Usługi informatyczne

Żeby ułatwić Ci studiowanie, w ZPSB wprowadziliśmy wiele udogodnień technologicznych. Sprawdź, z czego jako nasz student możesz korzystać.

Sieć bezprzewodowa

W całym budynku ZPSB masz bezpłatny dostęp do otwartej sieci bezprzewodowej i możesz swobodnie korzystać z internetu na swoim komputerze czy urządzeniach mobilnych.

e-Dziekanat

Dzięki naszemu e-Dziekanatowi wiele spraw i formalności załatwisz szybko i sprawnie przez internet. Znajdziesz w nim plan zajęć, swoje oceny (wirtualny indeks), a także wszystkie decyzje Dziekana i inne Twoje rozpatrzone podania, informacje o praktykach, stypendiach i płatnościach, a także ogłoszenia wysyłane przez pracowników Dziekanatu i wykładowców. Możesz tam sprawdzić także swój indywidualny numer konta, wysokość czesnego i innych opłat, zweryfikować, co już zapłaciłeś i czy masz jakieś zaległości. Przez e-Dziekanat możesz również wypełniać ankiety na temat zajęć, a także wyszukiwać informacje o prowadzących – ich adresy e-mail, terminy konsultacji i zaplanowane zajęcia.

Konto pocztowe i pakiet Office 365

Każdy z naszych studentów otrzymuje dostęp do skrzynki pocztowej. Dodatkowo w ramach usługi Office 365 studenci ZPSB otrzymują najnowsze wersje programów z pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Skype, Publisher, Access) instalację pakietu Office na 5 komputerach PC (lub Mac), 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online, Poczta e-mail ze skrzynką pocztową o pojemności 100 GB Przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive. Więcej informacji na temat logwania https://zpsb.freshdesk.com/a/solutions/articles/29000020641-office-365-

Masz problem z kontem pocztowym? Skontaktuj się z nami mailowo pod adresem: serwis@zpsb.pl. Na pewno pomożemy!

Azure– oprogramowanie Microsoft dla studentów

Azure to program, który został stworzony z myślą o studentach kierunku Informatyka. Dzięki niemu masz legalny dostęp do bogatego pakietu najnowszego oprogramowania Microsoft. To między innymi:

  • systemy operacyjne (Windows 7, Windows 8, Windows 10)
  • serwery Microsoft (np. Windows Server 2012, SQL Server)
  • narzędzia do tworzenia oprogramowania (Visual Studio)
  • dostęp do dokumentacji, artykułów technicznych, przykładowych kodów źródłowych,
  • dostęp do wersji testowych produktów, dzięki temu będziesz mógł zapoznać się z nimi zanim pojawią się na rynku,
  • oprogramowanie można instalować na domowych komputerach (wyłącznie do celów edukacyjnych).

Licencja Azure nie obejmuje pakietu MS Office.

Masz pytania dotyczące korzystania z Azure? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te zadawane najczęściej.

Jak skorzystać z programu?
Wystarczy wejść na stronę www.portal.azure.com, zalogować się za pomocą swojego hasła oraz konta pocztowego z końcówką @zpsb.pl np. ka23931@zpsb.pl

Czy mogę używać oprogramowania z Azure na moim komputerze domowym?
Z otrzymanego oprogramowania możesz korzystać na dowolnej liczbie komputerów używanych przez Ciebie w domu, ale pamiętaj, że służy ono wyłącznie do celów edukacyjnych, naukowych i badawczych.

Co się dzieje z programami z Azure, kiedy przestaję być studentem?
Nawet po zakończeniu studiów możesz używać oprogramowania i jego bezpłatnych uaktualnień zgodnie z licencją Azure, a więc wykorzystywać je do celów niekomercyjnych. Nie możesz jednak instalować nowych wersji programów.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z naszym Działem IT mailowo pod adresem: serwis@zpsb.pl. Na pewno pomożemy!

Serwer www – strony domowe dla studentów i pracowników ZPSB

Studenci i pracownicy naszej Uczelni mogą bezpłatnie korzystać z usług dostępnych na serwerze www (PHP 5, Mysql, Ftp). Dzięki temu w ramach domeny stud.zpsb.edu.pl możesz stworzyć własną stronę (np. jkowalski.stud.zpsb.edu.pl) lub „podpiąć” swoją zarejestrowaną już domenę (np. kowalski.pl).
Korzystając z serwera www pamiętaj o następujących zasadach:

  • konto oraz usługi nie mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych
  • zabrania się umieszczania na serwerze danych o treściach naruszających obowiązujące prawo
  • Uczelnia nie ponosi odpowiedzialności za dane umieszczane na serwerze

Masz pytania związane z korzystaniem z serwera www? Skontaktuj się z nami pod adresem: serwis@zpsb.pl – na pewno na nie odpowiemy!

Hosting ASP.NET

Chcesz sprawdzić, jak w praktyce radzisz sobie z tworzeniem stron w technologii ASP .NET + SQL Server? Każdy student ZPSB ma możliwość założenia konta w domenie studentlive.pl, hostowania strony www oraz dostęp do skrzynki pocztowej w systemie Live@Edu.
By mieć dostęp do hostingu, skontaktuj się z nami mailowo pod adresem: serwis@zpsb.pl, w treści podając imię, nazwisko oraz numer grupy dziekańskiej.

Masz pytania związane z usługami informatycznymi? Skontaktuj się z nami!
ZPSB Szczecin – ul. Żołnierska 53, budynek A, pok. 208
tel.: 91 814 94 46
e-mail: serwis@zpsb.pl