Pytania i odpowiedzi

Czy procedura RPL dotyczy każdego kierunku studiów?
Nie. W roku akademickim 2016/2017 procedura RPL w ZPSB umożliwia ubieganie się na przyjęcie na studia na kierunku Ekonomia studia I stopnia w Stargardzie, a także na kierunkach Ekonomia i Zarządzanie na innych wydziałach ZPSB, oraz na kierunku Ekonomia na studiach II stopnia w ZPSB w Szczecinie.

Czy trzeba płacić za udział w RPL?
Tak. Koszt udziału w procedurze RPL wynosi 250 zł (opłata administracyjna) plus opłata za punkty ECTS, które podlegają weryfikacji (50 zł za jeden punkt). Przystępując do procesu RPL będziesz zobowiązany podpisać umowę z ZPSB w sprawie opłat za postępowanie związane z potwierdzaniem efektów uczenia się.

Czy to wystarczy, żeby przystąpić do procedury?
Tak. Gdy rozpocznie się rekrutacja na studia wyższe, trwająca od kwietnia do września, będziesz mógł przystąpić do procedury RPL. Sprawdź dokładnie program kształcenia na wybranym kierunku (studia I stopnia sprawdź tutaj, studia II stopnia sprawdź tutaj).

Czy długo będę czekał za wynikami procedury RPL?
Nie. Procedura RPL od momentu złożenia przez Ciebie wniosku nie powinna trwać dłużej niż 10 dni, w trakcie których Uczelniany Koordynator ds. RPL dostosuje sposób weryfikacji efektów uczenia się oraz ustali jej termin.

Czy procedura RPL umożliwia mi zapisanie się na studia w ZPSB?
Tak. Możesz wziąć udział w rekrutacji na studia licencjackie lub magisterskie, biorąc udział w procedurze RPL. Dzięki temu skrócisz czas nauki, ale także zminimalizujesz opłaty za studia.

Czy pracownicy ZPSB udzielą mi pomocy w procesie RPL?
Tak. Jeśli tylko będziesz miał problem lub wątpliwości związane z procedurą RPL, to pracownicy Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu z chęcią pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności. Możesz liczyć na pomoc Wydziałowego Konsultanta ds. RPL, a także Uczelnianego Koordynatora ds. RPL. W procedurę zaangażują się także Asesorzy, którzy dokonają weryfikacji dokumentów. Cały proces zostanie zatwierdzony przez Komisję ds. RPL oraz dziekan Wydziału.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące tego, czy złożyłeś wszystkie wymagane dokumenty oraz czy wszystkie Twoje kwalifikacje zostaną uwzględnione, koniecznie skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością pomożemy. Pracownicy ZPSB udzielą Ci także wsparcia drogą mailową pod adresem: gmaniak@zpsb.pl.