Ekonomia menadżerska

Studia realizowane są tylko w trybie e-learnignowym
Specjalność Ekonomia menadżerska dostępna jest na kierunku Zarządzanie w Szczecinie na studiach II stopnia tylko w trybie e-learningowym. To oznacza, że 60% zajęć na specjalności Ekonomia menedżerska realizowanych jest zdalnie, przez internet, a 40% realizowanych na Uczelni w Szczecinie.

Intuicja w zarządzaniu jest ważna, ale sukces zależy także od tego, czy menadżer posiada wiedzę, zdolność strategicznego myślenia i czy dysponuje narzędziami, które pomagają mu lepiej zrozumieć konkurencję i podejmować racjonalne decyzje biznesowe. Wybierz specjalność Ekonomia menadżerska i dowiedz się, jak skutecznie kierować firmami z różnych branż. Chcesz prowadzić własną działalność gospodarczą? A może marzysz o pracy na stanowisku menadżera? Jeśli tak, to koniecznie zarezerwuj sobie miejsce już dziś na kierunku zarządzanie w ZPSB!

Czego się nauczysz?

Podczas studiów na kierunku Zarządzanie w Szczecinie dowiesz się, jak efektywnie wykorzystywać zasoby oraz planować, realizować i rozliczać przedsięwzięcia gospodarcze. Poznasz zasady tworzenia strategii rozwojowych przedsiębiorstw. Nauczysz się analizować rynek i budować partnerskie relacje z klientami oraz skutecznie i efektywnie kierować grupami ludzi oraz wybranymi obszarami organizacji. Przygotujesz się do zarządzania firmą jako całością, niezależnie od jej wielkości i branży, dzięki czemu samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej nie będzie dla Ciebie problemem.

Specjalność Ekonomię menadżerską możesz studiować tylko w formie e-learningowej, czyli online. Program będziesz realizować przez specjalny serwis internetowy, w którym znajdziesz multimedialne materiały dydaktyczne, liczne case study i testy, pozwalające zweryfikować Twoją wiedzę.

Dlaczego warto

Fundamentem ekonomii są dwa podstawowe założenia: ograniczone zasoby oraz nieograniczone potrzeby. One napędzają rynek i tworzą przestrzeń dla rozwoju biznesu. Właściwe decyzje menedżerskie pozwalają szybować wysoko i odnieść biznesowy sukces. Ekonomia menedżerska, najbardziej uniwersalna specjalność biznesowa, pozwala zgłębić ich tajniki.

prof. dr hab. Aleksandra Grzesiuk, Lider specjalności ekonomia menadżerska

Studia w trybie e-learning pozwoliły mi zdobyć tytuł magistra, choć na co dzień mieszkałam i pracowałam w Londynie. Terminy zjazdów były ustalone na cały rok z góry i nigdy się nie zmieniły, więc mogłam zawsze kupić tanie bilety. Dzięki temu mam nie tylko dyplom, ale też poczucie, że zaoszczędziłam dwa lata.

Paulina Trzeszczkowska, absolwentka kierunku Ekonomia, studia II stopnia, e-learning

Nowoczesne metody kształcenia

W ZPSB wiemy ja urozmaicać wykłady i ćwiczenia, dlatego nie obce są nam nowoczesne metody kształcenia. Na naszych zajęciach nie brakuje gier symulacyjnych, treningów i warsztatów specjalnościowych, wizyt ekspertów oraz ćwiczeń z wykorzystaniem nowoczesnej platformy e-learningowej.

Wybrane przedmioty specjalnościowe realizowane na specjalności Ekonomia menedżerska:

 • Metody i analizy sprawozdawczości finansowej
 • Ryzyko i ubezpieczenia finansowe
 • Budowanie wartości przedsiębiorstwa
 • Rynek pracy w Polsce
 • Konkurencyjność gospodarowania
 • Zarządzanie projektami

Po studiach będziesz mógł pracować na przykład jako:

 • doradca i specjalista ds. ekonomicznych
 • kierownik działu administracji
 • kierownik organizacji produkcji
 • menadżer projektu
 • menadżer ds. rozwoju
 • menadżer ds. marki
 • lider zespołu badawczego
 • koordynator ds. zarządzania w firmie konsultingowej