Kierunek |
|
Rodzaj studiów |
|
Tryb studiów |
|
Język |
|
Czas trwania |
|
Data startu |
|
Opis Wiążesz swoją karierę z pracą z dziećmi lub młodzieżą? Przygotowanie pedagogiczne to kierunek dla Ciebie. Zdobądź odpowiednie kompetencje psychologiczno-pedagogiczne oraz dydaktyczne do prowadzenia zajęć lub pracy jako nauczyciel-psycholog. |
|
Aktualna zniżka |
|
Cena |
|
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia, która oferuje nowoczesny program edukacyjny dostosowany do aktualnych potrzeb Słuchaczy i Pracodawców. Przygotowaliśmy dla Was wiele interesujących kierunków studiów podyplomowych wśród których nie mogło zabraknąć kierunku Przygotowanie pedagogiczne
Cel studiów podyplomowych
Celem studiów na kierunku Przygotowanie pedagogiczne jest: przygotowanie słuchaczy do pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą na poziomie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz prowadzenia zajęć z przedmiotu lub dziedziny, w zakresie której kandydat posiada już przygotowanie merytoryczne. Studia podyplomowe pozwalają zdobyć przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne i dydaktyczne do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć, do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych lub praktycznej nauki zawodu oraz do wykonywania zawodu nauczyciela-psychologa.
Studia realizowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do zawodu nauczyciela (Dz.U. 2021, poz.890).
Program studiów
- Wprowadzenie do pedagogiki. 20 godz.
- Wprowadzenie do psychologii. 20 godz.
- Psychologia rozwojowa i wychowawcza dzieci i młodzieży. 20 godz.
- Elementy pedagogiki specjalnej. 15 godz.
- Pedagogika społeczna. 15 godz.
- Psychologia społeczna. 15 godz.
- Pedagogika dorosłych. 15 godz.
- Problemy pedagogiki szkolnej. 15 godz.
- Trening kompetencji wychowawczych. 15 godz.
- Komunikacja interpersonalna w pracy nauczyciela. 15 godz.
- Podstawy diagnozy i terapii psychopedagogicznej. 15 godz.
- Dydaktyka ogólna. 30 godz.
- Organizacja i ewaluacja pracy dydaktycznej. 15 godz.
- Kultura języka polskiego. 15 godz.
- Etyka zawodu pedagoga. 15 godz.
- Technologie informatyczne w pracy nauczyciela. 15 godz.
- Metodyka przedmiotów zawodowych. 25 godz.
- Metodyka nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. 25 godz.
- Metodyka przedmiotów humanistycznych. 25 godz.
- Emisja głosu. 15 godz.
- Elementy prawa oświatowego. 5 godz.
- Bezpieczeństwo i higiena pracy w szkole. 5 godz.
- Projekt praktyczny. 20 godz.
Łączna liczba godzin: 390 + 150 godz. praktyki zawodowej
Uczelnia zastrzega prawo do możliwości wprowadzenia do 15% zmian w programie kierunku.
Najważniejsze atuty kierunku
Program studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie pedagogiczne został dopracowany i skrojony na miarę aktualnych potrzeb Słuchaczy oraz wymagań stawianych przez pracodawców. Najważniejsze atuty kierunku to:
- dobrze przygotowany, ciekawy program;
- profesjonalna kadra z dużym doświadczeniem praktycznym;
- harmonogram zajęć ustalony dla całego cyklu kształcenia;
- interaktywne, warsztatowo prowadzone zajęcia;
- możliwość korzystania z materiałów dydaktycznych za pośrednictwem platformy e-learningowej;
- sprawna obsługa ze strony dziekanatu;
- brak pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego;
- świadectwo na podstawie zaliczenia końcowego w postaci testu wiedzy i umiejętności na platformie e-learningowej.
Dla kogo są studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne?
Studia podyplomowe w ZPSB skierowane są do osób, które posiadają wyższe wykształcenie na co najmniej poziomie licencjackim lub inżynierskim i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności specjalistyczne.
Studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne są adresowane do:
- do osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów I lub II stopnia, które zamierzają pracować na stanowisku wymagającym przygotowania pedagogicznego.
- absolwenci uzyskają kwalifikacje do pracy w placówkach systemu oświaty (choć nie tylko) na stanowisku nauczyciela, wychowawcy, nauczyciela-psychologia, trenera, opiekuna.
Korzyści dla słuchaczy
Wybierając kierunek Przygotowanie pedagogiczne na studiach podyplomowych w ZPSB oprócz wiedzy i umiejętności zyskujesz szereg korzyści, wśród których można wymienić:
- Bezpłatny dostęp do bibliotek cyfrowych ibuk Libra (PWN) oraz Biblio Ebookpoint (Helion).
- Dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej uczelni oraz platformie z kursami otwartymi Navoica.pl.
- Możliwość nawiązania kontaktów poprzez uczestnictwo w licznych spotkaniach branżowych.
- Bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 (dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB, najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Forms itp., możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint, przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive).
- Wygodny plan zajęć, który pozwala na swobodne łączenie nauki z życiem prywatnym i zawodowym.
Organizacja studiów
Zachodniopomorska Szkoła Biznesy to uczelnia, która cieszy się uznaniem ze strony studentów oraz pracodawców zarówno z Pomorza Zachodniego, jak i z całego kraju. W naszej Uczelni na pierwszym miejscu stawiamy naszych Studentów i Słuchaczy. Dlatego studia podyplomowe prowadzone są tylko w piątki i soboty. Pozostałe dni tygodnia są wolne od zajęć, co umożliwia realizację innych celów i rozwijanie swoich pasji.
Zajęcia na kierunku Przygotowanie pedagogiczne w ZPSB prowadzone są online z wykorzystaniem aplikacji MS Teams, zgodnie z następującym harmonogramem:
- piątki w godzinach od 16:30 do 20:00,
- soboty (w wyjątkowych przypadkach niedziele) w godzinach od 9:00 do 17:00
Częstotliwość zjazdów: w zależności od miesiąca, średnio 2 zjazdy w miesiącu po 10-15 godz. każdy.
Warunki ukończenia studiów podyplomowych
-
Aby ukończyć studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne, Słuchacze powinni:
- być obecni na minimum 80% zajęć,
- przystąpić i zdań z pozytywnym wynikiem egzamin końcowy z wszystkich zrealizowanych modułów w formie testu wiedzy i umiejętności na platformie e-learningowej,
- przygotować projekt praktyczny związany z pracą dydaktyczno-wychowawczą (np. projekt cyklu 3 – 5 lekcji przedmiotowych lub wychowawczych poświęconych jednemu blokowi tematycznemu według własnej nowatorskiej propozycji z zakresu metodyki kształcenia lub wychowania),
- odbyć obowiązkową praktykę zawodową.
Lider kierunku
dr Agnieszka Jankowska – pedagog, nauczyciel akademicki, nauczyciel dyplomowany i ekspert MEiN w komisjach egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy, kierownik placówki doskonalenia nauczycieli i biblioteki pedagogicznej. Oligofrenopedagog z doświadczeniem w pracy w placówce rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczej. Doradca zawodowy z doświadczeniem w pracy z młodzieżą szkolną oraz osobami długotrwale bezrobotnymi. Zainteresowania naukowe – pedeutologia, edukacja dorosłych, współczesne koncepcje i nurty wychowania.