Grafika komputerowa i komunikacja wizualna

 

Kierunek
 • Grafika komputerowa i komunikacja wizualna
Rodzaj studiów
 • Podyplomowe
Tryb studiów
 • Niestacjonarne
 • Online
Język
 • Polski
Czas trwania
 • 1 rok
Data startu
 • Październik 2023
Opis
Chcesz skutecznie wykorzystywać komunikację wizualną, by zdobywać klientów? Zapisz się na studia podyplomowe w ZPSB i poznaj tajniki kreatywnego projektowania graficznego. Podczas studiów pokażemy Ci, jak pracować na najbardziej znanych programach graficznych, obrabiać zdjęcia cyfrowe i tworzyć animacje komputerowe. Dowiesz się, jak projektować serwisy internetowe, tworzyć materiały reklamowe i publikacje. Zadbamy również o Twoje kompetencje sprzedażowe i zarządcze – poznasz techniki sprzedaży i marketingu nowych mediów. A wszystko to podczas zajęć prowadzonych za pomocą interaktywnych metod, głównie w formie warsztatów w laboratoriach komputerowych.
Aktualna zniżka
 • Zapraszamy do rekrutacji w 2024
Cena
 • Już od 490 zł!

 

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia, która oferuje nowoczesny program edukacyjny dostosowany do aktualnych potrzeb Słuchaczy i Pracodawców. Przygotowaliśmy dla Was wiele interesujących kierunków studiów podyplomowych wśród których nie mogło zabraknąć kierunku Grafika komputerowa i komunikacja wizualna. 

Cel studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na kierunku Grafika komputerowa i komunikacja wizualna mają na celu zapoznanie słuchaczy z zasadami przygotowywania przekazu multimedialnego w zakresie typografii, kompozycji oraz psychologii reklamy. Osoby wybierające kierunek Grafika komputerowa i komunikacja wizualna zdobędą praktyczną znajomość profesjonalnych narzędzi graficznych (m.in. Adobe Photoshop, Adobe AfterEffect, CorelDraw). Nabędą również umiejętności tworzenia projektów graficznych na potrzeby firmy, przygotowywania projektów pod kątem poligrafii oraz doboru odpowiedniej kompozycji reklamowej.

Zajęcia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu prowadzone są przez specjalistów z wiedzą praktyczną. Dzięki temu słuchacze studiów podyplomowych będą mieli możliwość dokładnego poznania branży graficznej. Zapoznają się oni także z metodami pracy wykorzystywanymi w agencjach reklamowych.

Program studiów

BLOK I. WPROWADZAJĄCY.

 1. Zajęcia integracyjne. 5 godz.

BLOK II. KOMPETENCJI ARTYSTYCZNYCH.

 1. Wyroby sztuki użytkowej. 15 godz.
 2. Komunikacja wizualna i przekaz multimedialny. 20 godz.

BLOK III. KOMPETENCJI GRAFICZNYCH.

 1. Zasady doboru typografii, znaków i symboli graficznych. 10 godz.
 2. Podstawy projektowania grafiki użytkowej – warsztat. 25 godz.
 3. Techniki multimedialne. 10 godz.
 4. Projektowanie i modelowanie 3D. 10 godz.
 5. Techniki fotografowania i obróbka zdjęć cyfrowych. 15 godz.
 6. Przygotowanie materiałów video – warsztat. 10 godz.
 7. Podstawy animacji komputerowej. 15 godz.
 8. Przygotowywanie materiałów reklamowych – warsztat. 15 godz.
 9. Przygotowywanie i skład publikacji – warsztat. 15 godz.
 10. Zastosowanie sztucznej inteligencji w grafice komputerowej 10 godz.

Łączna liczba godzin: 175

Blok kompetencji kluczowych – dla chętnych. Każdy Słuchacz może wybrać maksymalnie 2 moduły z poniższego zestawu, które zrealizuje samodzielnie w formie e-learningowej. Każdy zrealizowany i zaliczony moduł odpowiada realizacji dodatkowych 10 godz. i zostanie dodany do świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 1. Autoprezentacja
 2. Efektywność osobista menedżera
 3. Komunikacja interpersonalna
 4. Kreatywność
 5. Zarządzanie zespołem
 6. Zarządzanie różnorodnością

Uczelnia zastrzega prawo do możliwości wprowadzenia do 15% zmian w programie kierunku.

