Psychologia w biznesie

Kierunek
 • Psychologia w biznesie
Rodzaj studiów
 • Podyplomowe
Tryb studiów
 • Niestacjonarne
Język
 • Polski
Czas trwania
 • 1 rok
Data startu
 • Październik 2024

Opis

Uzupełnij swoją wiedzę w zakresie zarządzania o ważne umiejętności menedżera. Zapisz się na studia podyplomowe w ZPSB i naucz się skutecznie kierować pracą zespołu i motywować pracowników wykorzystując mechanizmy psychologiczne. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę w zakresie komunikacji interpersonalnej, psychologii zespołu, technik negocjacji i perswazji. Dowiesz się, jak zarządzać ludźmi w sytuacjach stresowych, rozwiązywać konflikty i skutecznie wprowadzać zmiany w firmie.

Aktualna zniżka
 • Studiuj taniej do 31.05!
Cena
 • Już od 392 zł!

Studiuj taniej nawet o 1750 zł! 

Zapisz się do 31.05 i skorzystaj z promocji!

 

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia, która oferuje nowoczesny program edukacyjny dostosowany do aktualnych potrzeb Słuchaczy i Pracodawców. Przygotowaliśmy dla Was wiele interesujących kierunków studiów podyplomowych wśród których nie mogło zabraknąć kierunku Psychologia w biznesie

Cel studiów

Podyplomowe studia w ZPSB na kierunku Psychologia w biznesie mają na celu przekazanie słuchaczom wiedzy w zakresie komunikacji interpersonalnej, psychologii zespołu oraz technik negocjacji i perswazji. Osoby biorące udział w zajęciach dowiedzą się, jak zarządzać ludźmi w firmie w sytuacjach stresowych oraz konfliktowych. Zostanie im przekazana wiedza na temat tego, jak łagodzić problemy i kłótnie w zespole, aby miały jak najmniejszy wpływ na morale i pracę całego teamu. 

Słuchacze kierunku Psychologia w biznesie dowiedzą się, jak rozpoznawać typy osobowości pracowników i przewidywać ich wpływ na całą grupę i wykonywaną przez nią pracę. Zostaną również zapoznani z podstawami psychologii w świecie reklamy i PR-u. Celem studiów jest przekazanie słuchaczom istotnych informacji z wykorzystaniem interaktywnych metod oraz pracy na konkretnych przykładach. 

Celem studiów podyplomowych z psychologii biznesu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego zarządzania ludźmi i procesami w środowisku biznesowym. Poprzez różnorodne moduły programowe, studenci zdobywają głębsze zrozumienie psychologicznych mechanizmów działania w organizacji oraz rozwijają umiejętności interpersonalne i menedżerskie. Program skupia się na aspektach efektywności osobistej, budowaniu relacji zespołowych, negocjacjach biznesowych oraz rozwiązywaniu konfliktów.

Studenci uczą się także diagnozować potencjał pracowników, motywować zespoły oraz zarządzać zmianą i sytuacjami kryzysowymi. W efekcie, absolwenci są przygotowani do skutecznego pełnienia roli menedżera, umiejętnego kierowania zespołem oraz podejmowania decyzji mających pozytywny wpływ na funkcjonowanie firmy. Łącząc teorię z praktyką, studia te pozwalają uczestnikom osiągnąć sukces w dynamicznym świecie biznesu, opartym na zrozumieniu ludzkich zachowań i procesów grupowych.

Adresaci kierunku

Studia podyplomowe w szkole wyższej ZPSB skierowane są do osób, które uzyskały już wykształcenie wyższe (minimum na poziomie licencjata, inżyniera lub magistra) i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności menedżerskie oraz zdobywać nową, aktualną wiedzę pod okiem specjalistów z wieloletnim doświadczeniem nie tylko naukowym, ale także zawodowym. 

