, jest właściwie sformalizowaniem funkcjonującej już od pewnego czasu współpracy między uczelnią biznesu a firmą, tworzącą cyfrowe usługi dla biznesu i społeczeństwa na całym świecie. Między Tietoevry a ZPSB działa już wymiana kadry i studentów, m.in. wykładowcy Tieto prowadzą zajęcia z zarządzania projektami na studiach inżynierskich IT i magisterskich z Zarządzania w IT, a także na studiach podyplomowych Project Manager.

Pierwszym większym przedsięwzięciem zaplanowanym w ramach partnerstwa są warsztaty „Embedded – podstawy współczesnego języka C w praktycznych zadaniach”. To 7-tygodniowy cykl praktycznych spotkań, do którego zostali zaproszeni najlepsi studenci informatyki w ZPSB. W trakcie warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych inżynierów z Tietoevry, wyłącznie w języku angielskim, będą prowadzone sesje z rozwiązywaniem zadań lub dyskusjami nad realnymi problemami występującymi w firmie. Uczestnicy nie tylko zdobędą tam praktyczną wiedzę i umiejętności, ale także mają szansę na zatrudnienie w Tietoevry.

Studenci, którzy wezmą udział w naszym projekcie, skorzystają nie tylko w zakresie zdobytej wiedzy czy kompetencji, ale też sprawdzą się w realnej sytuacji zawodowej, zobaczą jak wypadają na rynku pracy. Najlepsi z nich mogą znaleźć u nas zatrudnienie – mówi Katarzyna Wolska z Tietoevry.

To duża szansa dla naszych studentów i silne wsparcie ich ścieżki edukacyjnej w ZPSB – komentuje Rektor Justyna Osuch-Mallett. – Z firmą Tietoevry działamy już od pewnego czasu, także korzystając z ich doświadczenia w zakresie konsultowania programu studiów z Informatyki na specjalności Inżynier systemów informatycznych – podsumowuje Rektor Osuch-Mallett.

***

Tietevry tworzy cyfrowe usługi dla biznesu i społeczeństwa, poprawiając jakość życia. Firma obecna jest na całym świecie i wszędzie tam kieruje się wartościami, które są receptą na sukces. Tietoevry charakteryzują: otwartość, zaufanie, różnorodność i elastyczne podejście. W Polsce Tietoevry reprezentowane jest przez Tieto Poland Sp. z o.o., która zajmuje się świadczeniem usług w zakresie technologii informatycznych i komputerowych, informacji, zarządzania w branży Automotive, Telecom&Cloud i innych.

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie – założona w 1993 roku, najstarsza i największa uczelnia niepubliczna na Pomorzu Zachodnim. Praktyczny profil kształcenia przygotowuje profesjonalne kadry menedżerskie dla nowoczesnej gospodarki. Nowoczesny system zróżnicowanych i elastycznych zajęć, wykładowcy praktycy i partnerstwa z biznesem, to wyróżniki ZPSB. Studia I i II stopnia na kierunkach Ekonomia, Zarządzanie, Informatyka i Pedagogika, a także studia Business Management w języku angielskim – oferowane są w Szczecinie i na wydziałach w Gryficach, Stargardzie i Świnoujściu. ZPSB prowadzi też kilkanaście kierunków studiów podyplomowych, w tym studia menedżerskie Executive MBA.