Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Kierunek
 • Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Rodzaj studiów
 • Podyplomowe
Tryb studiów
 • Online
Język
 • Polski
Czas trwania
 • 1 rok
Data startu
 • Październik 2022
Opis
Kwestie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dotyczą każdego z nas. Cyberprzestrzeń stała się nieodłącznym elementem naszego życia nadając mu nowy wymiar. Jadąc do pracy, rozmawiając ze znajomymi, robiąc zakupy, startując w biegu, instalując grę, płacąc rachunki, ucząc się, oglądając ulubiony serial – z każdym takim działaniem coraz bardziej się w niej zanurzamy. Niezależnie od miejsca zamieszkania, pracy czy pełnionych funkcji. Nieodłącznym elementem towarzyszącym cyberprzestrzeni są kwestie bezpieczeństwa jej użytkowników i edukacja w tym zakresie.Program studiów
Aktualna zniżka
 • Jesteś zainteresowany studiami?Skontaktuj się z nami!
Cena
 • Już od 430 zł!

 

ZPSB to prywatna szkoła wyższa na Pomorzu Zachodnim, która dla swoich słuchaczy przygotowała ciekawą ofertę edukacyjną na studia podyplomowe. Wśród nich dostępny jest między innymi kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. 

Cel studiów podyplomowych


Studia podyplomowe Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to nowoczesny kierunek, skupiony na zagrożeniach związanych z innowacyjnymi technologiami. Zajęcia mają na celu podniesienie świadomości słuchaczy w zakresie bezpiecznego wykorzystywania technologii, a także świadomego konsumowania zasobów informacyjnych. Słuchacze zostaną przygotowani do tego, aby radzić sobie z sytuacjami nadzwyczajnymi oraz zdobędą wiedzę, jak zapobiegać kryzysom bezpieczeństwa.

Program studiów stworzony został w taki sposób, aby skoncentrować się na użytkowniku cyberprzestrzeni jako jej integralnym elemencie. Słuchacze zostaną zapoznani z nowoczesnymi możliwościami i oprogramowaniami, a także dowiedzą się, jak dbać o bezpieczne korzystanie z innowacji.

Program studiów


Poniżej przedstawiony został dokładny program studiów podyplomowych na kierunku Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. 

 1. Wprowadzenie do bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. 10 godz.
 2. Cyfrowe style życia. 10 godz.
 3. Bezpieczeństwo użytkowników mediów społecznościowych. 10 godz.
 4. Aspekty psychologiczne funkcjonowania w cyberprzestrzeni. 20 godz.
 5. Aspekty prawne bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. 20 godz.
 6. Praca zdalna i zespoły rozproszone. 20 godz.
 7. Bezpieczeństwo infrastruktury IT (sieć, sprzęt, oprogramowanie). 20 godz.
 8. Rodzaje zagrożeń w cyberprzestrzeni. 20 godz.
 9. Zarządzanie informacją w sytuacji kryzysowej. 20 godz.
 10. Cyberochrona i rynek ubezpieczeń. 10 godz.

Łączna liczba godzin: 160 godz.

Uczelnia zastrzega prawo do możliwości wprowadzenia do 15% zmian w programie kierunku.

Najważniejsze atuty kierunku Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni w ZPSB


ZPSB oferuje dopracowany program studiów podyplomowych dla swoich słuchaczy, którzy pragną poszerzać swoje kompetencje. Kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni ma wiele zalet, do których warto zaliczyć: 

