Informatyka

Specjalności:

 

Zapisz się na studia I stopnia i zapłać teraz o 1600 zł mniej!

 

 

Rezerwuję miejsce

Możliwości, jakie daje nam informatyka, są niemal nieograniczone – wszystko zależy właściwie wyłącznie od naszej wyobraźni, wiedzy i umiejętności, a komputer staje się tylko narzędziem. Zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów z branży IT, którzy potrafią wykorzystywać nowoczesne technologie do celów biznesowych, cały czas rośnie, a odpowiedzią na nie są zajęcia na naszej Uczelni.

Profil kandydata studiów informatycznych

Przyszły kandydat powinien mieć umiejętność:

 • analitycznego podejścia do różnych projektów,
 • dobrego organizowania własnego czasu,
 • skrupulatności przy wykonywaniu powierzonych zadań,
 • otwartości na nowe rozwiązania,
 • samodzielnego poszukiwania innowacyjnych pomysłów,
 • nieszablonowego myślenia.

Zainteresowania:

 • zagadnienia związane z systemami informatycznymi,
 • funkcjonowanie aplikacji i systemów mobilnych,
 • game design,
 • projektowanie witryn internetowych,
 • grafika komputerowa,
 • nowe technologie.

Jakie korzyści płyną z podjęcia studiów informatycznych w ZPSB?

Będziesz mógł nauczyć się:

 • projektować gry,
 • tworzyć aplikacje i systemy mobilne,
 • zgłębić tajniki języków programowania, a także programów graficznych.

To, w czym będziesz się specjalizować, zależy tylko od Ciebie. Podczas zajęć zapewnimy Ci dostęp do nowocześnie wyposażonych laboratoriów i symulatorów dydaktycznych, rozwiązań interaktywnych i specjalistycznego oprogramowania.

Będziesz mógł także uzyskać certyfikat z języka angielskiego TELC, który dla specjalistów z tej branży jest niezbędny do pozyskiwania i wymiany informacji.

Jako student ZPSB masz także dostęp do nowoczesnych usług informatycznych – zobacz, z jakich udogodnień możesz skorzystać.

Perspektywy zawodowe po studiach informatycznych

Absolwent kierunku w ZPSB w Szczecinie może podjąć pracę m.in. na takich stanowiskach jak:

 1. pracownik w jednostkach informatycznych,
 2. programista Java i PHP oraz projektant oprogramowania czy gier komputerowych,
 3. grafik,
 4. twórca aplikacji mobilnych,
 5. administrator sieci komputerowych i baz danych.

Zapoznaj się z listą partnerów uczelni i zyskaj doświadczenie w najlepszych firmach z branży! Lub odwiedź zakładkę Biuro karier.

STUDIA INFORMATYCZNE Z CERTYFIKATEM I ZNAKIEM JAKOŚCI

Kierunek Informatyka na studiach inżynierskich I stopnia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu otrzymał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”, doceniony za nowoczesne metody kształcenia. Zajęcia na tym kierunku (3,5 letnie studia inżynierskie) zakładają praktyczne warsztaty, treningi i dyskusje moderowane. W ten sposób już w trakcie studiów studenci poznają w praktyczny sposób specyfikę zawodu z różnych perspektyw. W ramach zajęć realizowany jest program praktycznych wizyt studyjnych i eksperckich w partnerskich firmach.

W ZPSB wiemy, jak ważne jest zdobywanie wiedzy użytecznej w codziennej pracy i kładziemy nacisk na kształcenie praktyczne. Zajęcia pozwolą Ci pracować nad indywidualnymi i zespołowymi projektami komputerowymi. Dzięki temu jako absolwent – inżynier-informatyk wyposażony zarówno w użyteczną wiedzę, jak i cenne umiejętności praktyczne – pewnie wkroczysz na rynek pracy.

STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia inżynierskie to studia I stopnia, które kończą się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Trwają 7 semestrów, czyli 3,5 roku, a ich program wzbogacony jest o dodatkowe zajęcia praktyczne. W ZPSB w Szczecinie prowadzone są na kierunku Informatyka. Kończąc ten rodzaj studiów, możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i podyplomowych.

STUDIA STACJONARNE LUB NIESTACJONARNE

W ZPSB możesz wybrać studia informatyczne w trybie stacjonarnym (od poniedziałku do piątku) oraz w trybie niestacjonarnym (zjazdy w wybrane weekendy w miesiącu). Wybierz tryb studiów najwygodniejszy dla Ciebie!

 

Rezerwuję miejsce