Potwierdzanie efektów uczenia się

Masz już doświadczenia zawodowe oraz dodatkowe kwalifikacje, które zdobywałeś poza systemem formalnej edukacji? Twoje obowiązki w pracy odpowiadają programowi studiów na wybranym przez Ciebie kierunku? Być może w przeszłości przerwałeś naukę, a teraz chcesz zdobyć tytuł licencjata lub magistra? Jeśli tak, to na pewno chętnie skorzystasz z procedury PEUs, która obowiązuje w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, w tym także na naszym Wydziale w Gryficach.

M_Kwiatkowska_RPLDzięki procedurze PEUs, która obowiązuje w ZPSB, moja wiedza, doświadczenie i kwalifikacje zdobyte w ciągu 16-tu lat pracy zostały przełożone na efekty uczenia się i moje studia. Oszczędzam w ten sposób koszty studiowania i czas. Płacę tylko za zajęcia, które muszę zrealizować. A co więcej mniej czasu poświęcam na studia, ponieważ uczęszczam tylko na wybrane zajęcia, które są niezbędne. To dwie bardzo ważne sprawy dla mnie, dlatego że jestem mamą dwójki maluchów, aktywną zawodowo. Sama procedura uznawania efektów kształcenia jest niezwykle szybka, a we wszystkim mogłąm liczyć na pomoc pracowników i Władz ZPSB.

Mariola Kwiatkowska, studentka kierunku Ekonomia, ZPSB w Stargardzie

W procesie PEUs, czyli procesie uznawania efektów uczenia się, weźmiemy pod uwagę Twoją dotychczasową edukację oraz doświadczenia zawodowe i na ich podstawie stworzymy specjalnie dla Ciebie indywidualny program nauczania, dzięki któremu będziesz mógł studiować krócej i jednocześnie oszczędzić pieniądze.