Usługi informatyczne

Każdego dnia ZPSB zmienia się dla Ciebie i sprawia, że studiowanie staje się jeszcze bardziej przyjemne dzięki nowym technologiom. Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

Sieć bezprzewodowa

W murach naszej uczelni wszyscy studenci mogą bez ograniczeń korzystać z WIFI zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach.

e-Dziekanat

E-Dziekanat to miejsce, które ma za zadanie ułatwić Ci załatwianie uczelnianych spraw i formalności z poziomu twojego domowego komputera. Wystarczy dostęp do internetu, by sprawdzić aktualny plan zajęć, oceny oraz wszystkie decyzje Dziekana. Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje podanie zostało pozytywnie rozpatrzone, czy kwalifikujesz się do praktyk lub stypendiów, albo czy któryś z Twoich wykładowców nie odwołał zajęć, e-Dziekanat to miejsce, w które powinieneś zajrzeć. Sprawdzisz tam też swój indywidualny numer konta, wysokość czesnego do opłacenia oraz na bieżąco będziesz mógł śledzić czy masz jakieś zaległości w opłatach. Tam także wypełnisz ankiety oceniające zajęcia oraz wyszukasz dodatkowych informacji o wykładowcach (adres e-mail, terminy konsultacji oraz zaplanowane zajęcia).

Konto pocztowe (e-mail)

Aby ułatwić komunikację w strukturze uczelni, wszyscy studenci otrzymują dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 6GB, z limitem załączników 20 MB. Zakładane są one w standardowym formacie imie.nazwisko@zpsb.edu.pl (np. krzysztof.nowak@zpsb.edu.pl) lub też za pomocą pseudonimu czy ksywki (np. krzysiek@zpsb.edu.pl). Co ważne, skrzynki nie są kasowane po zakończeni studiów. Warunkiem ich utrzymania jest regularne logowanie się na nią.
Jeśli masz jakikolwiek problem ze swoją skrzynką, napisz do nas na adres: poczta@zpsb.szczecin.pl. Chętnie pomożemy!

Serwer www – strony domowe dla studentów i pracowników ZPSB

Posiadasz własną stronę internetową lub dopiero chciałbyś ją stworzyć? Już dziś jest to możliwie zupełnie za darmo na serwerze www (PHP 5, Mysql, Ftp) razem z ZPBS! W ramach domeny stud.zpsb.edu.pl możesz stworzyć własną stronę lub „podpiąć” już zarejestrowaną domenę.
Jeśli chcesz skorzystać z serwera www, pamiętaj o poniższych zasadach:

  • konto oraz usługi nie mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych,
  • zabrania się umieszczania na serwerze danych o treściach naruszających obowiązujące prawo,
  • Uczelnia nie ponosi odpowiedzialności za dane umieszczane na serwerze.

Jeśli masz pytania związane z korzystaniem z serwera www, napisz do nas na adres: serwer@zpsb.szczecin.pl. Na pewno odpowiemy!

Wciąż masz pytania związane z usługami informatycznymi? Pisz śmiało!

ZPSB Szczecin – ul. Żołnierska 53, budynek A, pok. 208
tel.: 91 814 94 46
e-mail: it@zpsb.pl

Więcej możesz dowiedzieć się zaglądając do zakładki Usługi informatyczne na stronie głównej ZPSB w Szczecinie.