Kierunek |
|
Rodzaj studiów |
|
Tryb studiów |
|
Język |
|
Czas trwania |
|
Data startu |
|
Opis Studia pozwolą Ci zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne przy organizacji pracy w instytucjach publicznych oraz uzupełnić wiedzę dotyczącą prawnych aspektów funkcjonowania administracji publicznej. Zgłębisz tajniki zarządzania jakością i finansami publicznymi, dowiesz się jak pozyskiwać fundusze z UE na realizację zadań statutowych administracji oraz zarządzać projektami unijnymi, poznasz również metody zarządzania zasobami ludzkimi. Będziesz uczestniczyć w warsztatach dotyczących wizerunku pracownika administracji oraz standardów obsługi klienta. Program studiów |
|
Aktualna zniżka |
|
Cena |
|
ZPSB to szkoła wyższa, która od lat oferuje edukację na najwyższym poziomie. Dla naszych słuchaczy przygotowaliśmy szeroką ofertę studiów podyplomowych. Wśród nich znalazł się kierunek Zarządzanie w sektorze publicznym.
Cel studiów podyplomowych
Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w sektorze publicznym mają na celu zapoznanie słuchaczy z zasadami nowoczesnego zarządzania sektorem publicznym. Osoby, które wybiorą ten kierunek studiów podyplomowych, zostaną zapoznane dokładnie z podstawami prawnymi i administracyjnymi związanymi z funkcjonowaniem jednostek publicznych.
Zajęcia prowadzone są przez praktyków, którzy posiadają aktualną wiedzę i doświadczenie. Na zajęciach słuchacze zostaną zapoznani z aktualnie obowiązującym prawem. Przedstawiona im zostanie użyteczna wiedza, pokazana z wykorzystaniem analizy aktualnych i praktycznych case study oraz przykładów.
Program studiów
Poniżej przedstawiony został szczegółowy program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie w sektorze publicznym w ZPSB.
BLOK WPROWADZAJĄCY. 30 godz.
- Warsztat umiejętności interpersonalnych. 10 godz.
- Podstawy zarządzania publicznego. 10 godz.
- Funkcjonowanie administracji rządowej i samorządowej w Polsce i UE – warsztat. 10 godz.
BLOK ZAGADNIEŃ PRAWNYCH. 40 godz.
- Prawo zamówień publicznych. 10 godz.
- Prawo administracyjne. 10 godz.
- Ustawa o finansach publicznych. 10 godz.
- Prawo pracy. 5 godz.
- Dostęp do informacji publicznej a ochrona informacji niejawnych. 5 godz.
BLOK ZAGADNIEŃ EKONOMICZNYCH. 50 godz.
- Zarządzanie strategiczne w administracji. 10 godz.
- Zarządzanie finansami publicznymi. 10 godz.
- Marketing terytorialny. 10 godz.
- Zarządzanie zasobami ludzkimi. 10 godz.
- Zarządzanie projektami finansowanym ze środków publicznych. 10 godz.
BLOK KOMPETENCJI PROFESJONALNYCH. 40 godz.
- Zarządzanie jakością w administracji. 10 godz.
- Standardy obsługi klienta. 10 godz.
- Wizerunek pracownika administracji. 10 godz.
- Cyfryzacja w administracji. 10 godz.
BLOK KOMPETENCJI KLUCZOWYCH. 20 godz.
Blok realizowany w trybie e-learningowym. Słuchacz samodzielnie wybiera 2 kompetencje kluczowe z poniższego zestawu.
- Autoprezentacja.
- Komunikacja interpersonalna.
- Kreatywność.
- Praca w zespole.
- Prawo własności intelektualnej.
- Zarządzanie wiedzą.
- Zarządzanie zespołem.
Łączna liczba godzin: 180 godz.
Uczelnia zastrzega prawo do możliwości wprowadzenia do 15% zmian w programie kierunku.