 • Zwiększenie świadomości użytkowników technologii informatycznych zarówno w domu, jak i w pracy, w rzeczywistości realnej i wirtualnej.
 • Możliwość nauczenia się, jak skutecznie odróżniać prawdziwe informacje od fake newsów.
 • Zwiększenie świadomości użytkowników w zakresie ochrony swoich danych oraz możliwość poznania metod skutecznej ochrony swoich urządzeń elektronicznych. 
 • Poznanie nowoczesnych technik reagowania na zagrożenia dotyczące wyłudzania danych oraz pieniędzy. 
 • Kompleksowe poznanie różnych aspektów funkcjonowania w cyberprzestrzeni (infrastrukturalnych, psychologicznych, prawnych, społecznych, zarządczych).
 • Możliwość nabycia umiejętności projektowania działań ochronnych i rozwiązań zabezpieczających, które umożliwią świadome użytkowanie cyberprzestrzeni.
 • Zajęcia prowadzone przez praktyków: prawników, psychologów, specjalistów ds. bezpieczeństwa, specjalistów ds. zarządzania informacją oraz specjalistów ds. mediów społecznościowych, którzy współpracują z firmami na Pomorzu Zachodnim oraz w innych częściach kraju. 
 • Studia prowadzone w formie zajęć online, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy przez słuchaczy tego kierunku. 

Dla kogo są studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni?


Studia podyplomowe w ZPSB dedykowane są osobom, które posiadają już wyższe wykształcenie (na poziomie licencjackim, inżynierskim lub magisterskim) i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę. 

Kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni jest skierowany do wszystkich użytkowników technologii informatycznych, którzy są zainteresowani podniesieniem swoich kompetencji w zakresie świadomego obcowania z technologią informacyjno-komunikacyjną. 

W trakcie studiów słuchacze nabędą i/lub rozwiną swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego i świadomego funkcjonowania w obu światach: wirtualnym i realnym. Kompetencje te będą doskonałym uzupełnieniem bazowego zestawu wiedzy i umiejętności, który powinni posiadać pracownicy w różnych branżach i na różnych stanowiskach.

Korzyści dla słuchaczy


Kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni na studiach podyplomowych w ZPSB to liczne korzyści, wśród których warto wymienić:

 • Bezpłatny dostęp do bibliotek cyfrowych ibuk Libra oraz Biblio Ebookpoint (dawniej NASBI).
 • Stały dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej uczelni oraz platformie z kursami otwartymi Navoica.pl.
 • Możliwość  nawiązania kontaktów poprzez uczestnictwo w licznych spotkaniach branżowych.
 • Bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 (dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB, najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Forms itp., możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint, przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive).
 • Wygodny plan zajęć, który pozwala na swobodne łączenie nauki z życiem prywatnym i zawodowym. 

Organizacja studiów Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni w ZPSB


Kierunek Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni na studiach podyplomowych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu to
studia podyplomowe online. Zajęcia realizowane są w formie zjazdów online, z wykorzystaniem technologii kształcenia na odległość. 

Studia podyplomowe trwają 2 semestry i prowadzone są w trybie online z wykorzystaniem aplikacji MS Teams. Zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu, tylko w piątki i w soboty, w następujących godzinach:

 • piątki w godzinach od 16:30 do 20:30,
 • soboty w godzinach od 9:00 do 13:00.

Taki plan zajęć w połączeniu z nauką zdalną na tym kierunku, zapewnia wolne niedziele. 

Warunki ukończenia studiów podyplomowych


Aby ukończyć studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, słuchacze muszą spełnić następujące wymagania: 

 • mieć minimum 80% obecności na zajęciach,
 • uzyskać pozytywny wynik z egzaminu, który przeprowadzany jest za pośrednictwem platformy e-learningowej,
 • uzyskać pozytywny wynik z obrony projektu lub pracy dyplomowej. 

Lider kierunku


dr Dorota Dżega-Pietruszkiewicz, prof. ZPSB
– prorektor ds. rozwoju, nauczyciel akademicki, trener i praktyk z doświadczeniem projektowym i procesowym. W codziennej pracy łączy zwinność z klasyką. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu zarządzania projektami, uczenia maszynowego i zarządzania zespołami rozproszonymi. Ekspert i metodyk zdalnego nauczania. Specjalizuje się w analizie wymagań, projektowaniu systemów informatycznych i zarządzaniu ryzykiem w projektach.

 

Sprawdź, jakie inne kierunki na studiach podyplomowych Zachodniopomorska Szkoła Biznesu przygotowała dla swoich słuchaczy.