Potwierdzanie efektów uczenia się

Zadania, jakie wykonujesz w pracy, w dużej mierze pokrywają się z programem studiów, na które planujesz się zapisać? A może masz już za sobą kurs albo szkolenie, którego tematyka była zbliżona do zagadnień wymienionych w programie jednego z przedmiotów? W takim razie obowiązująca w ZPSB procedura PEUs, czyli uznawanie efektów uczenia się, została stworzona właśnie dla Ciebie.

M_Kwiatkowska_RPLDzięki procedurze PEUs, która obowiązuje w ZPSB, moja wiedza, doświadczenie i kwalifikacje zdobyte w ciągu 16-tu lat pracy zostały przełożone na efekty uczenia się i moje studia. Oszczędzam w ten sposób koszty studiowania i czas. Płacę tylko za zajęcia, które muszę zrealizować. A co więcej mniej czasu poświęcam na studia, ponieważ uczęszczam tylko na wybrane zajęcia, które są niezbędne. To dwie bardzo ważne sprawy dla mnie, dlatego że jestem mamą dwójki maluchów, aktywną zawodowo. Sama procedura uznawania efektów kształcenia jest niezwykle szybka, a we wszystkim mogłąm liczyć na pomoc pracowników i Władz ZPSB.

Mariola Kwiatkowska, studentka kierunku Ekonomia, ZPSB w Gryficach

Dzięki niej możemy uwzględnić kompetencje i doświadczenie zdobyte przez Ciebie poza tak zwanym systemem formalnym i stworzyć skrojoną na miarę Twoich potrzeb ścieżkę kształcenia. Dzięki temu dyplom licencjata lub magistra zdobędziesz znacznie szybciej.