Psychologia w biznesie

Kierunek
 • Psychologia w biznesie
Rodzaj studiów
 • Podyplomowe
Tryb studiów
 • Niestacjonarne
 • Online
Język
 • Polski
Czas trwania
 • 1 rok
Data startu
 • Październik 2023

Opis

Uzupełnij swoją wiedzę w zakresie zarządzania o ważne umiejętności menedżera. Zapisz się na studia podyplomowe w ZPSB i naucz się skutecznie kierować pracą zespołu i motywować pracowników wykorzystując mechanizmy psychologiczne. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę w zakresie komunikacji interpersonalnej, psychologii zespołu, technik negocjacji i perswazji. Dowiesz się, jak zarządzać ludźmi w sytuacjach stresowych, rozwiązywać konflikty i skutecznie wprowadzać zmiany w firmie. Nauczysz się rozpoznawać typy osobowości pracowników i przewidywać wpływ ich zachowań na pracę całej grupy. Poznasz również podstawy psychologii reklamy i PR. Będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych interaktywnymi metodami, co pozwoli Ci na bieżąco testować teorie i prawa psychologii w praktyce.

Aktualna zniżka
 • Zapraszamy do rekrutacji w 2024
Cena
 • Już od 490 zł!

 

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia, która oferuje nowoczesny program edukacyjny dostosowany do aktualnych potrzeb Słuchaczy i Pracodawców. Przygotowaliśmy dla Was wiele interesujących kierunków studiów podyplomowych wśród których nie mogło zabraknąć kierunku Psychologia w biznesie

Cel studiów podyplomowych


Podyplomowe studia w ZPSB na kierunku Psychologia w biznesie mają na celu przekazanie słuchaczom wiedzy w zakresie komunikacji interpersonalnej, psychologii zespołu oraz technik negocjacji i perswazji. Osoby biorące udział w zajęciach dowiedzą się, jak zarządzać ludźmi w firmie w sytuacjach stresowych oraz konfliktowych. Zostanie im przekazana wiedza na temat tego, jak łagodzić problemy i kłótnie w zespole, aby miały jak najmniejszy wpływ na morale i pracę całego teamu. 

Słuchacze kierunku Psychologia w biznesie dowiedzą się, jak rozpoznawać typy osobowości pracowników i przewidywać ich wpływ na całą grupę i wykonywaną przez nią pracę. Zostaną również zapoznani z podstawami psychologii w świecie reklamy i PR-u. Celem studiów jest przekazanie słuchaczom istotnych informacji z wykorzystaniem interaktywnych metod oraz pracy na konkretnych przykładach. 

Program studiów


Poniżej przedstawiony został dokładny program studiów podyplomowych na kierunku Psychologia w biznesie.

 

BLOK WPROWADZAJĄCY. 25 godz.

 1. Psychologia efektywności osobistej. Trening kompetencji interpersonalnych. 10 godz.
 2. Zachowania ludzi. Analiza psychologiczna – rozumienie i przewidywanie. 15 godz.

 

BLOK I. PSYCHOLOGIA MENEDŻERA. 60 godz.

 1. Bazowe kompetencje menedżerskie. Trening umiejętności menedżerskich. 10 godz.
 2. Psychologia zespołu. Specyfika procesów grupowych. 10 godz.
 3. Komunikacja interpersonalna. Perswazja i obrona przed manipulacją. 10 godz.
 4. Psychologia stresu. Wypalenie zawodowe. 10 godz.
 5. Kreowanie wizerunku menedżera i sztuka prezentacji. 10 godz.
 6. Negocjacji biznesowe. 10 godz.

 

BLOK II. PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA ZESPOŁAMI LUDZKIMI. 40 godz.

 1. Ocena psychologiczna. Diagnoza potencjału pracownika. 10 godz.
 2. Psychologia motywacji i motywowania. 10 godz.
 3. Systemy Zarządzania zasobami ludzkimi w firmie. 10 godz.
 4. Coaching i mentoring jako narzędzia rozwoju pracownika. 10 godz.

 

BLOK III. PSYCHOLOGIA W RÓŻNYCH ASPEKTACH FUNKCJONOWANIA FIRMY. 30 godz.

 1. Psychologia konfliktu. Dynamika konfliktu na założeniach koncepcji Analizy Transakcyjnej. 10 godz.
 2. Psychologia zmian. Przekazywanie i zarządzanie zmianą w zespole. 10 godz.
 3. Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. 10 godz.

Łączna liczba godzin: 155 godz.

Blok kompetencji kluczowych – dla chętnych. Każdy Słuchacz może wybrać maksymalnie 2 moduły z poniższego zestawu, które zrealizuje samodzielnie w formie e-learningowej. Każdy zrealizowany i zaliczony moduł odpowiada realizacji dodatkowych 10 godz. i zostanie dodany do świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 1. Autoprezentacja
 2. Efektywność osobista menedżera
 3. Komunikacja interpersonalna
 4. Kreatywność
 5. Zarządzanie zespołem
 6. Zarządzanie różnorodnością

Uczelnia zastrzega prawo do możliwości wprowadzenia do 15% zmian w programie kierunku.

