Uczelnia dla osób z niepełnosprawnościami

W ZPSB podejmujemy wiele działań, by ułatwić studiowanie osobom z niepełnosprawnościami i przystosować naszą Uczelnię do ich potrzeb. Wszystko po to, by stworzyć warunki, które pozwolą zdobywać wiedzę, umiejętności i kwalifikacje, a tym samym zwiększą szanse na zawodowy sukces i pozwolą się usamodzielnić. Jako studenci ZPSB osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać między innymi ze specjalnych zniżek oraz oferty e-learningu. Wsparciem dla nich jest także Pełnomocnik i Koordynator ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Również w samych budynkach zadbaliśmy o ułatwienia, między innymi szerokie podjazdy i windę. Do dyspozycji są także wygodne miejsca parkingowe.

Zapraszamy do aplikowania do projektu TWOJA NOWA PRACA – ABSOLWENT

Masz ważne orzeczenie o niepełnosprawności? Jesteś osobą niezatrudnioną? 

To coś dla Ciebie: http://www.tnm.org.pl/program-absolwent/

DLACZEGO WARTO: 

  • pomagamy w byciu SAMODZIELNYM i NIEZALEŻNYM, 
  • zapewnimy WSPARCIE w rozwijaniu Waszych kompetencji, 
  • DORADZTWO wykwalifikowanych doradców zawodowych,  

Dla najaktywniejszych: 

  • Dodatek motywacyjny 400 zł przez 12 miesięcy
  • Sfinansowanie szkoleń do kwoty 2500 zł na szkolenia zawodowe i 2500 zł na szkolenia językowe.
  • Pomoc w znalezieniu stażu/pracy.
  • Wsparcie doradcy zawodowego: pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych i przygotowaniu do rozmowy o pracę itp.
  • Wyjazd integracyjny 3 dniowy i pobyt w górach (jeżeli pandemia tego nie wykluczy).

Zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy do aplikowania przez formularz rekrutacyjny na stronie:
http://www.tnm.org.pl/program-absolwent/
lub pod nr telefonu: 509 702 883 i 690 173 353

Projekt jest aktualny do 2023 roku.

Fundusz Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

Osobom z niepełnosprawnościami, studiującym w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu przysługuje indywidualne wsparcie z Funduszu Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami, pochodzących z dotacji na zadania związane ze stwarzaniem studentom i doktorantom będącym osobami z niepełnosprawnościami warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia.

Regulamin przyznawania takiego wsparcia znajduje się poniżej. Aby ubiegać się o wsparcie należy wypełnić załączony wniosek, a następnie złożyć go u Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami ZPSB (drogą mailową, osobiście lub pocztą tradycyjną).

Procedura Wsparcia dla Studentów z Niepełnosprawnościami

Kontakt
Elżbieta Piechowiak, Pełnomocnik i Koordynator ds. Osób z Niepełnosprawnościami
tel. 91 81 49 460
e-mail: epiechowiak@zpsb.pl

Zniżki

Studiuj bez barier!

Osobom z niepełnosprawnościami, które rozpoczynają studia w ZPSB gwarantujemy 20% zniżki na czesne na II i na III roku studiów.

Promocja obejmuje rekrutację na studia I stopnia (licencjackie i inżynierskie) na Wydziale Ekonomii i Informatyki w Szczecinie, Wydziale Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach, Wydziale Przedsiębiorczości w Stargardzie, Wydziale Ekonomii i Nauk o Zdrowiu w Świnoujściu oraz na studia II stopnia na Wydziale Ekonomii i Informatyki w Szczecinie.

Promocja obejmuje osoby, które rozpoczynają studia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w bieżącym roku akademickim oraz które posiadają i przedstawią w ZPSB orzeczenie o niepełnosprawności potwierdzone przez właściwy organ, wydane do dnia podpisania umowy na studia włącznie. Organami uprawnionymi do wydawania orzeczeń o stopniu niepełnosprawności są Powiatowe Zespoły ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności (lub inne właściwe), a o niezdolności do pracy – orzecznicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zniżka obowiązuje na II i na III roku studiów i odliczana jest od wysokości czesnego płaconego w tych latach.

Szczegółowy regulamin promocji jest dostępny w dziekanacie.

Studia online

Obawiasz się, że tradycyjne studia to dla Ciebie zbytu duże wyzwanie? Nie rezygnuj z edukacji! Zapoznaj się z naszą ofertą e-learningu – to wygodny sposób na zdobywanie wiedzy, bo uczysz się głównie przez internet, a dostęp do materiałów dydaktycznych masz z dowolnego miejsca i o dowolnej, wygodnej dla Ciebie porze. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

PFRON dla studentów

Aktualne informacje na temat programu „STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” oraz wnioski o dofinansowanie kosztów nauki znajdziesz na stronie internetowej PFRON: www.pfron.org.pl w zakładce Programy i zadania PFRON.

Spotkanie dla osób, które chciałyby mieć psa przewodnika

Aktualne informacje dotyczące spotkania dla osób, które chciałyby mieć psa przewodnika w ramach projektu ” Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego funkcjonowania”. Więcej informacji: komunikat

Nasi partnerzy

parnerzy_siegnijpopomoc

Kontakt

Jesteś osobą z niepełnosprawnościami? Potrzebujesz wsparcia w trakcie studiów? Skontaktuj się z naszym Pełnomocnikiem i Koordynatorem ds. Osób z Niepełnosprawnościami:

Elżbieta Piechowiak
ZPSB Szczecin – Rektorat (parter)
tel. 91 81 49 460
e-mail: epiechowiak@zpsb.pl