Dołącz do grupy zajęciowej!
Rezerwuję miejsce
Program studiów na kierunku Ekonomia jest bardzo dobrze skonstruowany. Poza standardowymi przedmiotami z zakresu Ekonomii realizowane są także dodatkowe moduły i zagadnienia, które są bardzo ciekawe i wnoszą więcej do naszego codziennego studiowania. To bardzo praktyczny kierunek studiów.
Rafał Wołosiak, student kierunku Ekonomia, ZPSB w Gryficach
Umiejętne zarządzanie pieniędzmi to dar niezwykle pożądany nie tylko w każdym gospodarstwie domowym, lecz przede wszystkim w każdym dobrze prosperującym przedsiębiorstwie. I wbrew pozorom nie jest to kwestia wyczucia, lecz sprofilowanej wiedzy i zdolności logicznego analizowania sytuacji, której można się nauczyć na specjalności Rachunkowość i finanse w ZPSB.
Czego się nauczysz?
Specjalność Rachunkowość i finanse dobrze przygotuje Cię zarówno do zawodu przyszłego księgowego, jak i analityka finansowego. Dowiesz się, jak prowadzić księgi przychodów i rozchodów, rozliczać podatki, tworzyć zestawienia ekonomiczne i finansowe, sprawozdania, plany finansowe i inwestycyjne. Podczas studiów nauczysz się pracować z programami księgowymi oraz zdobędziesz niezbędną wiedzę praktyczną zakresu finansowych regulacji prawnych.
Modułowe programy studiów
Specjalność Rachunkowość i finanse w ZPSB w Gryficach realizowana jest w formie modularnej. Taki program studiów ma same korzyści. Program studiów realizowany jest w formie modułów tematycznych. W danym semestrze uczysz się zagadnień z danego obszaru, a po jego zakończeniu podchodzisz do zaliczeń i egzaminów. Następnie rozpoczyna się realizacja kolejnych przedmiotów.
Dzięki takim rozwiązaniom zaliczenia przedmiotów i egzaminy nie nakładają się na siebie. Taka forma studiowania pozwoli na zdobycie konkretnej wiedzy i koncentrację w jednym czasie na wybranych zagadnieniach.
Jeśli jesteś zainteresowany szczegółowym programem, sprawdź specjalność Rachunkowość i finanse.
Wybrane przedmioty specjalnościowe realizowane na specjalności Rachunkowość i finanse:
- Rachunkowość finansowa
- Rachunkowość zarządcza
- Rynek i instrumenty finansowe
- Finansowanie działalności gospodarczej
- Sprawozdawczość finansowa i auditing
- Ryzyko finansowe
Po studiach będziesz mógł pracować na przykład jako:
- księgowy
- pracownik działu finansowego
- kierownik działu finansowego
- specjalista ds. rachunkowości
- specjalista ds. planowania wydatków
- analityk finansowy
- doradca finansowy
- doradca inwestycyjny
- biegły rewident księgowy (po spełnieniu dodatkowych wymagań)