Psychologia zarządzania

Zapisz się do 31 maja i zyskaj 2 raty gratis!

 
 
 

 

Kierunek
  • Psychologia zarządzania
Rodzaj studiów
  • Podyplomowe
Tryb studiów
  • Niestacjonarne
Język
  • Polski
Czas trwania
  • 1 rok
Data startu
  • Październik 2022
Opis
Uzupełnij swoją wiedzę w zakresie zarządzania o ważne umiejętności menadżera. Zapisz się na studia podyplomowe w ZPSB i naucz się skutecznie kierować pracą zespołu i motywować pracowników wykorzystując mechanizmy psychologiczne. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę w zakresie komunikacji interpersonalnej, psychologii zespołu, technik negocjacji i perswazji. Dowiesz się, jak zarządzać ludźmi w sytuacjach stresowych, rozwiązywać konflikty i skutecznie wprowadzać zmiany w firmie. Nauczysz się rozpoznawać typy osobowości pracowników i przewidywać wpływ ich zachowań na pracę całej grupy. Poznasz również podstawy psychologii reklamy i PR. Będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych interaktywnymi metodami, co pozwoli Ci na bieżąco testować teorie i prawa psychologii w praktyce.
Aktualna zniżka
  • 2 raty gratis tylko do 31.05.2022!
Cena
  • Już od 430 zł!

 

Rezerwuję miejsce

 

Studia podyplomowe wzbogaciliśmy o zestaw cenionych na rynku pracy kompetencji kluczowych, możliwość autodiagnozy za pomocą Barometru Kompetencji Kluczowych oraz szansę uzupełnienia wiedzy i umiejętności dzięki specjalnie przygotowanym materiałom e-learningowym oraz mobilnej grze „Pigułki kompetencji” (m-learning).

Adresatami studiów podyplomowych na kierunku Psychologia zarządzania są osoby posiadające wyższe wykształcenie i zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy na temat psychologii i możliwości jej wykorzystania w procesie zarządzania. To studia skierowane przede wszystkim do menadżerów niższego, średniego i wyższego szczebla zarządzania oraz osób realizujących się zawodowo w obszarze związanym z prowadzeniem własnej firmy lub planujących rozpocząć działalność gospodarczą.

 

W razie braku możliwości organizowania zajęć stacjonarnych z powodów niezależnych od Szkoły, wszystkie kierunki studiów podyplomowych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu mogą być realizowane w całości w formie online. 

 

Program studiów:

BLOK WPROWADZAJĄCY. 30 godz.
1. Psychologia efektywności osobistej. Trening kompetencji interpersonalnych. 15 godz.
2. Zachowania ludzi. Analiza psychologiczna – rozumienie i przewidywanie. 15 godz.

BLOK I. PSYCHOLOGIA MENEDŻERA. 60 godz.
1. Bazowe kompetencje menedżerskie. Trening umiejętności menedżerskich. 10 godz.
2. Psychologia zespołu. Specyfika procesów grupowych. 10 godz.
3. Komunikacja interpersonalna. Perswazja i obrona przed manipulacją. 10 godz.
4. Psychologia stresu. Wypalenie zawodowe. 10 godz.
5. Kreowanie wizerunku menadżera i sztuka prezentacji. 10 godz.
6. Negocjacji biznesowe. 10 godz.

BLOK II. PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA ZESPOŁAMI LUDZKIMI. 40 godz.
1. Ocena psychologiczna. Diagnoza potencjału pracownika. 10 godz.
2. Psychologia motywacji i motywowania. 10 godz.
3. Systemy Zarządzania zasobami ludzkimi w firmie. 10 godz.
4. Coaching i mentoring jako narzędzia rozwoju pracownika. 10 godz.

BLOK III. PSYCHOLGIA W RÓŻNYCH ASPEKTACH FUNKCJONOWANIA FIRMY. 30 godz.
1. Psychologia konfliktu. Dynamika konfliktu na założeniach koncepcji Analizy Transakcyjnej. 10 godz.
2. Psychologia zmian. Przekazywanie i zarządzanie zmianą w zespole. 10 godz.
3. Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. 10 godz.

BLOK KOMPETENCJI KLUCZOWYCH (w trybie e-learningowym) – słuchacz samodzielnie wybiera 2 kompetencje kluczowe z poniższego zestawu. 20 godz.
1. Autoprezentacja
2. Komunikacja interpersonalna
3. Kreatywność
4. Praca w zespole
5. Prawo własności intelektualnej
6. Zarządzanie wiedzą
7. Zarządzanie zespołem

Łączna liczba godzin: 180 godz.

Lider kierunku:

Beata Dobińska – psycholog, certyfikowany trener z wieloletnim doświadczeniem w pracy szkoleniowej, akredytowany konsultant Insights Discovery. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz 2-letniego stażu szkoleniowego z zakresu terapii Gestalt oraz 2 letniego Programu Edukacji Psychologicznej z zakresu Analizy Transakcyjnej, Od 1994 roku prowadzi szkolenia oraz realizuje projekty rozwojowe i doradcze zarówno biznesowe, jak i edukacyjne o oświatowe. Wykładowca w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Lider i koordynator merytoryczny studiów podyplomowych z zakresu: Psychologia zarządzania, Akademia Trenera i Akademia Coachingu. Prowadziła projekty szkoleniowo-doradcze dla takich marek jak Telekomunikacja Polska S.A., Zakłady Chemiczne Police, Poczta Polska S.A., Szczecińska Energetyka, Cieplna, MK Cafe, Urząd Miejski w Szczecinie, Izba Skarbowa w Szczecinie, Izba Celna w Szczecinie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Bank BPH S.A., Plus GSM , Bank PKO BP S.A., Anwil S.A., Elte, WUP/Zachodniopomorskie, Home pl, Asseco Poland S.A., Polska Fundacja Przedsiębiorczości czy DGS Poland.

Sprawdź kierunki studiów z obszaru HR i rozwoju osobistego, które także mogą Cię zainteresować:

 

Rezerwuję miejsce