Ekonomia - Studia I stopnia – Szczecin

Studiuj już od 595 zł/mc! Wpisowe 0 zł! 

Zapisz się do 31.05 i skorzystaj z promocji!

 

Rezerwuję miejsce

 

ZPSB to szkoła wyższa, która oferuje szeroki wybór studiów pierwszego stopnia. Wśród dostępnych kierunków znalazła się między innymi Ekonomia. Jest to naprawdę ciekawy i przyszłościowy wybór, który gwarantuje zdobycie wiedzy z dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce oraz możliwość zdobycia tytułu inżyniera.

Cel kierunku Ekonomia na studiach pierwszego stopnia


Ekonomia to prestiżowy kierunek w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, który zapewnia możliwość zdobycia specjalistycznego wykształcenia. Studenci zapoznani zostaną z najważniejszymi informacjami z zakresu ekonomii i finansów, a także metod zarządzania różnymi sektorami w przedsiębiorstwach. Program tego kierunku i wszystkich dostępnych na nim specjalności został przygotowany w taki sposób, aby studenci uzyskali praktyczną i prostą do wykorzystania w codziennej pracy wiedzę. 

3-letnie studia licencjackie na kierunku Ekonomia oparte są na autorskich programach, uwzględniających najnowsze trendy i odpowiadających oczekiwaniom współczesnych pracodawców oraz przedsiębiorców. Dzięki temu przekazywana wiedza jest w stu procentach aktualna i gwarantuje możliwość przygotowania się na codzienne wyzwania czekające w pracy zawodowej oraz na wymagania potencjalnych pracodawców. 

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby specjalności na kierunku ekonomia były dopracowane pod względem innowacyjnego programu nauki. Dodatkowo dopasowaliśmy dostępne specjalności w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadały one aktualnym potrzebom na rynku pracy. Dzięki temu studenci ZPSB nie mają większego problemu ze znalezieniem zatrudnienia zarówno na Pomorzu Zachodnim, jak i na terenie całego kraju oraz nawet poza jego granicami. 

Dostępne specjalności na kierunku Ekonomia


Kierunek Ekonomia to studia I stopnia, na których dostępne są następujące specjalności: 

Powyższe specjalności obejmują nie tylko przedmioty kierunkowe, skupione wokół ekonomii i gospodarki, ale także specjalnościowe – dopasowane do konkretnej dziedziny. Sprawdź, czego nauczysz się na wybranych specjalnościach i wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom zawodowym. 

Atuty studiów pierwszego stopnia w ZPSB


Oferta studiów I stopnia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu to gwarancja wyboru dopracowanego programu oraz wygodnych rozwiązań w zakresie organizacji zajęć. W naszej szkole wyższej na pierwszym miejscu zawsze stawiamy studenta. Dlatego przykładamy ogromną wagę do jakości edukacji na naszej uczelni. Na zajęciach u nas studenci nie marnują czasu, lecz spędzają go na naprawdę przydatnych spotkaniach z praktykami, grach symulacyjnych, rozwiązywaniu case study i zapoznawaniu się z konkretnymi technikami oraz narzędziami, które rzeczywiście wykorzystywane są przez specjalistów z danej dziedziny w działalności komercyjnej. 

Kierunek Ekonomia na studiach pierwszego stopnia przygotowany jest z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Nasi studenci korzystają z platformy e-learningowej, na której znajdą wszelkie informacje dotyczące ich postępów w nauce, a także wszystkie ważne materiały niezbędne do poprawnego przygotowania się do zajęć oraz do egzaminów i testów sprawdzających wiedzę.

 

Rezerwuję miejsce

Ekonomia – dla kogo jest ten kierunek?


Ekonomia w ZPSB to licencjackie studia pierwszego stopnia, które skierowane są do osób, które rozpoczynają swoją edukację wyższą i chcą uzyskać tytuł licencjata. Zajęcia zostały przygotowane z myślą o osobach, które zainteresowane są analizą ekonomiczną i gospodarką krajową oraz światową, finansami oraz zarządzaniem różnymi działami firm usługowych, handlowych i produkcyjnych. 

To doskonały kierunek dla osób, które prowadzą lub planują założyć własną działalność i chcą znać doskonale zasady ekonomiczne, których muszą przestrzegać. Na zajęciach kierunkowych zostaną oni zapoznani z bilansem finansowym, analizą ekonomiczną oraz sprawdzonymi metodami zarządzania przedsiębiorstwem. Na poszczególnych specjalnościach, które dostępne są w obrębie kierunku Ekonomia na studiach pierwszego stopnia, dodatkowo rozwinięte zostaną wybrane dziedziny, takie jak zarządzanie firmą, logistyka i transport, rachunkowość i administracja kadrowo-płacowa czy zarządzanie biznesem w branży turystycznej.

Kariera po studiach pierwszego stopnia na kierunku Ekonomia


Osoby, które zdecydują się na kierunek Ekonomia na studiach pierwszego stopnia w ZPSB mogą w przyszłości rozwijać swoją karierę w bardzo różnych dziedzinach. Do popularnych zawodów po tych studiach należą między innymi:

 • specjalista ds. logistyki, 
 • koordynator dostaw, logistyk, 
 • specjalista ds. ekologistyki i recyklingu, 
 • specjalista ds. zakupów i zaopatrzenia,
 • specjalista ds. dystrybucji,
 • księgowy,
 • kierownik działu finansowego, 
 • specjalista ds. planowania wydatków, 
 • analityk finansowy,
 • specjalista ds. rozliczeń wynagrodzeń,
 • specjalista w dziale rachunkowości,
 • manager hotelu,
 • kierownik działu hotelowego, 
 • marketing manager, 
 • specjalista sztabowy komórek wsparcia strategicznego zarządów, 
 • samodzielny specjalista ds. rozwoju, organizacji i zarządzania, 
 • doradca organizacyjny, 
 • konsultant w firmie doradczej, 
 • przedsiębiorca – właściciel własnej działalności gospodarczej. 

Możliwości rozwoju swojej kariery zawodowej po tym kierunku są naprawdę ogromne. Nic więc dziwnego, że studia pierwszego stopnia licencjackie na kierunku Ekonomia od lat cieszą się nieposzlakowaną opinią i ogromną popularnością.

 

Rezerwuję miejsce

 

Sprawdź także inne kierunki i specjalności na studiach I stopnia w ZPSB.

 

 

 

Specjalności: