Menadżer hotelarstwa i turystyki

 

Kierunek
 • Zarządzanie sprzedażą w hotelarstwie
Rodzaj studiów
 • Podyplomowe
Tryb studiów
 • Niestacjonarne
 • Online
Język
 • Polski
Czas trwania
 • 1 rok
Data startu
 • Październik 2023
Opis
Branża turystyczna charakteryzuje się wysoką konkurencyjnością oraz wysokimi oczekiwaniami ze strony potencjalnych klientów. Rosnąca świadomość społeczeństwa sprawia, że usługi hotelowe muszą być utrzymane na bardzo wysokim poziomie. Dlatego ważne jest, aby w tej branży pracowały osoby z odpowiednią wiedzą i profesjonalnymi umiejętnościami. Aby rozwijać się w tym kierunku, warto wybrać kierunek Menadżer hotelarstwa i turystyki.
Aktualna zniżka
 • Zapraszamy do rekrutacji w 2024
Cena
 • Już od 490,00 zł!

 

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia, która oferuje nowoczesny program edukacyjny dostosowany do aktualnych potrzeb Słuchaczy i Pracodawców. Przygotowaliśmy dla Was wiele interesujących kierunków studiów podyplomowych wśród których nie mogło zabraknąć kierunku Menadżer hotelarstwa i turystyki. 

Cel studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na kierunku Menedżer hotelarstwa i turystyki adresowane są do osób pracujących w hotelach, pensjonatach, domach wczasowych, biurach podróży. Wszędzie tam, gdzie każdego wykorzystywane są narzędzia marketingowe, a sprzedaż i jej umiejętne wykorzystanie musi przynosić efekty w postaci zadowolonych klientów. Na studiach podyplomowych Menedżer hotelarstwa i turystyki nauczymy Cię jak umiejętnie zastosować i wykorzystywać e-marketingu, w jaki sposób podążać za trendami sprzedaży internetowej oraz jak umiejętnie budować swoją markę i umacniać pozycje rynkową. W trakcie studiów poznasz również kompetencje menedżera. W trakcie trwania studiów odbędą się webinary z menagerami hoteli/grupy hotelowej, którzy odkryją przez Tobą tajniki wykorzystania zarządzania narzędzi w praktyce biznesowej.

Program studiów

BLOK I. ZARZĄDZANIE W BIZNESIE HOTELARSKIM I TURYSTYCZNYM. STRATEGIE I NARZĘDZIA SPRZEDAŻY. 60 godz.

 1. Współczesny rynek turystyczny i hotelarski. 5 godz.
 2. Zarządzanie w biznesie hotelarskim i turystycznym. 10 godz.
 3. E-commerce. w hotelarstwie i turystyce. 10 godz.
 4. Zrównoważony rozwój w turystyce i hotelarstwie CSR. 10 godz.
 5. Elementy prawa cywilnego – umowy o świadczenie usług turystycznych i hotelarskich. 10 godz.
 6. Tworzenie budżetu marketingowego. 5 godz.
 7. Negocjacje w hotelarstwie. 10 godz.

BLOK II. ZARZĄDZANIE SPRZEDAŻĄ. 50 godz.

 1. Budowanie oferty i relacji z klientem indywidulanym, masowym, biznesowym. 10 godz.
 2. Psychologia sprzedaży.10 godz.
 3. Kanały i strategie sprzedaży. Monitorowanie sprzedaży. 10 godz.
 4. Systemy informatyczne w hotelarstwie. 10 godz.
 5. PR w prowadzeniu przedsiębiorstwa turystycznego i hotelarskiego. 10 godz.

BLOK III. KOMPETENCJE MENEDŻERA. 60 godz.

 1. Zarządzanie zasobami ludzkimi/ Style kierowania i modele przywództwa w praktyce. 10 godz.
 2. Prawo pracy. Mobbing w miejscu pracy – sposoby radzenia i przeciwdziałania.  10 godz.
 3. Coaching. 10 godz.
 4. Obsługa klienta – radzenie sobie w sytuacjach trudnych. 10 godz.
 5. Techniki menadżerskie. 10 godz.
 6. Wizyty studyjne w hotelu. 5 godz.
 7. Webinar. 5 godz.

Łączna liczba godzin: 170

Uczelnia zastrzega prawo do możliwości wprowadzenia do 15% zmian w programie kierunku.

Najważniejsze atuty kierunku

Program studiów podyplomowych na kierunku Menedżer hotelarstwa i turystyki został dopracowany i skrojony na miarę aktualnych potrzeb Słuchaczy oraz wymagań stawianych przez pracodawców. Najważniejsze atuty kierunku to:

 • sprawdzony sposób realizacji studiów podyplomowych, który łączy 3 obszary kompetencyjne: kompetencje menedżerskie, sprzedażowe oraz miękkie,
 • możliwość poznania nowoczesnych narzędzi internetowych wspierających sprzedaż,
 • kadra dydaktyczna z przeważającym udziałem praktyków – osób z branży hotelarskiej.

