Organizacja sesji

Sesja egzaminacyjna w ZPSB odbywa się podczas przedostatniego zjazdu w semestrze, ale w przypadku niektórych przedmiotów zaliczenia i egzaminy mogą zostać zaplanowane wcześniej – na ostatnich zajęciach. Harmonogram sesji ustala Dziekan, natomiast szczegółowe warunki uzyskania zaliczeń prowadzący zajęcia podają już na początku semestru. Jeśli przedmiot kończy się egzaminem, określają wówczas również jego formę i zakres. Wyniki przekazują bezpośrednio lub ogłaszają w e-Dziekanacie.

Zgodnie z regulaminem studiów zawsze ustalamy minimum dwa terminy podejścia do egzaminu – tak zwany pierwszy termin i poprawkę (sesja poprawkowa zwykle odbywa się podczas ostatniego zjazdu w semestrze). Jeśli Ci się nie powiedzie, termin kolejnej poprawki ustalasz już indywidualnie z wykładowcą i Dziekanatem. Takie dodatkowe zaliczenia zwykle odbywają się podczas kolejnych zjazdów i nie musisz za nie dodatkowo płacić.

Rozliczenie sesji zimowej trwa do końca marca, a letniej do połowy października. W przypadku, kiedy nie zdobędziesz zaliczenia w określonym czasie, musisz złożyć podanie o wpis warunkowy na kolejny semestr i uzupełnić brakujące zaliczenia i egzaminy, ustalając terminy podejścia do nich z prowadzącymi zajęcia. Jeśli nie wiesz, jak taki wniosek napisać, zgłoś się do Dziekanatu – pomożemy i doradzimy najkorzystniejsze rozwiązanie. Zgodnie z regulaminem wpis warunkowy na kolejny semestr możesz uzyskać z maksymalnie dwóch przedmiotów. Każdorazowo jest on płatny zgodnie z cennikiem.