Logistyka – Spedycja – Transport

 

Kierunek
 • Ekonomia
Specjalność
 • Logistyka – Spedycja – Transport
Rodzaj studiów
 • Studia I stopnia
Tryb studiów
 • Niestacjonarne
Język
 • Polski
Czas trwania
 • 3 lata (6 semestrów)
Data startu
 • Październik 2024
Opis
Studia na kierunku Ekonomia o specjalności Logistyka-Spedycja-Transport otwierają drzwi do fascynującego świata biznesu. Dzięki właściwie zaplanowanej ścieżce edukacyjnej, kierunek ten daje możliwość zdobycia zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych umiejętności, niezbędnych do skutecznego zarządzania własną firmą.
Aktualna zniżka
 • Studiuj taniej nawet o 2450 zł!
Cena
 • Już od 595 zł/mc!

Studiuj już od 595 zł/mc! Wpisowe 0 zł! 

Zapisz się do 31.05 i skorzystaj z promocji!

Rezerwuję miejsce

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu dla swoich studentów przygotowała szeroki wybór kierunków i specjalności na studiach pierwszego stopnia. Sprawdź naszą ofertę edukacyjną i już teraz znajdź idealny kierunek dla siebie. Być może będzie to właśnie specjalność Logistyka – spedycja – transport na kierunku Ekonomia!

Cel studiów I stopnia

 • poznanie zasad ekonomicznych, prawnych i społecznych prowadzenia biznesu;
 • wypracowanie umiejętności planowania, koordynowania procesów zaopatrzenia, zarządzania logistyką produkcji i organizacji gospodarki magazynowej;
 • zdobycie praktycznej wiedzy na temat zarządzania zapasami i optymalizowania kosztów logistyki oraz wykorzystywania informatyki w zarządzaniu logistycznym.

Dla kogo jest specjalność Logistyka – spedycja – transport na kierunku Ekonomia?

 1. Osoby już pracujące w branżach związanych z logistyką, spedycją i transportem.
 2. Osoby, które dopiero planują podjęcie pracy w tych profesjach.
 3. Przedsiębiorców, posiadających własne firmy związane z transportem, spedycją czy procesami logistycznymi, szukających profesjonalnej wiedzy i wsparcia.

Główne korzyści i atuty specjalności

Program studiów został opracowany we współpracy z doświadczonymi specjalistami i praktykami, którzy na co dzień związani są z dynamiczną branżą logistyczną, dzięki czemu studenci otrzymają kompleksowe narzędzia do zrozumienia aktualnych i nowoczesnych aspektów funkcjonowania w tej dziedzinie.

W ramach studiów uczestnicy zdobędą zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności w zakresie efektywnego zarządzania produkcją, logistyką i zaopatrzeniem oraz będą mieli okazję zgłębić tajniki systemów makrologistycznych, a także zrozumieć wpływ czynników makrootoczenia, takich jak aspekty prawne, na procesy zarządzania logistycznego.

Program skupia się na rozwijaniu kompetencji w obszarze wykorzystywania nowoczesnych systemów informatycznych w logistyce, a także kładzie nacisk na ukazanie istotnej roli, jaką logistyka pełni w sprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Dzięki temu, studenci uzyskają wszechstronną wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w dynamicznym świecie logistyki.

Jest coraz większe zainteresowanie logistyką wśród młodych ludzi. Właśnie ze względu na łatwy dostęp do rynku pracy. Każde miasto w Polsce potrzebuje na pewno wyszkolonych logistyków, wiedzących jak zorganizować łańcuch dostaw tak, żeby te dostawy we właściwym czasie i wysokiej jakości trafiały.

dr Leszek Czajkowski, wykładowca ZPSB

 

Kariera po studiach

Studia na kierunku Ekonomia o specjalności Logistyka-Spedycja-Transport to inwestycja w dobrą przyszłość. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie m.in.: w firmach spedycyjnych, centrach logistycznych, przedsiębiorstwach transportowych, stacjach kolejowych, portach morskich, firmach kurierskich, lotniskach, zakładach komunikacji miejskiej, a także w wojsku. Po ukończeniu studiów otwierają się różnorodne ścieżki zawodowe, w tym na tak innowacyjnych stanowiskach, jak: specjalista ds. logistyki, koordynator dostaw, logistyk, ekologista ds. recyklingu, specjalista ds. zakupów, planowania produkcji, dystrybucji oraz optymalizacji zapasów.

Program studiów

Studenci zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania transportem, rynku usług logistycznych, polityki transportowej, infrastruktury logistycznej i magazynowej, logistyki międzynarodowej, systemów IT w logistyce, a także mapowania i analizy procesów logistycznych. Razem z przedmiotami kierunkowymi i ogólnouczelnianymi stanowi to pełen zestaw umiejętności potrzebnych do sukcesu w obszarze Logistyki, Spedycji i Transportu!

Organizacja studiów

 • Studia niestacjonarne
  • zajęcia odbywają się na uczelni w piątki (16:30-21:00), soboty (9:00-16:30) oraz niedziele (9:00-16:30)

Warunki ukończenia studiów I stopnia

Aby ukończyć studia pierwszego stopnia na kierunku Ekonomia, specjalność Logistyka – spedycja – transport, studenci muszą zgodnie z regulaminem spełnić następujące wymagania:

 • uzyskać zaliczenie z poszczególnych zajęć odbywających się w trakcie trwania studiów,
 • uzyskać pozytywny wynik z egzaminów końcowych,
 • uzyskać zaliczenie praktyk zawodowych, które określone są w planie studiów,
 • przygotować i złożyć projekt dyplomowy,
 • uzyskać pozytywny wynik z obrony projektu podczas egzaminu dyplomowego.

Lider kierunku

Opiekunem specjalności Logistyka-Spedycja-Transport na kierunku Ekonomia jest dr hab. Blanka Tundys – doświadczony nauczyciel akademicki, ekspert w zakresie logistyki miejskiej, Smart City, zielonego i zrównoważonego łańcucha dostaw oraz gospodarki o zamkniętym obiegu. Trzykrotna stypendystka Deutscher Akademischer Austauschdienst, członkini wielu międzynarodowych stowarzyszeń naukowych oraz ekspertka Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy programu Interreg.

 

Studiuj już od 595 zł/mc! Wpisowe 0 zł! 

Zapisz się do 31.05 i skorzystaj z promocji!

Rezerwuję miejsce

 

Sprawdź, jakie inne kierunki i specjalności na studiach pierwszego stopnia Zachodniopomorska Szkoła Biznesu przygotowała dla swoich słuchaczy.