Pedagogika

Specjalności:

Biblioteka ZPSB oferuje studentom świetne zasoby książkowe i materiały naukowe, dzięki którym jesteśmy w stanie dobrze przygotować się do zajęć, egzaminów, czy pogłębiać swoją wiedzę w określonych specjalizacjach. Warto też wspomnieć o osobach pracujących w bibliotece – miłe, pomocne, otwarte na studentów. Nigdy nie spotkałam się odmową pomocy. To ważne, szczególnie w okresie egzaminów, kiedy biblioteka staje się niemalże drugim domem studentów.

Małgorzata Szwajkowska, absolwentka studiów na kierunku Pedagogika, ZPSB w Gryficach

Dynamiczne zmiany zachodzące w całej strukturze społecznej i technologicznej sprawiły, że również dyscyplina, jaką jest pedagogika zaczyna przechodzić transformację, a współczesny pedagog nie jest już tylko nauczycielem. Jeśli zdecydujesz się na studiowanie Pedagogiki w ZPSB, zdobędziesz również wiedzę historyczno-filozoficzną, socjologiczną i psychologiczną niezbędną do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej, która w obecnych czasach jest nie tylko sporym wyzwaniem, ale przede wszystkim ogromną odpowiedzialnością. Podczas studiów licencjackich na kierunku Pedagogika dowiesz się, jak przygotowywać młodych ludzi do wyzwań, które stawia przed nimi szybko zmieniający się świat.

Praca z dziećmi i młodzieżą jest niezwykle satysfakcjonująca, ale jednocześnie to bardzo trudne zadanie. Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne i wiedza, którą pomogą zdobyć Ci nasi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Wykładowcy ZPSB chętnie dzielą się swoimi przeżyciami i konkretnymi przypadkami z pracy zawodowej, co pozwala studentom zobrazować sobie, jak w rzeczywistości wygląda zawód pedagoga w dzisiejszych czasach.

Pedagogika to kierunek dający szerokie możliwości rozwoju i kreatywności własnej kariery zawodowej. Ukończenie studiów na kierunku Pedagogika o specjalności Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna daje nie tylko możliwość pracy z dziećmi w przedszkolu czy w szkole podstawowej. To także dobra okazja do poznania uwarunkowań rozwoju własnego dziecka, oraz możliwości pomocy dziecku w uczeniu się.

Dr Joanna Balcer, wykładowca na kierunku Pedagogika, ZPSB w Gryficach