Kierunek |
|
Specjalność |
|
Rodzaj studiów |
|
Tryb studiów |
|
Język |
|
Czas trwania |
|
Data startu |
|
Opis Branża turystyczna charakteryzuje się wysoką konkurencyjnością oraz wysokimi oczekiwaniami ze strony potencjalnych klientów. Rosnąca świadomość społeczeństwa sprawia, że usługi hotelowe muszą być utrzymane na bardzo wysokim poziomie. Dlatego ważne jest, aby w tej branży pracowały osoby z odpowiednią wiedzą i profesjonalnymi umiejętnościami. Aby rozwijać się w tym kierunku, warto zdecydować się na studia pierwszego stopnia na kierunku ekonomia w ZPSB i wybrać specjalizację turystyka i hotelarstwo. |
|
Aktualna zniżka |
|
Cena |
|
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu to uczelnia, która dla swoich studentów przygotowała ofertę edukacyjną szytą na miarę współczesnych wymagań stawianych przez potencjalnych pracodawców na rynku pracy. Wśród dostępnych specjalności znalazła się Turystyka i hotelarstwo, realizowana w ramach kierunku Ekonomia.
Cel studiów I stopnia
W ofercie edukacyjnej uczelni ZPSB dostępna jest specjalność Turystyka i hotelarstwo. Jest ona realizowana na kierunku Ekonomia i ma na celu przekazanie studentom kwalifikacji i kompetencji, które pozwolą im na poznanie branży turystycznej i hotelarskiej od podszewki. Na zajęciach przekazana zostanie im fachowa wiedza, dzięki której nabędą oni umiejętności przydatne w pracy w hotelach, domach noclegowych i hostelach, a także różnych innych firmach z branży turystyczno-wycieczkowej i noclegowej.
Studenci na studiach pierwszego stopnia na specjalności Turystyka i hotelarstwo zostaną zapoznani z informacjami z zakresu marketingu i e-marketingu w turystyce i hotelarstwie. Dowiedzą się, jak wykorzystywać social media oraz systemy rezerwacyjne oraz inne e-technologie w branży turystycznej. Przybliżona zostanie im także specyfika zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym lub noclegowym.
Program studiów
Studia pierwszego stopnia na specjalności Turystyka i hotelarstwo zostały przygotowane we współpracy z praktykami z doświadczeniem w branży. Dzięki temu zajęcia podzielone na moduły dostarczają konkretną i naprawdę przydatną w pracy zawodowej wiedzę.
Oprócz przedmiotów kierunkowych oraz ogólnouczelnianych studenci zostaną zapoznani z następującymi zagadnieniami specjalnościowymi:
- zarządzanie obiektem gastronomicznym,
- e-marketing i social media w turystyce,
- planowanie i organizacja eventów,
- narzędzia HR w hotelarstwie,
- etykieta w turystyce i hotelarstwie.
W ramach zajęć przewidziane są także webinary z menedżerami hoteli.
Najważniejsze atuty specjalności Turystyka i hotelarstwo w ZPSB
Zajęcia na kierunku Ekonomia, specjalność Turystyka i hotelarstwo mają wiele zalet. Wśród najważniejszych z nich bez wątpienia warto wymienić:
- możliwość nabycia umiejętności praktycznych w zakresie stosowania popularnych systemów rezerwacji i e-technologii w branży turystycznej i hotelarskiej,
- możliwość poznania tajników i narzędzi HR stosowanych w hotelarstwie,
- zdobycie umiejętności planowania i organizowania eventów,
- udział w profesjonalnych webinarach z menedżerami prestiżowych hoteli,
- udział w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach hotelowych.
Dla kogo jest specjalność Turystyka i hotelarstwo na kierunku Ekonomia?
Adresatami studiów pierwszego stopnia na specjalności Turystyka i hotelarstwo są osoby, które chcą związać swoją przyszłość zawodową z branżą noclegową, turystyczną lub wycieczkową. Informacje przekazywane na zajęciach pomogą studentom odnaleźć się w realiach tej gałęzi gospodarczej i przygotują ich na rozmaite wyzwania zawodowe.
Na studiach pierwszego stopnia na kierunku Ekonomia na specjalności Turystyka i hotelarstwo odnajdą się osoby, które w przyszłości chcą pracować między innymi jako:
- manager hotelu,
- kierownik działu hotelowego,
- kierownik działu recepcji,
- marketing menedżer w branży turystycznej lub hotelarskiej,
- touroperator (organizator turystyki).
To także specjalność idealna dla osób, które już działają w tej branży i chcą zyskać profesjonalną wiedzę, która pozwoli im poszerzyć swoje umiejętności i przyczyni się do szybszego rozwoju kariery zawodowej.
Organizacja studiów I stopnia na specjalności Turystyka i hotelarstwo w ZPSB
W ZPSB zawsze najważniejszy jest dla nas student. Dlatego na kierunku Ekonomia specjalność Turystyka i hotelarstwo dostępne są dwie formy organizacji studiów: studia niestacjonarne oraz studia online.
Organizacja studiów niestacjonarnych na specjalności Turystyka i hotelarstwo
Studia pierwszego stopnia na kierunku Ekonomia, specjalność Turystyka i hotelarstw w formie niestacjonarnej prowadzone są w postaci zjazdów weekendowych (piątki, soboty, niedziele). Część zajęć prowadzona jest w trybie online z wykorzystaniem platformy e-learningowej, na której umieszczane są również wszystkie materiały dla studentów. Zajęcia realizowane są w ramach modułów tematycznych, co pozwala na usystematyzowanie wiedzy.
Organizacja studiów online na specjalności Turystyka i hotelarstwo
Studia pierwszego stopnia na kierunku Ekonomia, specjalność Turystyka i hotelarstw w formie studiów online odbywają w formie łączonej:
- minimum 40% zajęć odbywa się w formie zjazdów na uczelni, tj. 3-4 zjazdy w każdym semestrze na Wydziale w Szczecinie (zjazdy w trybie weekendowym: piątki, soboty i niedziele),
- około 60% zajęć odbywa się w formie online z wykorzystaniem MS Teams i platformy e-learningowej, co zapewnia studentom dużą elastyczność i wygodę.
Przedmioty w danym semestrze są realizowane w ramach określonych modułów tematycznych.
Materiały do studiowania dla obydwóch form studiów umieszczane są na platformie e-learningowej.
Warunki ukończenia studiów I stopnia
Aby ukończyć studia pierwszego stopnia na kierunku Ekonomia, specjalność Turystyka i hotelarstw, studenci muszą zgodnie z regulaminem spełnić następujące wymagania:
- uzyskać zaliczenie z poszczególnych zajęć odbywających się w trakcie trwania studiów,
- uzyskać pozytywny wynik z egzaminów końcowych,
- uzyskać zaliczenie praktyk zawodowych, które określone są w planie studiów,
- przygotować i złożyć projekt dyplomowy,
- uzyskać pozytywny wynik z obrony projektu podczas egzaminu dyplomowego.
Lider kierunku
dr Magdalena Lazarek-Janowska – specjalista rozliczeń projektów. Aktywnie uczestniczy we współtworzeniu wniosków o dofinansowanie ze środków krajowych programów operacyjnych różnych dziedzin życia gospodarczego. Dziekan Wydziału w Świnoujściu. Wykładowca ZPSB.