Doradztwo finansowe i rachunkowość zarządcza

Studia II stopnia tańsze o 1100 zł! Promocja obowiązuje do 11 sierpnia. Nie czekaj - zapisz się!

 

 

 

Rezerwuję miejsce

STUDIA II STOPNIA W SZCZECINE NA ŚCIEŻCE TRADYCYJNEJ
Zarządzenie to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów II stopnia w naszej ofercie edukacyjnej. Chcesz zdobyć ceniony na rynku pracy zawód? Zarezerwuj swoje miejsce już dziś! Akcje czy obligacje, kredyt w walucie obcej czy w złotówkach, wykupić polisę ubezpieczeniową czy też nie? Zrozumienie zasad obrotu pieniędzmi w firmie i całej gospodarce otwiera drzwi do sukcesu, a znajomość finansów i rachunkowości to kluczowa umiejętność współczesnego menadżera. Wybierz specjalność Doradztwo finansowe i rachunkowość zarządcza i już w trakcie studiów na kierunku Zarządzanie w Szczecinie dowiedz się, jak odpowiednio dobierać instrumenty finansowe.

Dlaczego warto?

Poruszanie się w świecie finansów jest jak jazda samochodem. Czasami stoi się w korku a czasami pędzi po autostradzie. Najważniejsze, że to kierowca decyduje jak szybko jedzie i dokąd zmierza, choć do tego potrzebny jest GPS. Serdecznie zapraszam do ZPSB po GPS niezbędny w świecie finansów.

dr Daria Majewska-Bielecka, Lider specjalności doradztwo finansowe i rachunkowość zarządcza

Zachodniopomorską Szkołę Biznesu wyróżnia indywidualne podejście do studenta. To dzięki niemu mogłam pogodzić studia stacjonarne na kierunku Ekonomia ze studiami, również stacjonarnymi, na innej uczelni. Co jeszcze wyróżnia ZPSB? Bez wątpienia zaplecze IT, struktura e-dziekanatu, możliwość studiowania w języku angielskim, a także różne formy motywacji studentów: wyjazdy zagraniczne, ale przede wszystkim konkursy na najlepsze prace dyplomowe. To właśnie w jednym z nich udało mi się wygrać studia podyplomowe na wybranym kierunku, przez co miałam przyjemność studiowania w ZPSB rok dłużej.

Anna Majchrowicz, absolwentka kierunku Ekonomia, studia II stopnia i absolwentka studiów podyplomowych, ZPSB w Szczecinie

Czego się nauczysz?

Podczas studiów na kierunku Zarządzanie w Szczecinie poznasz zasady funkcjonowania instytucji finansowych, tajniki budowania wartości przedsiębiorstwa i zasady controllingu. Rozwiniesz swoją wiedzę i umiejętności z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej, inwestycji kapitałowych, oceny i wyboru instrumentów finansowych oraz międzynarodowych standardów rachunkowości. Nauczysz się prowadzić księgowość, tworzyć strategie podatkowe, sporządzać sprawozdania finansowe i opracowywać biznesplany. Zdobędziesz też niezbędną do oceny koniunktury i ryzyka finansowego wiedzę oraz nauczysz się prowadzenia analiz i interpretacji wyników finansowych.

Nowoczesne metody kształcenia

W ZPSB cenimy przede wszystkim nowoczesne metody kształcenia, dlatego na naszych zajęciach nie brakuje gier symulacyjnych, dyskusji moderowanych, ćwiczeń praktycznych i wizyt studyjnych. Do tego chętnie wykorzystujemy do celów edukacyjnych najnowocześniejszą platformę e-learningową.

Wybrane przedmioty realizowane na specjalności Doradztwo finansowe i rachunkowość zarządcza:

 • Rachunek kosztów i wyników
 • Międzynarodowe standardy rachunkowości
 • Controlling
 • Metody i analizy sprawozdawczości finansowej
 • Ryzyko i ubezpieczenia finansowe
 • Budowanie wartości przedsiębiorstwa
 • Metody analizy giełdowej
 • Inżynieria finansowa

Po studiach będziesz mógł pracować na przykład jako:

 • analityk finansowy
 • księgowy
 • dyrektor finansowy
 • specjalista do spraw finansów
 • doradca klienta w instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych
 • doradca i specjalista ds. ekonomicznych
 • kierownik w działach księgowości, analiz ekonomicznych i finansowych, rozliczeń finansowych, controllingu i rachunkowości zarządczej

 

 

Oceń kierunek/specjalność
[Głosów: Średnia: ]