Potwierdzanie efektów uczenia się

 

Czy wiesz, że doświadczenie zdobyte w pracy, odbyte kursy i szkolenia, a nawet przerwane kiedyś studia mogą sprawić, że dyplom licencjata lub magistra w ZPSB zdobędziesz dużo szybciej, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze? To możliwe dzięki obowiązującej na naszej Uczelni procedurze potwierdzania efektów uczenia się (PEUs). Pozwala nam ona skonstruować dla Ciebie indywidualną ścieżkę kształcenia, która uwzględnia posiadaną już przez Ciebie wiedzę i umiejętności, uzyskane poza edukacją formalną.

M_Kwiatkowska_RPLDzięki procedurze PEUs, która obowiązuje w ZPSB, moja wiedza, doświadczenie i kwalifikacje zdobyte w ciągu 16 lat pracy zostały przełożone na efekty uczenia się i moje studia. Oszczędzam w ten sposób koszty studiowania i czas. Płacę tylko za zajęcia, które muszę zrealizować. A co więcej, mniej czasu poświęcam na studia, ponieważ uczęszczam tylko na wybrane zajęcia, które są niezbędne. To dwie bardzo ważne sprawy dla mnie, dlatego że jestem mamą dwójki maluchów, aktywną zawodowo. Sama procedura uznawania efektów kształcenia jest niezwykle szybka, a we wszystkim mogłam liczyć na pomoc pracowników i władz ZPSB.

Mariola Kwiatkowska, absolwentka Wydziału ZPSB w Stargardzie

Dowiedz się więcej, jak skorzystać z procedury uznania Twoich kompetencji i zaliczenia ich do wybranego przez Ciebie programu studiów. Wszystkie informacje znajdziesz w tej części strony.

  • Przewodnik dla kandydata PEUs (pobierz)