Informatyka

Specjalności:

Możliwości, jakie daje nam informatyka, są niemal nieograniczone – wszystko zależy właściwie wyłącznie od naszej wyobraźni, wiedzy i umiejętności, a komputer staje się tylko narzędziem. Zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów z branży IT, którzy potrafią wykorzystywać nowoczesne technologie do celów biznesowych, cały czas rośnie, a odpowiedzią na nie są studia inżynierskie na naszej Uczelni.

Certyfikat jakości dla kierunku Informatyka
Kierunek Informatyka na studiach inżynierskich I stopnia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu otrzymał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”, doceniony za nowoczesne metody kształcenia na prowadzonym kierunku. Zajęcia prowadzone na kierunku Informatyka (3,5 letnie studia inżynierskie) zakładają praktyczne warsztaty, treningi i dyskusje moderowane. W ten sposób już w trakcie studiów studenci poznają w praktyczny sposób specyfikę zawodu z rożnych perspektyw. W ramach zajęć realizowany jest program praktycznych wizyt studyjnych i eksperckich w partnerskich firmach.

W ZPSB wiemy, jak ważne jest zdobywanie wiedzy użytecznej w codziennej pracy i kładziemy nacisk na kształcenie praktyczne. Studia inżynierskie pozwolą Ci pracować nad indywidualnymi i zespołowymi projektami informatycznymi. Dzięki temu jako absolwent – inżynier-informatyk wyposażony zarówno w użyteczną wiedzę, jak i cenne umiejętności praktyczne, pewnie wkroczysz na rynek pracy. Będziesz mógł nauczyć się projektować gry, tworzyć aplikacje i systemy mobilne, zgłębić tajniki języków programowania, a także programów graficznych – to, w czym będziesz się specjalizować, zależy tylko od Ciebie. Podczas zajęć zapewnimy Ci dostęp do nowocześnie wyposażonych laboratoriów i symulatorów dydaktycznych, rozwiązań interaktywnych i specjalistycznego oprogramowania. Będziesz mógł także uzyskać certyfikat z języka angielskiego TELC, który dla informatyków jest niezbędny do pozyskiwania i wymiany informacji.

Studia inżynierskie
Studia inżynierskie to studia I stopnia, które kończą się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia trwają 7 semestrów, czyli 3,5 roku a ich program wzbogacony jest o dodatkowe zajęcia praktyczne. Kończąc studia inżynierskie możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i podyplomowych. Studia inżynierskie w ZPSB oferowane są na kierunku Informatyka w ZPSB w Szczecinie.

Studia stacjonarne i niestacjonarne
W ZPSB możesz wybrać studia inżynierskie na kierunku Informatyka w trybie stacjonarnym (od poniedziałku do piątku) oraz w trybie niestacjonarnym (zjazdy w wybrane weekendy w miesiącu). Wybierz tryb studiów najwygodniejszy dla Ciebie!