Turystyka i hotelarstwo

Jeszcze możesz dołączyć do grupy!

Kierunek
 • Ekonomia
Specjalność
 • Turystyka i hotelarstwo
Rodzaj studiów
 • Licencjackie
Tryb studiów
 • Niestacjonarne
 • Niestacjonarne online
Język
 • Polski
Czas trwania
 • 6 semestrów
Data startu
 • Październik 2023
Opis
Branża turystyczna charakteryzuje się wysoką konkurencyjnością oraz wysokimi oczekiwaniami ze strony potencjalnych klientów. Rosnąca świadomość społeczeństwa sprawia, że usługi hotelowe muszą być utrzymane na bardzo wysokim poziomie. Dlatego ważne jest, aby w tej branży pracowały osoby z odpowiednią wiedzą i profesjonalnymi umiejętnościami. Aby rozwijać się w tym kierunku, warto zdecydować się na studia pierwszego stopnia na kierunku ekonomia w ZPSB i wybrać specjalizację turystyka i hotelarstwo. 
Aktualna zniżka
 • Jeszcze możesz dołączyć do grupy! 
Cena
 • Już od 595,83 zł!

 

Rezerwuję miejsce

Każdego roku na terenie Pomorza Zachodniego obserwuje się rosnąca liczbę turystów nie tylko z kraju, ale również z zagranicy, pojawiają się nowe, olbrzymie inwestycje w bazę hotelową. Jednocześnie rosną oczekiwania ze strony konsumentów, coraz wyższego standardu usług hotelarskich, kompleksowej usługi turystycznej oraz jakości świadczonych usług. Liczne funkcjonujące hotele oraz podmioty rynku turystycznego zlokalizowane na terenie województwa zachodniopomorskiego oferują zatrudnienie wykwalifikowanej kadrze z zakresu turystyki i hotelarstwa. W najbliższych latach branża hotelarska jak i turystyczna naszego regionu będzie zwiększała popyt na pracowników z branży, z uwagi na podjęte ogromne działania inwestycyjne w nowo powstające obiekty hotelowe.

Studia w ramach specjalności adresowane są do osób chcących zdobyć kwalifikacje do pracy w hotelach jak i przedsiębiorstwa turystycznych.

Student zdobywa wiedzę z zakresu marketingu i e-marketingu w turystyce i hotelarstwie, social mediów, zarządzania przedsiębiorstwem hotelarskim.

Student nabywa umiejętności praktycznych w zakresie stosowanych systemów rezerwacji
i e-technologii w branży turystycznej, narzędzie HR w hotelarstwie oraz poznaje tajniki stosowane etykiety i kultury w hotelarstwie. Student nabywa umiejętności planowania
i organizowania eventów oraz spotyka się z menagerami największy hoteli na webinarach. W trakcie studiów odbywają się wizyty studyjne w przedsiębiorstwach hotelowych.

Współczesne hotelarstwo to branża oparta na empatii i gościnności. To jakie będzie w przyszłości, zależy od młodych ludzi, którzy teraz studiują na tych kierunkach.

Agnieszka Drzewiecka, wykładowca ZPSB

 

 

 

Cel studiów

Studia pierwszego stopnia na kierunku ekonomia na specjalności turystyka i hotelarstwo mają na celu zapewnić studentom kwalifikacje niezbędne do pracy w przedsiębiorstwach z branży turystycznej oraz hotelach i innych placówkach noclegowych. Przekazywana słuchaczom wiedza jest bardzo szeroka i dotyczy wielu różnych aspektów związanych z prowadzeniem firmy lub pracą w organizacjach podróżniczo-turystycznych.

Słuchacze studiów pierwszego stopnia na specjalności turystyka i hotelarstwo na kierunku ekonomia uczą się zagadnień związanych z organizacją i zarządzaniem pracą. Zdobędą wiedzę z zakresu działań marketingowych wykorzystywanych w branży hotelarskiej i podróżniczej, a także dowiedzą się, jakie technologie są przydatne w prowadzeniu miejsc noclegowych, biur podróży czy innych firm zajmujących się organizacją wyjazdów i wycieczek.

Korzyści dla studentów: 

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu oferuje swoim studentom wiele korzyści. Wybór specjalności turystyka i hotelarstwo na kierunku ekonomia zapewnia między innymi:

 • pozyskanie umiejętności planowania eventów oraz ich efektywnej organizacji,
 • poznanie narzędzi do zarządzania personelem w hotelarstwie i organizacjach podróżniczych,
 • zdobycie wiedzy na temat przydatnych rozwiązań technologicznych i programów przydatnych przy prowadzeniu biura podróży, placówki noclegowej lub firmy organizującej wycieczki,
 • zapoznanie się z metodami marketingowymi skutecznymi w branży turystyczno-hotelarskiej.

Dlaczego warto wybrać studia na specjalności turystyka i hotelarstwo w ZPSB?

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu to prywatna uczelnia wyższa, która kształci studentów od 1993 roku. Oferujemy innowacyjne programy edukacyjne, które skrojone są na miarę potrzeb naszych słuchaczy oraz zapewniają przewagę konkurencyjną podczas poszukiwania zatrudnienia. Zajęcia w ZPSB prowadzone są bardzo często przez specjalistów z praktycznym doświadczeniem. To przekłada się na zdobywanie wiedzy, którą z łatwością można wykorzystać w przyszłości.

Turystyka i hotelarstwo to specjalność na pierwszym stopniu studiów, która pozwala na zatrudnienie w branży związanej z wycieczkami i turystyką, a także w miejscach noclegowych zarówno nastawionych na klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dzięki nauce poprzez praktyczne przykłady, case study oraz ćwiczenia i warsztaty, studenci ZPSB pozyskują przydatną wiedzę w bardzo przystępny sposób.

Dla kogo są przeznaczone studia pierwszego stopnia na specjalności turystyka i hotelarstwo?

Specjalność turystyka i hotelarstwo na kierunku studiów pierwszego stopnia ekonomia to wybór doskonały dla osób, które:

 • chcą rozwijać się w branży turystycznej i budować swoją ścieżkę kariery w organizacjach podróżniczych lub biurach podróży,
 • wiążą swoją przyszłość zawodową z pracą w hotelu i w przyszłości chcą zajmować stanowiska managerskie w tego typu placówkach lub zarządzać kadrą pracowniczą zajmującą się systemem rezerwacji lub recepcją,
 • chcą pracować na stanowisku touroperatora i zajmować się organizowaniem wycieczek oraz wyjazdów różnego rodzaju,
 • chcą zajmować się organizacją eventów i wycieczek firmowych.

Metodyka:

W Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu zajęcia prowadzone są przez specjalistów, którzy posiadają nie tylko szeroką wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną. Dzięki temu przekazywane informacje popierane są konkretnymi przykładami, co znacznie ułatwia przygotowanie się do wyzwań zawodowych.

Poza wykładami i ćwiczeniami, słuchacze ZPSB biorą udział w case study, zadaniach grupowych, warsztatach oraz w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach hotelowych.

Przedmioty na specjalności:

Oprócz przedmiotów kierunkowych oraz ogólnouczelnianych Studenci zapoznają się z następującymi zagadnieniami specjalnościowymi:
 • zarządzanie obiektem gastronomicznym,
 • e-marketing i social media w turystyce,
 • planowanie i organizacja eventów,
 • webinar z menagerem,
 • narzędzia HR w hotelarstwie,
 • etykieta w turystyce i hotelarstwie.

Trenerzy na specjalności:

Magdalena Lazarek-Janowska

 

Sylwetka absolwenta