Dla kogo są studia podyplomowe na kierunku Menedżer hotelarstwa i turystyki?

Studia podyplomowe w ZPSB skierowane są do osób, które posiadają wyższe wykształcenie na co najmniej poziomie licencjackim lub inżynierskim i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności specjalistyczne.

Studia podyplomowe na kierunku Menedżer hotelarstwa i turystyki są adresowane do:

 • Zajęcia odbywają się z częstotliwością 2 razy w miesiącu,
 • Zjazdy w soboty lub niedziele: od godz. 8.30 do 17.00 w siedzibie Uczelni z maksymalnie 40% udziałem zajęć online z wykorzystaniem aplikacji MS Teams.

Korzyści dla Słuchaczy

Kierunek Menedżer hotelarstwa i turystyki na studiach podyplomowych w ZPSB to liczne korzyści, wśród których warto wymienić:

 • Bezpłatny dostęp do bibliotek cyfrowych ibuk Libra oraz Biblio Ebookpoint (dawniej NASBI).
 • Stały dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej uczelni oraz platformie z kursami otwartymi Navoica.pl.
 • Możliwość nawiązania kontaktów poprzez uczestnictwo w licznych spotkaniach branżowych.
 • Bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 (dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB, najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Forms itp., możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint, przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive).
 • Wygodny plan zajęć, który pozwala na swobodne łączenie nauki z życiem prywatnym i zawodowym.

Organizacja studiów podyplomowych

Zachodniopomorska Szkoła Biznesy to uczelnia, która cieszy się uznaniem ze strony studentów oraz pracodawców zarówno z Pomorza Zachodniego, jak i z całego kraju. W naszej Uczelni na pierwszym miejscu stawiamy naszych Studentów i Słuchaczy.

Zajęcia na kierunku Menedżer hotelarstwa i turystyki w ZPSB:

 • odbywają się z częstotliwością 2 razy w miesiącu,
 • zjazdy w soboty lub niedziele: od godz. 8.30 do 17.00 dla trybu niestacjonarnego – w siedzibie Uczelni z maksymalnie 40% udziałem zajęć online z wykorzystaniem aplikacji MS Teams; dla trybu on-line – w aplikacji MS Teams.

Warunki ukończenia studiów

Aby ukończyć studia podyplomowe na kierunku Menedżer hotelarstwa i turystyki, Słuchacze powinni:

 • być obecni na minimum 80% zajęć,
 • uzyskać pozytywny wynik z egzaminu, który przeprowadzany jest za pośrednictwem platformy e-learningowej.

Liderzy kierunku

Agnieszka Drzewiecka – Project Menager Baltic Home SC. Posiada doświadczenie zawodowe w firmach: LJ Produkter Sp. z o.o., Hotel Amber Baltic Vienna International (aktualnie Vienna House), Hotel Trzy Wyspy. Wykładowca Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu przedmiotów związanych z HR w hotelarstwie. Praktyk i pasjonat zdrowiego trybu życia, bierze aktywny udział w spotkaniach parkrun Świnoujście oraz Biegacze Świnoujście. Osobistym zainteresowaniem, które nieustannie rozwija jest coaching, jako Certyfikowany Trener SPOCO® z sukcesem realizuje swoje projekty. www.drzewiecka.pl

Piotr Brzeziński – Hotel Senator ****** – szczecinianin, z hotelarstwem związany od 19 lat. Zaczynał w F&B w hiszpańskim hotelu na Costa Brava. Od 15 lat współpracuje z agencjami reklamowymi. Przez ostatnie 9 lat współtworzył wizerunek hoteli na polskim wybrzeżu: Hotelu AQUARIUS*****, Grupa Hotele Nadmorskie*****, Hotel Zalewski****, Hotel Senator*****. Specjalizacje: pozyskanie Gości indywidualnych, tworzenie wizerunku, nowa identyfikacja, tworzenie reklam, zakup mediów, sprzedaż online. Od roku pracuje jako Dyrektor Marketingu Hotelu Senator. Stawia na marketing silnych marek zaangażowany w istotne społeczne tematy. Stawia na długofalowe relacje konsument produkt, zwolennik strategicznego planowania.

Michał Hamera – twórca strategii nowej rzeczywistości. W pracy zawodowej zajmuje się budową marek, tworzeniem strategii, komunikacją oraz organizacją wydarzeń (konferencji, warsztatów etc.) Prywatnie pasjonat kawy, twórca marki Sentada. Wykładowca ZPSB warsztatów o tematyce pracy w zespole, autoprezentacji, strategii biznesowych, narzędzie wykorzystywanych w e-commerce. www.michalhamera.pl

Sprawdź, jakie inne kierunki na studiach podyplomowych Zachodniopomorska Szkoła Biznesu przygotowała dla swoich słuchaczy.