Autyzm – zrozumieć spektrum

Wokół nas pojawia się coraz więcej osób zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Są to nie tylko dzieci i młodzież szkolna, ale także osoby dorosłe, żyjące w naszym sąsiedztwie lub pracujące z nami. Nie każdy z nas wie, jak zachować się wobec osób z autyzmem i zespołem Aspergera, jak je wspierać i jak postąpić, gdy zaczną przejawiać zachowania trudne.

To właśnie w trakcie tego szkolenia uczestnicy przeżyją „na własnej skórze” co czują i jak zachowują się osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ponadto podczas szkolenia „w pigułce” zostaną zaprezentowane podstawy teoretyczne na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz funkcjonowania osób z ASD, a także kompleksowe materiały i narzędzia niezbędne w pracy terapeutycznej z osobą z ASD.

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu Wydział w Gryficach zaprasza nauczycieli, psychologów, terapeutów, logopedów oraz studentów kierunków pedagogicznych na szkolenie, które poprowadzi Beata Wydmuch-Mruk – psycholożka i terapeutka dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, nauczycielka akademicka.

 

Termin szkolenia: 2 października 2021 r. w godz. 9.00 – 14.00

Miejsce:Zachodniopomorska Szkoła Biznesu Wydział w Gryficach

Liczba godzin: 6

Cena: 100 zł/osoba (studenci i absolwenci ZPSB – 80 zł)

Rekrutacja: do 27 września 2021 r.

Formularz zgłoszeniowy

Czytaj więcej>>>