Biblioteka

Świetnie wyposażona biblioteka Wydziału Ekonomii i Pedagogiki ZPSB w Gryficach daje Ci dostęp do wielu cennych publikacji. Za sprawą projektu Biblioteki Cyfrowej Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu możesz wygodnie korzystać również ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej. Jako student masz dostęp do ponad 100 tysięcy podręczników i czasopism.

 

Biblioteka Cyfrowa

 • Logowanie: dostęp do zbiorów Biblioteki Cyfrowej możliwy jest po zalogowaniu się na jej stronie. Studenci ZPSB logują się tak jak do e-dziekanatu (użytkownik – inicjały z numerem albumu, hasło – Pesel)
  Uwaga! Przed pierwszym logowaniem dobrze jest uzyskać od bibliotekarza informacje jak korzystać z zasobów Biblioteki Cyfrowej
 • Proszę również zwrócić uwagę na to, w jakim formacie są zapisane pliki w systemie dLibra. Starsze pozycje były zapisywane jako pliki PDF, nowsze jako pliki DjVu. W obu przypadkach potrzebne jest zainstalowanie odpowiednich programów i wtyczek do otwierania tych plików.

Skorzystaj z zasobów – Biblioteki cyfrowej

Sercem każdej uczelni jest biblioteka. U nas jest ona także elektroniczna. Korzystanie ze zbiorów e-biblioteki ZPSB możliwe jest o każdej porze i z każdego miejsca. Bogaty księgozbiór jest naprawdę imponujący. A kiedy mam do załatwienia sprawę na miejscu, dogodne godziny otwarcia biblioteki i szybki dostęp do informacji na temat zbiorów wszystko mi ułatwia.

Maria Bohuń, studentka kierunku Ekonomia, ZPSB w Gryficach

 

Szkolenie biblioteczne

Korzystanie z biblioteki i jej zasobów, możliwe jest po zapoznaniu się z materiałami, które udostępniamy w ramach Szkolenia bibliotecznego w serwisie Platforma Wiedzy. Jeśli jeszcze nie masz konta, postępuj zgodnie z procedurą logowania na platformie e-learningowej:

 1. Przejdź do opcji Logowanie.
 2. Kliknij przycisk: Zacznij teraz od utworzenia nowego konta.
 3. Po podaniu danych wymaganych do założenia konta postępuj zgodnie z zaleceniami podanymi w mailu otrzymanym jako potwierdzenie założenia konta w serwisie demonstracyjnym.
 4. Zaloguj się, zjedź na dół strony i kliknij na nazwę przedmiotu: Szkolenie biblioteczne
 5. Po kliknięciu na link z nazwą przedmiotu zostaniesz poproszony o podanie jednorazowego klucza dostępu do przedmiotu. Uzyskasz go w Dziekanacie.

Teraz masz 180 dni na skorzystanie z materiałów dostępnych w ramach kursu. O zbliżającym się terminie zakończenia dostępu poinformujemy Cię 10 dni wcześniej. Pamiętaj również o tym, że konto nieużywane dłużej niż 60 dni, jest automatycznie wycofywane z przedmiotu.

Zaliczenie szkolenia bibliotecznego odbywa się zgodnie z regulaminem studiów.

Jeśli masz jakikolwiek problem z zapisaniem się lub kłopoty techniczne z obsługą Platformy Wiedzy, skontaktuj się z Centrum e-Learningu pod adresem: estudia@zpsb.szczecin.pl, w temacie wiadomości wpisując: szkolenie_biblioteczne.

Jeśli Twoje pytania dotyczą merytorycznych aspektów szkolenia, pracownicy biblioteki z chęcią na nie odpowiedzą!

 

Katalog biblioteczny

Do wszystkich informacji i danych masz dostęp online. Za pomocą przeglądarki możesz przeglądać katalog biblioteczny, rezerwować i zamawiać wybrane książki oraz sprawdzić listę wypożyczonych przez siebie książek i przedłużać termin ich zwrotu.

Jak skorzystać z indywidualnego konta czytelnika? Wystarczy wejść na stronę internetową Biblioteki Głównej ZPSB (www.biblioteka.zpsb.pl) i zalogować się (wpisując imię i nazwisko albo pełny numer karty czytelnika). Przy pierwszym logowaniu użyj hasła utworzonego według schematu: MMDDNazw, gdzie

 • MM to miesiąc urodzenia,
 • DD to dzień urodzenia,
 • Nazw to cztery pierwsze litery nazwiska (z użyciem polskich znaków diakrytycznych), na przykład : 0420Seńk. W przypadku nazwiska krótszego niż cztery litery, wpisz całe nazwisko – np. 0102Kot).

Hasło możesz później zmienić samodzielnie lub z pomocą pracowników biblioteki.

Przejdź do logowania

 

Bazy danych

Dzięki bazom danych masz dostęp między innymi do elektronicznych wersji czasopism i wielu innych fachowych publikacji, a także baz bibliograficzno-abstraktowych między innymi z zakresu nauk ekonomicznych, technicznych, informatycznych, społecznych, przyrodniczych i medycznych. Wyniki wyszukiwań w bazach danych można kopiować na dysk oraz drukować i wykorzystywać do indywidualnych celów naukowych. Pamiętaj, że sekwencyjne, systemowe pobieranie danych oraz odpłatne udostępnianie zawartości elektronicznej osobom trzecim jest zabronione.

Bazy danych dostępne dla studentów ZPSB

 

Regulamin korzystania ze zbiorów bibliotecznych Wydziału Ekonomii i Pedagogiki ZPSB w Gryficach

 

Biblioteka na Wydziale Ekonomii i Pedagogiki ZPSB w Gryficach (ul. J. M. Piłsudskiego 34, sala 303)

tydzień ze zjazdem
pt. 14:00-18:00
sobota i niedziela 9:30 – 14:30
kontakt: biblioteka-gryfice@zpsb.pl

*Nie dotyczy przerwy semestralnej i wakacji