Adresatami studiów podyplomowych z psychologii biznesu są:
 • osoby, które pracują lub chcą pracować w środowisku biznesowym, zwłaszcza na stanowiskach menedżerskich (niższego, średniego i wyższego stopnia) lub związanych z zarządzaniem zespołem.
 • osoby prowadzące własną działalność/firmę lub planują jej założenie.
 • absolwenci kierunków związanych z psychologią, zarządzaniem, socjologią, a także dla profesjonaliści działający w różnych branżach, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności o aspekty psychologiczne biznesu.
 • osoby zainteresowane doskonaleniem swoich kompetencji interpersonalnych, negocjacyjnych oraz umiejętności zarządzania stresem i konfliktem w kontekście pracy zawodowej.
 • osoby już pracujące, jak i te, którzy dopiero rozpoczynają lub planują swoją karierę zawodową w obszarze biznesu i zarządzania.
 • informacje pozyskane na tych zajęciach mogą okazać się przydatne dla osób związanych z rozwijaniem pracowników oraz zarządzaniem ich pracą. 

Program studiów

 

BLOK WPROWADZAJĄCY – 25 godz.

 1. Psychologia efektywności osobistej. Trening kompetencji interpersonalnych. 10 godz.
 2. Zachowania ludzi. Analiza psychologiczna – rozumienie i przewidywanie. 15 godz.

 

BLOK I. PSYCHOLOGIA MENEDŻERA – 65 godz.

 1. Bazowe kompetencje menedżerskie. Trening umiejętności menedżerskich. 15 godz.
 2. Psychologia zespołu. Specyfika procesów grupowych. 10 godz.
 3. Komunikacja interpersonalna. Perswazja i obrona przed manipulacją. 10 godz.
 4. Psychologia stresu. Wypalenie zawodowe. 10 godz.
 5. Kreowanie wizerunku menedżera i sztuka prezentacji. 10 godz.
 6. Negocjacji biznesowe. 10 godz.

 

BLOK II. PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA ZESPOŁAMI LUDZKIMI – 45 godz.

 1. Ocena psychologiczna. Diagnoza potencjału pracownika. 15 godz.
 2. Psychologia motywacji i motywowania. 10 godz.
 3. Systemy Zarządzania zasobami ludzkimi w firmie. 10 godz.
 4. Coaching i mentoring jako narzędzia rozwoju pracownika. 10 godz.

 

BLOK III. PSYCHOLOGIA W RÓŻNYCH ASPEKTACH FUNKCJONOWANIA FIRMY – 30 godz.

 1. Psychologia konfliktu. Dynamika konfliktu na założeniach koncepcji Analizy Transakcyjnej. 10 godz.
 2. Psychologia zmian. Przekazywanie i zarządzanie zmianą w zespole. 10 godz.
 3. Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. 10 godz.

Łączna liczba godzin: 165 godz.

Blok kompetencji kluczowych – dla chętnych. Każdy Słuchacz może wybrać maksymalnie 2 moduły z poniższego zestawu, które zrealizuje samodzielnie w formie e-learningowej. Każdy zrealizowany i zaliczony moduł odpowiada realizacji dodatkowych 10 godz. i zostanie dodany do świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 1. Autoprezentacja
 2. Efektywność osobista menedżera
 3. Komunikacja interpersonalna
 4. Kreatywność
 5. Zarządzanie zespołem
 6. Zarządzanie różnorodnością

Uczelnia zastrzega prawo do możliwości wprowadzenia do 15% zmian w programie kierunku.

Najważniejsze atuty kierunku

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu oferuje studia podyplomowe prowadzone na bardzo wysokim poziomie, które mają wiele zalet. Wśród korzyści na kierunku Psychologia w biznesie warto wymienić:

 • Możliwość zdobycia przydatnej wiedzy z zakresu komunikacji interpersonalnej, psychologii zespołu oraz technik negocjacji i perswazji. 
 • Poznanie metod zarządzania ludźmi w sytuacjach stresowych i konfliktowych, a także możliwość zapoznania się z technikami skutecznego wprowadzania zmian w firmie i motywowania pracowników do działania. 
 • Zapoznanie się z podstawami psychologii w reklamie oraz działaniach z zakresu PR. 
 • Możliwość poznania mechanizmów psychologicznych, które mają duży wpływ życie osobiste oraz zarządzanie ludźmi w różnych typach organizacji.
 • Uczestnictwo w praktycznych zajęciach, prowadzonych przez specjalistów z doświadczeniem zdobywanym w renomowanych firmach z Pomorza Zachodniego i innych części naszego kraju.

