Kierunek |
|
Rodzaj studiów |
|
Tryb studiów |
|
Język |
|
Czas trwania |
|
Data startu |
|
Opis Zgodnie z obowiązującymi normami każda firma czy instytucja zatrudniająca powyżej 100 pracowników zobligowana jest do zatrudnienia inspektora BHP. Z kolei właściciele mniejszych działalności gospodarczych zatrudniają zewnętrznych specjalistów BHP. Każdy absolwent tego kierunku na studiach podyplomowych uzyska możliwość założenia własnej firmy zajmującej się prowadzeniem szkoleń BHP zgodnie z zasadami metodyki nauczania. |
|
Aktualna zniżka |
|
Cena |
|
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia, która oferuje nowoczesny program edukacyjny dostosowany do aktualnych potrzeb Słuchaczy i Pracodawców. Przygotowaliśmy dla Was wiele interesujących kierunków studiów podyplomowych wśród których nie mogło zabraknąć kierunku Menadżer BHP
Cel studiów
Przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu inspektora BHP oraz podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych w służbie bhp (uzyskanie tytułu specjalisty do spraw bhp oraz głównego specjalisty), aby na podstawie zdobytej podczas studiów wiedzy potrafili pomóc przedsiębiorstwom przystosować się do polskich i unijnych procedur z obszaru BHP.
Metodyka
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń, ze szczególnym uwzględnieniem interaktywnych metod nauczania. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów i praktyków z zakresu objętego tematyką studiów.
Do kogo są adresowane?
Adresatami studiów podyplomowych na kierunku Menedżer BHP są osoby posiadające wyższe wykształcenie i zainteresowane pogłębieniem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczestnictwo w studium pomoże w uzyskaniu drugiej specjalności zawodowej w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz uruchomienia z nią związanej działalności.
Warunki ukończenia studiów
- minimum 80 % obecności na zajęciach;
- egzamin (on-line)
Dodatkowe korzyści
Świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych Menedżer BHP potwierdza uzyskanie kwalifikacji Starszego Inspektora BHP, ale już po zdobyciu rocznego doświadczenia zawodowego Specjalisty ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 r, Dz. U. Nr 246, poz. 2468.). Absolwenci uzyskują także Zaświadczenie o ukończeniu kursu „Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”.
Studia podyplomowe Menedżer BHP kierowane są do: osób posiadających wykształcenie wyższe, zajmujących już stanowiska kierownicze w firmie, chcących poszerzyć swoje kwalifikacje o nowe obszary działania a także do pracowników, którzy dążą do awansu zawodowego.
Każdy absolwent tego kierunku uzyska kwalifikacje pozwalające mu na pracę jako starszy inspektor do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wraz ze wzrostem długości stażu otworzą się przed Tobą kolejne stanowiska:
- Specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy (minimum 1 rok stażu pracy w służbie BHP)
- Starszy specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy (minimum 3 lata stażu pracy w służbie BHP)
- Główny specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy (minimum 5 lat stażu pracy w służbie BHP)
Każdy absolwent tego kierunku na studiach podyplomowych uzyska możliwość założenia własnej firmy zajmującej się prowadzeniem szkoleń BHP zgodnie z zasadami metodyki nauczania.
Program studiów
BLOK WPROWADZAJĄCY. 10 godz.
1. Prawna ochrona pracy (zatrudnienie a regulacje prawne, podstawowe zapisy Kodeksu Pracy, czas pracy).
BLOK UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH. 130 godz.
1. Zagrożenia w środowisku pracy (klasyfikacja czynników zagrożeń występujących w środowisku pracy, czynniki szkodliwe w środowisku pracy, substancje niebezpieczne).
2. Ocena ryzyka zawodowego (wstępna analiza zagrożeń PHA), metoda pięciu kroków, metoda Score Risk, metoda graf ryzyka, metoda matrycy ryzyka według PN-N-18002:2000, metoda oceny ryzyka dla czynników zmierzalnych według PN-N-18002:2000).
3. Techniczne bezpieczeństwo pracy (pojęcia, rodzaje i charakterystyka zagrożeń spowodowanych energią elektryczną, wymagania dla sprzętu elektrycznego, wymagania dotyczące użytkowania maszyn, niebezpieczne substancje i preparaty chemiczne, system oceny zgodności, środki ochrony, barwy i znaki bezpieczeństwa).
4. Ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych (choroby zawodowe, środki ochrony indywidualnej, badania wypadków przy pracy, pierwsza pomoc medyczna).
5. Metodyka szkoleń BHP (instruktaż stanowiskowy BHP, szkolenia BHP).
6. Ergonomia w kształtowaniu warunków pracy (źródła ergonomii, sfery oddziaływania ergonomii, projektowanie ergonomiczne).
7. Psychologia pracy (psychospołeczne uwarunkowania człowieka w środowisku pracy, organizacja przestrzenna pracy, organizacja i planowanie pracy, wypalenie zawodowe).
8. Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy (systemy zarządzania BHP).
WARSZTAT PRAKTYCZNY. 10 godz.
1. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
BLOK KOMPETENCJI KLUCZOWYCH
w trybie e-learningowym – słuchacz samodzielnie wybiera 2 kompetencje kluczowe z poniższego zestawu. 20 godz.
1. Autoprezentacja
2. Komunikacja interpersonalna
3. Kreatywność
4. Praca w zespole
5. Prawo własności intelektualnej
6. Zarządzanie wiedzą
7. Zarządzanie zespołem
Łączna liczba godzin: 170 godz.
Uczelnia zastrzega prawo do możliwości wprowadzenia do 15% zmian w programie kierunku.
Lider specjalności:
Anna Szwarnóg – główny specjalista ds. BHP, Inspektor Ochrony Przeciwpożarowej, nauczyciel akademicki przedmiotów BHP i PPOŻ oraz państwowy egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu w zawodzie Technik BHP. Anna Szwarnóg to oświadczona trenerka i wykładowczyni, która z powodzeniem łączy praktykę z teorią. W sposób jak najbardziej przystępny i interesujący stara się przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie słuchaczom, a także właścicielom firm, ich pracownikom i każdemu, kto wie jak ważna i potrzebna jest wiedza z zakresu BHP w codziennym życiu.
Rezerwuję miejsce