Najważniejsze atuty kierunku

Program studiów podyplomowych na kierunku Grafika komputerowa i komunikacja wizualna został dopracowany i skrojony na miarę aktualnych potrzeb Słuchaczy oraz wymagań stawianych przez pracodawców. Najważniejsze atuty kierunku to:

 • Możliwość zapozniania się z nowoczesnymi technikami i narzędziami, które pozwalają na tworzenie projektów graficznych zarówno na własne potrzeby (social media, blogi osobiste), jak i do zastosowań komercyjnych.
 • Możliwość nawiązania znajomości branżowych z praktykami, którzy świadczą na co dzień swoim klientom usługi wsparcia w zakresie przygotowywania materiałów graficznych, tworzenia kontentu reklamowego oraz zarządzają zespołami wydawniczymi.
 • Zajęcia praktyczne prowadzone są z wykorzystaniem profesjonalnych programów graficznych (komercyjnych – Adobe Photoshop, Adobe AfterEffect, CorelDraw oraz open sourcowych).
 • Zajęcia z oprogramowaniem Rhinoceros, czyli programem komputerowym typu CAD/CAM/CAE służącym do projektowania obiektów 3D. Rhinoceros znajduje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach i branżach jak np. stoczniowa/jachtowa, architektoniczna, jubilerska, meblowa, medyczna czy reklamowa.
 • Zajęcia w postaci warsztatów komputerowych i pracy na narzędziach do projektowania grafiki i komunikacji wizualnej.
 • Uczestnictwo w studiach z programem dostosowanym do potrzeb małych i średnich organizacji, które we własnym zakresie muszą wykorzystywać grafikę komputerową i narzędzia komunikacji wizualnej.
 • Możliwość wykonania praktycznej pracy dyplomowej w postaci własnego projektu graficznego, który może w przyszłości zostać wykorzystany do własnych potrzeb słuchacza.

Dla kogo są studia podyplomowe na kierunku Grafika komputerowa i komunikacja wizualna?

Studia podyplomowe w ZPSB skierowane są do osób, które posiadają wyższe wykształcenie na co najmniej poziomie licencjackim lub inżynierskim i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności specjalistyczne.

 • Kierunek Grafika komputerowa i komunikacja wizualna to idealny wybór dla słuchaczy, którzy są odpowiedzialni za przygotowywanie prezentacji multimedialnych, opiekę nad zawartością stron internetowych, tworzenie komunikatów o działalności firmy lub treści szkoleniowych, budowanie wizerunku w sieci i kontakty z domami mediowymi.
 • Studia podyplomowe Grafika komputerowa i komunikacja wizualna to kierunek odpowiedni również dla grafików komputerowych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu technik marketingowych i metod komunikacji w celu poprawienia sprzedaży produktów. Na tych studiach odnajdą się także pasjonaci grafiki, którzy chcą rozbudować swoją wiedzę i zdobyć praktyczne umiejętności wykorzystywania profesjonalnych programów i narzędzi.
 • Studia na kierunku Grafika komputerowa i komunikacja wizualna skierowane są głównie do osób, które nie posiadają wykształcenia informatycznego w zakresie grafiki komputerowej.

Korzyści dla Słuchaczy

Kierunek Grafika komputerowa i komunikacja wizualna na studiach podyplomowych w ZPSB to liczne korzyści, wśród których warto wymienić:

 • Bezpłatny dostęp do bibliotek cyfrowych ibuk Libra oraz Biblio Ebookpoint (dawniej NASBI).
 • Stały dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej uczelni oraz platformie z kursami otwartymi Navoica.pl.
 • Możliwość nawiązania kontaktów poprzez uczestnictwo w licznych spotkaniach branżowych.
 • Bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 (dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB, najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Forms itp., możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint, przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive).
 • Wygodny plan zajęć, który pozwala na swobodne łączenie nauki z życiem prywatnym i zawodowym.