Korzyści dla słuchaczy

Kierunek Psychologia w biznesie na studiach podyplomowych w ZPSB to liczne korzyści, wśród których warto wymienić:

 • Bezpłatny dostęp do bibliotek cyfrowych ibuk Libra oraz Biblio Ebookpoint (dawniej NASBI).
 • Stały dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej uczelni oraz platformie z kursami otwartymi Navoica.pl.
 • Możliwość  nawiązania kontaktów poprzez uczestnictwo w licznych spotkaniach branżowych.
 • Bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 (dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB, najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Forms itp., możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint, przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive).
 • Wygodny plan zajęć, który pozwala na swobodne łączenie nauki z życiem prywatnym i zawodowym. 

Organizacja studiów podyplomowych

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu to uczelnia, która cieszy się uznaniem ze strony studentów oraz pracodawców zarówno z Pomorza Zachodniego, jak i z całego kraju. W naszej Uczelni na pierwszym miejscu stawiamy naszych Studentów i Słuchaczy. Dlatego studia podyplomowe prowadzone są tylko w piątki i soboty. Pozostałe dni tygodnia są wolne od zajęć, co umożliwia realizację innych celów i rozwijanie swoich pasji.

Zajęcia prowadzone są na sali – w tym do 4 zjazdów w trybie on-line. 

 • piątki w godzinach od 16:30 do 20:30
 • soboty w godzinach od 9:00 do 17:00

Warunki ukończenia studiów

Aby ukończyć studia podyplomowe na kierunku Psychologia w biznesie, Słuchacze powinni:

 • być obecni na minimum 80% zajęć,
 • uzyskać pozytywny wynik z obrony projektu dyplomowego

Lider kierunku

Beata Dobińska – psycholog, certyfikowany trener z wieloletnim doświadczeniem w pracy szkoleniowej, akredytowany konsultant Insights Discovery. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz 2-letniego stażu szkoleniowego z zakresu terapii Gestalt oraz 2-letniego Programu Edukacji Psychologicznej z zakresu Analizy Transakcyjnej. Od 1994 roku prowadzi szkolenia oraz realizuje projekty rozwojowe i doradcze zarówno biznesowe, jak i edukacyjne o oświatowe. Wykładowca w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Lider i koordynator merytoryczny studiów podyplomowych z zakresu: Psychologia zarządzania, Akademia Trenera i Akademia Coachingu. Prowadziła projekty szkoleniowo-doradcze dla takich marek jak Telekomunikacja Polska S.A., Zakłady Chemiczne Police, Poczta Polska S.A., Szczecińska Energetyka, Cieplna, MK Cafe, Urząd Miejski w Szczecinie, Izba Skarbowa w Szczecinie, Izba Celna w Szczecinie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Bank BPH S.A., Plus GSM, Bank PKO BP S.A., Anwil S.A., Elte, WUP/Zachodniopomorskie, Home.pl, Asseco Poland S.A., Polska Fundacja Przedsiębiorczości czy DGS Poland.

Krystian Alabrudziński – trener oraz psycholog biznesu, coach, mediator. Właściciel firmy Psychol w Biznesie, w której uczy jak być lepszym w życiu oraz w pracy. Prowadzi również podcast psychologiczno-biznesowy o tej samej nazwie. Wystąpił w książkach „Algorytm osobisty” oraz „Antidotum na dylematy” Tomasza Słodkiego. Jest zwolennikiem jak najprostszych metod i praktyk.

 

Sprawdź, jakie inne kierunki na studiach podyplomowych Zachodniopomorska Szkoła Biznesu przygotowała dla swoich słuchaczy.