Informatyka - Studia I stopnia – Szczecin

Specjalności:

Rezerwuję miejsce

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że informatyka jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozwojowych dziedzin. Potwierdzają to nie tylko specjaliści, ale również postępująca cyfryzacja i dynamika zmian w tym obszarze oraz stale zwiększające się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów informatyków. Właśnie dlatego w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu od lat dbamy o to, aby dzięki przekazywanej przez naszą kadrę wiedzy studenci z łatwością odnajdywali się na rynku informatycznym i potrafili wykorzystać nowoczesne technologie do celów biznesowych!

Zyskaj tytuł inżyniera

Studia informatyczne w ZPSB trwają 7 semestrów (3,5 roku) i kończą się uzyskaniem pożądanego przez pracodawców dyplomu inżyniera. Według specjalistycznych danych oraz raportów inżynierowie informatycy bardzo chętnie zatrudniani są nie tylko w lokalnych, ale również międzynarodowych przedsiębiorstwach zajmujących się m.in. nowymi technologiami, tworzeniem oprogramowania czy projektowaniem gier komputerowych. Ten tytuł naukowy upoważnia Cię również do kontynuowania nauki na studiach magisterskich oraz podyplomowych.

Posiadamy Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”

Kierunek informatyka w ZPSB został nagrodzony Certyfikatem oraz Znakiem Jakości „Studia z Przyszłością” za nowoczesne metody kształcenia – w naszym programie znajdziesz nie tylko praktyczne warsztaty, ale również moderowane dyskusje oraz treningi. Co więcej, w ramach zajęć organizujemy również wizyty studyjne oraz eksperckie w siedzibach firm partnerskich, wśród których znajduje się m.in. zorientowane na produkowanie i rozwijanie oprogramowania Asseco Data System S.A.!

Jakim osobom spodoba się na studiach informatycznych?

 • otwartym na nowe rozwiązania i innowacyjne pomysły,
 • lubiącym projekty wymagające nieszablonowego oraz analitycznego myślenia,
 • interesującym się zagadnieniami związanymi z systemami informatycznymi,
 • ciekawym nowych technologii.

Dlaczego warto studiować informatykę w ZPSB?

 • Zajęcia prowadzone są przez wykładowców posiadających nie tylko obszerną wiedzę teoretyczną, ale również umiejętności praktyczne.
 • Studenci mają do dyspozycji nowocześnie wyposażone laboratoria, sprzyjające efektywnemu przyswajaniu wiedzy, a także innowacyjne symulatory dydaktyczne i specjalistyczne oprogramowanie.
 • Uczestnicy zająć zyskują szansę na praktyki oraz staże studenckie w firmach partnerskich, które świetnie przygotowują do wejścia na rynek pracy oraz uzyskanie certyfikatu z języka angielskiego TELC.

Ucząc na tym kierunku, nie chodzi nam o to, żeby informatyka „wisiała w powietrzu”. Ona obsługuje dziś w zasadzie wszystko, z czym mamy na co dzień styczność. Doceniamy studenckie inicjatywy i pomysły – jeden ze studentów buduje na przykład cyfrowy prędkościomierz do swojego starego motocykla.

dr Tomasz Klasa, wykładowca ZPSB

 

W jakich zawodach odnajdziesz się po ukończeniu informatyki?

 • specjalista w jednostkach informatycznych,
 • programista JAVA i PHP,
 • projektant oprogramowania lub gier komputerowych,
 • grafik,
 • twórca aplikacji mobilnych,
 • administrator sieci komputerowych i baz danych.

Wybierz odpowiedni dla siebie tryb studiów

Zapisując się na trwające 7 semestrów (3,5 roku) inżynierskie studia informatyczne w Szczecinie możesz wybrać odpowiedni dla siebie tryb studiów. Zajęcia prowadzone są stacjonarnie (od poniedziałku do piątku), a także niestacjonarnie (zjazdy odbywają się w wybrane weekendy).

 

Rezerwuję miejsce