Ekonomia

Specjalności:

Na studia zdecydowałam się przede wszystkim dlatego, by zaspokoić swoje ambicje. Chcę móc robić lepiej to, czym zajmuję się w pracy na co dzień.

Aleksandra Grabowska, studiuje Ekonomię w ZPSB w Szczecinie

 

Wiedza z zakresu ekonomii to przepustka do kariery zawodowej w wielu branżach.

W ZPSB podczas studiów licencjackich na tym kierunku zdobędziesz kompleksową i praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci zrozumieć mechanizmy i prawidłowości rządzące procesami gospodarczymi i społecznymi. Zgłębisz tajniki:

  1. globalizacji,
  2. ekonomii menadżerskiej,
  3. finansów i systemów podatkowych.

Ekonomia w Szczecinie to kierunek, który pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o specjalistycznych zagadnieniach na przykład z obszaru rachunkowości, zarządzania czy logistyki. Rozwiniesz także umiejętności negocjacyjne oraz przygotujesz się do założenia i prowadzenia z sukcesami własnej firmy.

W ZPSB wiemy, jak ważne jest zdobywanie wiedzy użytecznej w codziennej pracy, dlatego kładziemy nacisk na kształcenie praktyczne. Nasi wykładowcy to wysokiej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją zawodową, a wielu z nich to w dodatku szefowie i reprezentanci znanych firm. Podczas zajęć opieramy się na nowoczesnych metodach nauczania i e-learningu, a poszczególne zagadnienia omawiamy w oparciu o case study i analizujemy na przykładach przedsiębiorstw z naszego otoczenia. Wszystko po to, żebyś nie tylko posiadał wiedzę, ale też nauczył się jej używać.

Nowoczesne studia modułowe

Studia na kierunku Ekonomia i Zarządzanie realizowane są w programie modularnym. W danym semestrze będziesz realizować określone przedmioty w ramach modułów. Dopiero po zakończeniu realizowania jednych zajęć, rozpoczniesz kolejne przedmioty. Modularny program studiów pozwala zdobywać konkretną wiedzę, koncentrując się na określonych zagadnieniach.

Kierunek akredytowany

Kierunek Ekonomia w Szczecinie posiada akredytację potwierdzającą jakość kształcenia wydaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Ekonomia w ZPSB to studia w Szczecinie oraz na wydziałach zamiejscowych naszej Uczelni w Gryficach, Stargardzie oraz Świnoujściu, a także w formie e-learningowej (dowiedz się więcej o e-learningu).

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Absolwent kierunku Ekonomia w ZPSB to osoba, która może z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą. Jednak dróg rozwoju i możliwości zatrudnienia jest bardzo wiele – wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Student ekonomii jako osoba z gruntowną wiedzą na temat działania gospodarki i jej najważniejszych mechanizmów może pracować m.in. w:

  • agencjach zajmujących się consultingiem lub ratingiem,
  • biurach księgowych oraz rachunkowych,
  • firmach spedycyjnych,
  • w różnych organizacjach administracji publicznej, w tym głównie w jednostkach z sektora finansowego.

Specjalności

Logistyka – Spedycja – Transport

Branża spedycyjna to rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną zdobyć wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Doświadczeni wykładowcy-praktycy podczas zajęć dzielą się ze studentami swoją wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami, które zdobywają na co dzień pracując w firmach o charakterze logistyczno-transportowym. Dzięki temu masz pewność, że nauka na tym kierunku dostarczy ci rzetelnej i pewnej wiedzy m.in. na temat zarządzania logistyką produkcji i zapasami.

 

Rachunkowość i finanse

Finanse firmy to jedna z najważniejszych kwestii dotyczących prowadzenia biznesu, dlatego specjalność ta cieszy się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem. Uzyskasz tu wiedzę na temat rozliczeń podatkowych, prowadzenia ksiąg finansowych czy sporządzania sprawozdań.

 

Zarządzanie biznesem

Nie tylko zdobędziesz przydatne informacje ułatwiające prowadzenie własnej działalności, ale także nauczysz się strategicznego i analitycznego myślenia, które niejednokrotnie pomogą w trakcie podejmowania ważnych decyzji dotyczących twojego biznesu.