Gry symulacyjne

Gry szkoleniowe to nowoczesna forma nauki przez doświadczanie. Dzięki nim możesz wejść w zaaranżowaną sytuację biznesową, wcielić się w rolę menadżera i w symulowanych warunkach zarządzać całym przedsiębiorstwem lub projektem przeżywając i rozwiązując napotykane problemy. Odnosząc sukces lub ponosząc porażkę w grze możesz zrozumieć, jakie decyzje doprowadziły Cię do zwycięstwa albo klęski.

Zalety gier symulacyjnych:

  • nauka przez praktyczne doświadczanie
  • najefektywniejsza forma edukacji menadżerskiej
  • zrozumienie teorii dzięki wejściu w realne sytuacje biznesowe
  • ćwiczenie podejmowania decyzji menadżerskich pod presją czasu
  • pobudzanie do kreatywności w poszukiwaniu najefektywniejszych rozwiązań
  • rozwijanie umiejętności pracy w zespole

Autorskie gry edukacyjne przygotowane przez wykładowców, trenerów i praktyków biznesu współpracujących z ZPSB pomogą Ci zrozumieć konsekwencje decyzji menadżerskich, a oparte na nich szkolenia pozwolą połączyć teorię z praktyką.

Obejrzyj filmy, w których zaprezentowane zostały narzędzia i metody gier symulacyjnych. 

Colorful game – zarządzanie strategiczne przedsiębiorstwem
(15 h)

Chcesz zrozumieć rolę strategii i decyzji strategicznych w przedsiębiorstwie? Zagraj w grę decyzyjną w ZPSB i zacznij zarządzać strategicznie.

Zostajesz członkiem zarządu fabryki produkującej pigmenty do farb. Stajesz przed wyzwaniem, jak rozwinąć działalność, aby przyniosła jak największy zysk. Konkurujesz z innymi zarządami o miano najskuteczniejszego przedsiębiorstwa. Gra nauczy Cię podejmować decyzje strategiczne i konsekwentnie prowadzić politykę firmy. Dowiesz się, jak konstruować wygrywającą strategię konkurencji oraz jak projektować i wdrażać innowacje procesowe i technologiczne. Poszerzymy też Twoją wiedzę i umiejętności w zakresie prognozowania działań i oddziaływania na rentowność inwestycji.

D&J Resort – zarządzanie projektami (15 h) /ONLINE (10 h)/

Chcesz skuteczniej zarządzać projektami? Zagraj w grę decyzyjną w ZPSB i wejdź w rolę członka zespołu projektowego.

Zostajesz członkiem zespołu projektowego odpowiedzialnego za projektowanie i wybudowanie ośrodka wypoczynkowo-szkoleniowego nad polskim morzem. Wraz z zespołem przygotowujesz dokumentację projektową, zmagasz się z nieprzewidzianymi wydarzeniami, starasz się zakończyć inwestycje o czasie. Podczas gry zdobędziesz i rozwiniesz umiejętność skutecznego i efektywnego komunikowania się w procesie zarządzania projektami. Dowiesz się, jak dopasować styl swojej pracy do wymagań zespołu projektowego. Pogłębisz swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami i zrozumiesz, jak duży wpływ na wynik całego projektu ma praca w grupie.

Ekoenergia – zarządzanie inwestycją (15 h)

Jesteś menadżerem średniego szczebla lub kierownikiem projektu? Zagraj w grę decyzyjną w ZPSB i uzupełnij swoją wiedzę na temat zarządzania inwestycjami.

Jesteś inwestorem i wraz z zespołem przygotowujesz inwestycję opartą na odnawialnych źródłach energii. Stajesz przed wyborami inwestycyjnymi, przygotowujesz dokumenty niezbędne do uruchomienia projektu budowlanego, dbasz o zwrot Twojej inwestycji. Podczas gry nauczysz się przygotowywać proces inwestycyjny, współpracować z podwykonawcami i planować harmonogram oraz finanse Twojej inwestycji. Dowiesz się, jak prognozować przepływy pieniężne. Zdobędziesz również wiedzę na temat tego, jak planować przedsięwzięcia w firmie i jak je realizować.

Empatyczni Pogromcy Klienta – skuteczna obsługa klienta (15 h)

Jesteś pracownikiem sprzedaży? Masz kontakt z klientami? Zagraj w grę decyzyjną w ZPSB i popraw swoje umiejętności ich obsługi.

Jesteś członkiem zespołu sprzedażowego. Twój sukces zależy od poznania Twoich klientów, dostosowania procesu sprzedaży do ich wymagań i rozpoznania ich potrzeb. Podczas gry nauczysz się interpretować zachowania różnych typów klientów i dowiesz się, jak dopasowywać techniki sprzedaży do ich osobowości. Zdobędziesz również wiedzę na temat zachowań konsumentów i zasad prowadzenia procesu sprzedaży dopasowanego do ich potrzeb.

Kingsize – strategia sprzedaży i polityki cenowej (15 h)

Chcesz nauczyć się organizować sprzedaż w firmie? Zagraj w grę decyzyjną w ZPSB i wejdź w rolę menadżera podejmującego decyzje rynkowe.

Jesteś odpowiedzialny za politykę sprzedaży fabryki produkującej krasnale ogrodowe. Aby wygrać na konkurencyjnym rynku, wraz z zespołem musisz podejmować decyzje dotyczące wielkości sprzedaży, ceny, działań promocyjnych. Podczas gry dowiesz się, jak dostarczać produkt za właściwą ceną we właściwe miejsce o właściwym czasie maksymalizując rentowność działania. Zrozumiesz konieczność obserwowania zachowań klientów, a także podejmowania odpowiednich reakcji na działania Twoich konkurentów i siłę rynku.

Masz pytania dotyczące kursów i szkoleń? Skontaktuj się z nami, chętnie na nie odpowiemy.
Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń (Elżbieta Ceholnik-Szafran, Milena Papierska)
Adres: ul. Żołnierska 53, 71-210 Szczecin, I piętro, pok. 212
tel.: 91 81 49 481
tel.: 91 81 49 486
e-mail: szkolenia@zpsb.pl

Godziny otwarcia:
pon.-pt.: 9:00-16:00
weekendy zjazdowe:
pt.: 9:00-19:30
sob.: 9:00-13:00

Zobacz galerię ze zdjęciami z zajęć, na których przeprowadzane są gry symulacyjne.