Najważniejsze atuty kierunku Psychologia w biznesie w ZPSB


Zachodniopomorska Szkoła Biznesu oferuje studia podyplomowe prowadzone na bardzo wysokim poziomie, które mają wiele zalet. Wśród korzyści na kierunku Psychologia w biznesie warto wymienić:

 • Możliwość zdobycia przydatnej wiedzy z zakresu komunikacji interpersonalnej, psychologii zespołu oraz technik negocjacji i perswazji. 
 • Poznanie metod zarządzania ludźmi w sytuacjach stresowych i konfliktowych, a także możliwość zapoznania się z technikami skutecznego wprowadzania zmian w firmie i motywowania pracowników do działania. 
 • Zapoznanie się z podstawami psychologii w reklamie oraz działaniach z zakresu PR. 
 • Możliwość poznania mechanizmów psychologicznych, które mają duży wpływ życie osobiste oraz zarządzanie ludźmi w różnych typach organizacji.
 • Uczestnictwo w praktycznych zajęciach, prowadzonych przez specjalistów z doświadczeniem zdobywanym w renomowanych firmach z Pomorza Zachodniego i innych części naszego kraju.

Dla kogo są studia podyplomowe na kierunku Psychologia w biznesie?


Studia podyplomowe w szkole wyższej ZPSB skierowane są do osób, które uzyskały już wykształcenie wyższe (minimum na poziomie licencjata, inżyniera lub magistra) i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności menedżerskie oraz zdobywać nową, aktualną wiedzę pod okiem specjalistów z wieloletnim doświadczeniem nie tylko naukowym, ale także zawodowym. 

Adresatami tego kierunku są osoby, które sprawują stanowiska menedżerskie (niższego, średniego i wyższego stopnia), a także te, które w ramach realizacji zawodowej zajmują się prowadzeniem własnej firmy lub planują jej założenie. Informacje pozyskane na tych zajęciach mogą okazać się przydatne dla osób związanych z rozwijaniem pracowników oraz zarządzaniem ich pracą. 

Korzyści dla słuchaczy


Kierunek Psychologia w biznesie na studiach podyplomowych w ZPSB to liczne korzyści, wśród których warto wymienić:

 • Bezpłatny dostęp do bibliotek cyfrowych ibuk Libra oraz Biblio Ebookpoint (dawniej NASBI).
 • Stały dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej uczelni oraz platformie z kursami otwartymi Navoica.pl.
 • Możliwość  nawiązania kontaktów poprzez uczestnictwo w licznych spotkaniach branżowych.
 • Bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 (dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB, najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Forms itp., możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint, przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive).
 • Wygodny plan zajęć, który pozwala na swobodne łączenie nauki z życiem prywatnym i zawodowym. 

Organizacja studiów Psychologia w biznesie w ZPSB


ZPSB to prywatna szkoła wyższa, w której naprawdę liczy się słuchacz. Dlatego studia podyplomowe na kierunku Psychologia w biznesie
odbywają się tylko w piątki i soboty. Są prowadzone w formie tradycyjnej (na sali), zgodnie z poniższym harmonogramem:

 • piątki w godzinach od 16:30 do 20:30,
 • soboty w godzinach od 9:00 do 17:00.

Dzięki temu, że zajęcia prowadzone są tylko w dwa dni, słuchacze ZPSB mają wolne niedziele. Mogą poświęcić je na sprawy prywatne oraz rozwijanie swoich zainteresowań poza uczelnią. 

Warunki ukończenia studiów podyplomowych


Aby ukończyć studia podyplomowe na kierunku Psychologia w biznesie, słuchacze muszą: 

 • mieć minimum 80% obecności na zajęciach,
 • uzyskać pozytywny wynik z egzaminu, który przeprowadzany jest za pośrednictwem platformy e-learningowej,
 • uzyskać pozytywny wynik z obrony projektu lub pracy dyplomowej. 

Lider kierunku

Beata Dobińska – psycholog, certyfikowany trener z wieloletnim doświadczeniem w pracy szkoleniowej, akredytowany konsultant Insights Discovery. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz 2-letniego stażu szkoleniowego z zakresu terapii Gestalt oraz 2-letniego Programu Edukacji Psychologicznej z zakresu Analizy Transakcyjnej. Od 1994 roku prowadzi szkolenia oraz realizuje projekty rozwojowe i doradcze zarówno biznesowe, jak i edukacyjne o oświatowe. Wykładowca w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Lider i koordynator merytoryczny studiów podyplomowych z zakresu: Psychologia zarządzania, Akademia Trenera i Akademia Coachingu. Prowadziła projekty szkoleniowo-doradcze dla takich marek jak Telekomunikacja Polska S.A., Zakłady Chemiczne Police, Poczta Polska S.A., Szczecińska Energetyka, Cieplna, MK Cafe, Urząd Miejski w Szczecinie, Izba Skarbowa w Szczecinie, Izba Celna w Szczecinie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Bank BPH S.A., Plus GSM, Bank PKO BP S.A., Anwil S.A., Elte, WUP/Zachodniopomorskie, Home.pl, Asseco Poland S.A., Polska Fundacja Przedsiębiorczości czy DGS Poland.

Krystian Alabrudziński – trener oraz psycholog biznesu, coach, mediator. Właściciel firmy Psychol w Biznesie, w której uczy jak być lepszym w życiu oraz w pracy. Prowadzi również podcast psychologiczno-biznesowy o tej samej nazwie. Wystąpił w książkach „Algorytm osobisty” oraz „Antidotum na dylematy” Tomasza Słodkiego. Jest zwolennikiem jak najprostszych metod i praktyk.

Sprawdź, jakie inne kierunki na studiach podyplomowych Zachodniopomorska Szkoła Biznesu przygotowała dla swoich słuchaczy.