Kierunek |
|
Rodzaj studiów |
|
Tryb studiów |
|
Język |
|
Czas trwania |
|
Data startu |
|
Opis Kwestie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dotyczą każdego z nas. Cyberprzestrzeń stała się nieodłącznym elementem naszego życia nadając mu nowy wymiar. Jadąc do pracy, rozmawiając ze znajomymi, robiąc zakupy, startując w biegu, instalując grę, płacąc rachunki, ucząc się, oglądając ulubiony serial – z każdym takim działaniem coraz bardziej się w niej zanurzamy. Niezależnie od miejsca zamieszkania, pracy czy pełnionych funkcji. Nieodłącznym elementem towarzyszącym cyberprzestrzeni są kwestie bezpieczeństwa jej użytkowników i edukacja w tym zakresie.Program studiów |
|
Aktualna zniżka |
|
Cena |
|
ZPSB to prywatna szkoła wyższa na Pomorzu Zachodnim, która dla swoich słuchaczy przygotowała ciekawą ofertę edukacyjną na studia podyplomowe. Wśród nich dostępny jest między innymi kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.
Cel studiów podyplomowych
Studia podyplomowe Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to nowoczesny kierunek, skupiony na zagrożeniach związanych z innowacyjnymi technologiami. Zajęcia mają na celu podniesienie świadomości słuchaczy w zakresie bezpiecznego wykorzystywania technologii, a także świadomego konsumowania zasobów informacyjnych. Słuchacze zostaną przygotowani do tego, aby radzić sobie z sytuacjami nadzwyczajnymi oraz zdobędą wiedzę, jak zapobiegać kryzysom bezpieczeństwa.
Program studiów stworzony został w taki sposób, aby skoncentrować się na użytkowniku cyberprzestrzeni jako jej integralnym elemencie. Słuchacze zostaną zapoznani z nowoczesnymi możliwościami i oprogramowaniami, a także dowiedzą się, jak dbać o bezpieczne korzystanie z innowacji.
Program studiów
Poniżej przedstawiony został dokładny program studiów podyplomowych na kierunku Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.
- Wprowadzenie do bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. 10 godz.
- Cyfrowe style życia. 10 godz.
- Bezpieczeństwo użytkowników mediów społecznościowych. 10 godz.
- Aspekty psychologiczne funkcjonowania w cyberprzestrzeni. 20 godz.
- Aspekty prawne bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. 20 godz.
- Praca zdalna i zespoły rozproszone. 20 godz.
- Bezpieczeństwo infrastruktury IT (sieć, sprzęt, oprogramowanie). 20 godz.
- Rodzaje zagrożeń w cyberprzestrzeni. 20 godz.
- Zarządzanie informacją w sytuacji kryzysowej. 20 godz.
- Cyberochrona i rynek ubezpieczeń. 10 godz.
Łączna liczba godzin: 160 godz.
Uczelnia zastrzega prawo do możliwości wprowadzenia do 15% zmian w programie kierunku.
Najważniejsze atuty kierunku Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni w ZPSB
ZPSB oferuje dopracowany program studiów podyplomowych dla swoich słuchaczy, którzy pragną poszerzać swoje kompetencje. Kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni ma wiele zalet, do których warto zaliczyć:
- Zwiększenie świadomości użytkowników technologii informatycznych zarówno w domu, jak i w pracy, w rzeczywistości realnej i wirtualnej.
- Możliwość nauczenia się, jak skutecznie odróżniać prawdziwe informacje od fake newsów.
- Zwiększenie świadomości użytkowników w zakresie ochrony swoich danych oraz możliwość poznania metod skutecznej ochrony swoich urządzeń elektronicznych.
- Poznanie nowoczesnych technik reagowania na zagrożenia dotyczące wyłudzania danych oraz pieniędzy.
- Kompleksowe poznanie różnych aspektów funkcjonowania w cyberprzestrzeni (infrastrukturalnych, psychologicznych, prawnych, społecznych, zarządczych).
- Możliwość nabycia umiejętności projektowania działań ochronnych i rozwiązań zabezpieczających, które umożliwią świadome użytkowanie cyberprzestrzeni.
- Zajęcia prowadzone przez praktyków: prawników, psychologów, specjalistów ds. bezpieczeństwa, specjalistów ds. zarządzania informacją oraz specjalistów ds. mediów społecznościowych, którzy współpracują z firmami na Pomorzu Zachodnim oraz w innych częściach kraju.
- Studia prowadzone w formie zajęć online, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy przez słuchaczy tego kierunku.
Dla kogo są studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni?
Studia podyplomowe w ZPSB dedykowane są osobom, które posiadają już wyższe wykształcenie (na poziomie licencjackim, inżynierskim lub magisterskim) i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę.
Kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni jest skierowany do wszystkich użytkowników technologii informatycznych, którzy są zainteresowani podniesieniem swoich kompetencji w zakresie świadomego obcowania z technologią informacyjno-komunikacyjną.
W trakcie studiów słuchacze nabędą i/lub rozwiną swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego i świadomego funkcjonowania w obu światach: wirtualnym i realnym. Kompetencje te będą doskonałym uzupełnieniem bazowego zestawu wiedzy i umiejętności, który powinni posiadać pracownicy w różnych branżach i na różnych stanowiskach.
Korzyści dla słuchaczy
Kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni na studiach podyplomowych w ZPSB to liczne korzyści, wśród których warto wymienić:
- Bezpłatny dostęp do bibliotek cyfrowych ibuk Libra oraz Biblio Ebookpoint (dawniej NASBI).
- Stały dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej uczelni oraz platformie z kursami otwartymi Navoica.pl.
- Możliwość nawiązania kontaktów poprzez uczestnictwo w licznych spotkaniach branżowych.
- Bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 (dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB, najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Forms itp., możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint, przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive).
- Wygodny plan zajęć, który pozwala na swobodne łączenie nauki z życiem prywatnym i zawodowym.
Organizacja studiów Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni w ZPSB
Kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni na studiach podyplomowych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu to studia podyplomowe online. Zajęcia realizowane są w formie zjazdów online, z wykorzystaniem technologii kształcenia na odległość.
Studia podyplomowe trwają 2 semestry i prowadzone są w trybie online z wykorzystaniem aplikacji MS Teams. Zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu, tylko w piątki i w soboty, w następujących godzinach:
- piątki w godzinach od 16:30 do 20:30,
- soboty w godzinach od 9:00 do 13:00.
Taki plan zajęć w połączeniu z nauką zdalną na tym kierunku, zapewnia wolne niedziele.
Warunki ukończenia studiów podyplomowych
Aby ukończyć studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, słuchacze muszą spełnić następujące wymagania:
- mieć minimum 80% obecności na zajęciach,
- uzyskać pozytywny wynik z egzaminu, który przeprowadzany jest za pośrednictwem platformy e-learningowej,
- uzyskać pozytywny wynik z obrony projektu lub pracy dyplomowej.
Lider kierunku
dr Dorota Dżega-Pietruszkiewicz, prof. ZPSB – prorektor ds. rozwoju, nauczyciel akademicki, trener i praktyk z doświadczeniem projektowym i procesowym. W codziennej pracy łączy zwinność z klasyką. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu zarządzania projektami, uczenia maszynowego i zarządzania zespołami rozproszonymi. Ekspert i metodyk zdalnego nauczania. Specjalizuje się w analizie wymagań, projektowaniu systemów informatycznych i zarządzaniu ryzykiem w projektach.
Sprawdź, jakie inne kierunki na studiach podyplomowych Zachodniopomorska Szkoła Biznesu przygotowała dla swoich słuchaczy.