Organizacja studiów podyplomowych

Zachodniopomorska Szkoła Biznesy to uczelnia, która cieszy się uznaniem ze strony studentów oraz pracodawców zarówno z Pomorza Zachodniego, jak i z całego kraju. W naszej Uczelni na pierwszym miejscu stawiamy naszych Studentów i Słuchaczy. Dlatego studia podyplomowe prowadzone są tylko w piątki i soboty. Pozostałe dni tygodnia są wolne od zajęć, co umożliwia realizację innych celów i rozwijanie swoich pasji.

Zajęcia na kierunku Grafika komputerowa i komunikacja wizualna w ZPSB prowadzone na sali zgodnie z następującym harmonogramem:

 • piątki w godzinach od 16:30 do 20:30,
 • soboty w godzinach od 9:00 do 17:00.

Powyższy plan zapewnia słuchaczom ZPSB wolne niedziele, które mogą wykorzystać oni na swoje inne potrzeby i zobowiązania.

Warunki ukończenia studiów

Aby ukończyć studia podyplomowe na kierunku Grafika komputerowa i komunikacja wizualna, Słuchacze powinni:

 • być obecni na minimum 80% zajęć,
 • uzyskać pozytywny wynik z egzaminu, który przeprowadzany jest za pośrednictwem platformy e-learningowej,
 • uzyskać pozytywny wynik z prezentacji projektu dyplomowego

Liderzy kierunku

Agata Pełechaty – od 2003 r. pracuje jako wykładowca, początkowo w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie, której jest absolwentką, a od 2010 r. w Akademii Sztuki w Szczecinie. Z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu związana od 2015 r. na kierunkach podyplomowych oraz w Zespole Szkół Kreatywnych przy ZSPB w Szczecinie. Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina, doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2001 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków o/szczeciński. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym. Na polu twórczym głównym obiektem jej zainteresowań jest plakat oraz wydawnictwa. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie. W swoich pracach często posługuje się fotografią, rysunkiem z gestu, elementami typografii. Bazuje na wzajemnym oddziaływaniu wymienionych elementów oraz ich relacjach kolorystycznych. Aktywnie uczestniczy w plenerach i warsztatach artystycznych. Bierze udział w polskich i międzynarodowych wystawach. Z dużym zaangażowaniem włącza się lub sama organizuje warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Ma na swoim koncie 10 wystaw indywidualnych oraz ponad 70 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Więcej informacji: www.agatapelechaty.pl

Konrad Dembczyński – od 2009 roku prowadzi własną agencję reklamową. Tworzy reklamę i narzędzia sprzedażowe dla małych i średnich firm w Polsce i zagranicą. Realizuje zlecenia z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia rozwiązań internetowych, komunikacji marki z klientem w social media, produkcji filmowych oraz badań opinii społecznej. Od 2014 roku realizuje się również jako wykładowca Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie w dziedzinach społecznych, w tym także w zakresie marketingu, e-biznesu, social mediów oraz grafiki i komunikacji wizualnej. W 2018 roku także na salach wykładowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Od początku swojej kariery zawodowej spędził ponad 4 000 godzin szkoląc i ucząc. Jest autorem publikacji naukowych w czasopismach Uniwersytetu Szczecińskiego oraz ZPSB w dziedzinie nowoczesnych technologii, IT w marketingu małych i średnich firm oraz udziału social mediów w promocji uczelni wyższych w Polsce i na świecie.

Karol Burzyński – trener w zakresie technologii 3D. Prowadzenie szkoleń to jego pasja. Specjalizuje się w projektowaniu 3D, wizualizacji i druku 3D z wykorzystaniem oprogramowania Rhinoceros, Moments of Inspiration (Moi3D), Keyshot oraz Blender. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, potrafi przekazać skomplikowane, techniczne zagadnienia w prosty – zrozumiały dla każdego sposób. Dotychczas przeszkolił setki kursantów z polskich firm, szkół i uczelni.

Autoryzowany instruktor Rhinoceros w Polsce oraz certyfikowany trener i egzaminator kwalifikacji ZSK „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D”. Jest także współautorem podręcznika dedykowanego kwalifikacji dotyczącej druku 3D.