ZPSB wśród dziesięciu najlepszych polskich uczelni wg pracodawców

W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017, w zestawieniu „Prestiż według pracodawców” w woj. zachodniopomorskim – Zachodniopomorska Szkoła Biznesu znalazła się na 9. miejscu spośród wszystkich polskich uczelni.

W województwie zachodniopomorskim, w pierwszej dziesiątce najlepszych, zdaniem pracodawców, uczelni, znalazły się głównie szkoły publiczne, także spoza naszego regionu – np. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska. W tym gronie, na 9. pozycji jest wymieniana Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie – jako jedyna uczelnia niepubliczna.

To zestawienie, po raz kolejny udowadnia, że nasza 24-letnia obecność na rynku kształcenia i biznesu w regionie jest doceniana przez przedsiębiorstwa. Najbardziej cieszy nas to, że nasza praca i doświadczenie w edukacji dla biznesu bezpośrednio wpływa się na sukces naszych absolwentów i ich dobrą markę wśród pracodawców – mówi prof. Aneta Zelek, Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.

Badanie preferencji pracodawców zatrudniających absolwentów uczelni wyższych zrealizowało po raz kolejny Centrum Badań Marketingowych INDICATOR. Zostały zbadane przedsiębiorstwa, które zatrudniają na podstawie umowy o pracę powyżej 20 pracowników.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2017 przygotowuje co roku Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

W razie pytań -> zapraszamy do kontaktu

 

Więcej komunikatów prasowych ZPSB