Najważniejsze atuty kierunku Zarządzanie w sektorze publicznym w ZPSB
Studia podyplomowe w ZPSB to liczne zalety i korzyści. Do najważniejszych atutów kierunku Zarządzanie w sektorze publicznym należą:
- Możliwość zapoznania się z aktualnymi przepisami prawnymi.
- Możliwość dokładnego poznania specyfikacji prowadzenia dokumentacji administracyjnej i projektowej.
- Nabycie umiejętności obsługi nowoczesnych technologii informatycznych, takich jak profil zaufany, ePUAP, podpis kwalifikowany, aplikacja mObywatel.
- Możliwość udziału w zajęciach, które prowadzą wykładowcy-praktycy, m.in. prawnicy, przedstawiciele administracji publicznej (pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego).
Dla kogo są studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w sektorze publicznym?
Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w sektorze publicznym dedykowane są osobom, które posiadają już wyższe wykształcenie (studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie) i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności. To idealny wybór dla osób związanych zawodowo z administracją publiczną, które chcą w ten sposób doskonalić swoje kwalifikacje.
Zarządzanie w sektorze publicznym to studia podyplomowe także dla osób planujących rozpocząć karierę urzędniczą i chcących zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności w celu rozwoju zawodowego w tym kierunku.
Korzyści dla słuchaczy
Kierunek Zarządzanie w sektorze publicznym na studiach podyplomowych w ZPSB to liczne korzyści, wśród których warto wymienić:
- Bezpłatny dostęp do bibliotek cyfrowych ibuk Libra oraz Biblio Ebookpoint (dawniej NASBI).
- Stały dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej uczelni oraz platformie z kursami otwartymi Navoica.pl.
- Możliwość nawiązania kontaktów poprzez uczestnictwo w licznych spotkaniach branżowych.
- Bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 (dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB, najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Forms itp., możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint, przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive).
- Wygodny plan zajęć, który pozwala na swobodne łączenie nauki z życiem prywatnym i zawodowym.
Organizacja studiów Zarządzanie w sektorze publicznym w ZPSB
W ZPSB na pierwszym miejscu stawiamy naszych słuchaczy i ich potrzeby. Dlatego zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się dwa razy w tygodniu: w piątki i soboty. Kierunek Zarządzanie sektorem publicznym prowadzony jest w formie tradycyjnej (zajęcia na sali) zgodnie z harmonogramem:
- piątki w godzinach od 16:30 do 20:00,
- soboty w godzinach od 8:30 do 17:00.
Powyższy plan zajęć sprawia, że słuchacze studiów podyplomowych w ZPSB mają wolne niedziele. Mogą wykorzystać je na sprawy prywatne, zawodowe lub rozwój swoich pasji poza uczelnią.
Warunki ukończenia studiów podyplomowych
Aby ukończyć studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w sektorze publicznym, słuchacze muszą:
- mieć minimum 80% obecności na zajęciach,
- uzyskać zaliczenie każdego z modułów zajęć w postaci testu wiedzy na platformie e-learningowej.
Lider kierunku
dr Grażyna Maniak, prof. ZPSB – profesor i wieloletni pracownik Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, dziekan Wydziału ZPSB w Gryficach. Autorka kilkudziesięciu artykułów dotyczących problematyki rynku pracy, edukacji i zarządzania zasobami ludzkimi. Swoje wieloletnie doświadczenie w dydaktyce, kształceniu kadr menedżerskich i doradztwie wykorzystuje także jako współautorka podręczników i in. materiałów dydaktycznych. Audytor w konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi, organizowanym przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie, członek Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Uczestniczyła (jako lider lub członek zespołu) w realizacji projektów konsultingowych, grantów naukowych i projektów badawczych krajowych i międzynarodowych oraz projektów UE.
Sprawdź, jakie inne kierunki na studiach podyplomowych Zachodniopomorska Szkoła Biznesu przygotowała dla swoich słuchaczy.