Druga edycja gry miejskiej w Gryficach – w tym roku szukamy skarbu!

17 czerwca 2018 r. centrum Gryfic po raz drugi zamieni się w wielką mapę do gry. Zagrać będzie mógł każdy, zupełnie za darmo. Prócz gry, Plac Zwycięstwa zamieni się w wielkie centrum rozrywki, w którym nie zabraknie atrakcji dla młodszych i nieco starszych miłośników dobrej zabawy.

Poszukiwanie skarbów czas zacząć
Fabuła tegorocznej rozgrywki została osadzona we wczesnych latach XIX wieku. Gracze wcielą się w rolę poszukiwaczy skarbu gryfickiego landrata von Wrichen’a (urzędnika administrującego powiatem), który tuż przed najazdem wojsk napoleońskich utracił wielki skarb pełen złota i kosztowności. Głównym podejrzanym jest jego sługa, który w niejasnych okolicznościach znika tuż przed samym zajęciem miasta przez Francuzów. Skarb nigdy nie opuścił Gryfic, więc wciąż jest nadzieja na jego odnalezienie. Mieszkańcy podczas swojej wędrówki będą odkrywać kolejne wskazówki prowadzące ich do poznania wielkiej tajemnicy.

Kto może zagrać?
Podobnie jak w zeszłym roku, zagrać może każdy. Rodziny z dziećmi, grupy, pojedynczy gracze, młodzi i starsi miłośnicy przygód. Wystarczy się zarejestrować na stronie www.gryfickagramiejska.pl lub przyjść o godzinie 10:00 na Plac Zwycięstwa, by zapisać się przed startem. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej, co ułatwi odbiór pakietu startowego dla gracza i zmniejszy czas oczekiwania na rozpoczęcie rozgrywki. Warto także założyć wygodne buty. Dla najlepszych graczy czekać będą atrakcyjne nagrody. W zeszłym roku ich wartość przekroczyła kilka tysięcy złotych.

Gra miejska to nie wszystko
Podczas rozgrywki, ale także po jej zakończeniu, mieszkańcy będą mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych na Placu Zwycięstwa. Gry, zabawy, pokazy, konkursy, oferta gastronomiczna, atrakcje dla dzieci oraz liczne występy artystyczne umilą czas aż do późnych godzin popołudniowych. Także ci, którzy nie zdecydują się wziąć udziału w rozgrywce są na naszej imprezie mile widziani – podkreśla dr Grażyna Maniak, dziekan gryfickiego Wydziału Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Organizatorem wydarzenia jest Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wydział Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach oraz Gmina Gryfice.