Biznes i zrównoważony rozwój

 

Kierunek
 • Ekonomia
Specjalność
 • Biznes i zrównoważony rozwój
Rodzaj studiów
 • Licencjackie
Tryb studiów
 • Niestacjonarne
 • Online niestacjonarne
Język
 • Polski
Czas trwania
 • 6 semestrów
Data startu
 • Październik 2024
Opis
Mała, duża, lokalna, ogólnopolska, międzynarodowa – niezależnie od wielkości, branży i charakteru firmy, zarządzanie nią to wyzwanie. By mu sprostać, maksymalnie wykorzystywać potencjał przedsiębiorstwa, a także skutecznie radzić sobie z wyzwaniami, nie wystarczy intuicja. Potrzebna jest wszechstronna wiedza, praktyczne umiejętności, a także zdolność myślenia analitycznego i strategicznego. Wybierz specjalność Zarządzanie biznesem na kierunku Zarządzanie i zdobądź kwalifikacje niezbędne do założenia i prowadzenia biznesu.
Aktualna zniżka
 • Studiuj taniej nawet o 2250 zł!
Cena
 • Już od 600 zł/mc!

Studiuj już od 600 zł/mc! Wpisowe 0 zł! 

Zapisz się do 31.07 i skorzystaj z promocji!

Rezerwuję miejsce

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu dla swoich studentów przygotowała szeroki wybór kierunków i specjalności na studiach pierwszego stopnia. Sprawdź naszą ofertę edukacyjną i już teraz znajdź idealny kierunek dla siebie. Być może będzie to właśnie specjalność Biznes i zrównoważony rozwój!

Cel studiów I stopnia

 • zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania różnorodnością i organizacjami z zastosowaniem zasad zrównoważonego rozwoju
 • poznanie znaczenia gospodarki cyrkularnej, ekonomii współdzielenia i ekonomii społecznej
 • poznanie zasad zrównoważonego rozwoju w wymiarze lokalnym i regionalnym, także z uwzględnieniem koncepcji smart city
 • tworzenie systemów zarządzania środowiskowego oraz modeli biznesowych gospodarki 4.0
 • projektowanie biznesu (startupów) pozytywnego wpływu

Dla kogo jest specjalność Biznes i zrównoważony rozwój?

 1. Osoby, które pracują lub planują pracować na stanowiskach menadżerskich, odpowiedzialnych za obszary działalności z wykorzystaniem zasobów oraz czynników gospodarczych, środowiskowych i społecznych.
 2. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, chcące rozwijać ją zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Główne korzyści i atuty specjalności

Program doskonale wpisuje się w światowe trendy praktycznego stosowania zasad zrównoważonego rozwoju w warunkach wyczerpywania się zasobów naturalnych, zmian klimatycznych czy demograficznych.

W ramach studiów, uczestnicy przygotowują do wejścia na rynek pracy liderów biznesu pozytywnego wpływu społecznego i środowiskowego (tzw. zielone kołnierzyki – green collar jobs) oraz do zatrudnienia w nowoczesnych korporacjach, spółkach giełdowych, czy sektorze MŚP.

Program umożliwia zdobycie umiejętności i kompetencji eksperckich w obszarze ESG i zrównoważonego rozwoju, a zajęcia prowadzone są według programu przygotowanego w ścisłej współpracy z praktykami i specjalistami z zakresu ekonomii zrównoważonego rozwoju, z różnych sektorów współczesnej gospodarki.

Kariera po studiach

To studia otwierające niezwykłą i bardzo dynamiczną ścieżkę kariery w zakresie innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju. Absolwenci specjalności Biznes i zrównoważony rozwój mogą znaleźć zatrudnienie na takich stanowiskach jak m.in: ekspert ds. zrównoważonego rozwoju, specjalista ds. komunikacji CSR, menadżer ds. ESG, ESG & CSR Specialist, specjalista ds. ochrony środowiska, specjalista ds. Smart City, czy specjalista ds. zrównoważonych zakupów i ESG.

 

Co to znaczy, że w ZPSB uczymy praktycznie i skutecznie? Przede wszystkim przekazujemy wiedzę, którą od razu można zastosować w życiu czy pracy. Dzięki narzędziom takim jak gry, studia przypadków czy symulacje biznesowe pokazujemy, jak teoria przekłada się na konkretne decyzje czy działania.

dr Justyna Osuch, Prorektor ds. Rozwoju

 

Program studiów

Studenci tego kierunku odkryją innowacyjne podejście do nauki, obejmujące obszary zarządzania, ekonomii, prawa i finansów, zgłębią tematykę zrównoważonego rozwoju, projektowania biznesu pozytywnego wpływu, projektowania uniwersalnego, ekonomii zrównoważonego rozwoju, zarządzania różnorodnością, systemów zarządzania środowiskowego oraz modeli biznesowych w gospodarce 4.0. To pełne spektrum wiedzy, które umożliwia nie tylko zrozumienie, ale i praktyczne zastosowanie kluczowych koncepcji biznesowych w dzisiejszym środowisku gospodarczym.

Organizacja studiów

 • Studia niestacjonarne
  • Studia niestacjonarne to formuła zjazdów weekendowych (piątki, soboty, niedziele) i częściowych zajęć online. Dostęp do materiałów oraz platformy e-learningowej umożliwia elastyczne zdobywanie wiedzy, a przedmioty są zorganizowane w klarowne moduły tematyczne.
 • Studia niestacjonarne online
  • Studia online to elastyczność czasu i miejsca, umożliwiające rozwój dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego studenta. Zajęcia on-line przy użyciu MS Teams podczas zjazdów (piątki, soboty, niedziele). Minimum 51% punktów ECTS programu realizowane jest w formie stacjonarnej na Uczelni. W ramach każdego semestru, przedmioty są zorganizowane w klarowne moduły tematyczne, a materiały do nauki dostępne są na platformie e-learningowej Moodle.

Lider kierunku

Opiekunem specjalności Biznes i zrównoważony rozwój na kierunku Ekonomia jest dr Renata Nowak-Lewandowska – dziekan Wydziału w Szczecinie, nauczyciel akademicki z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, certyfikowany trener-coach oraz e-wykładowca. Autorka i współautorka blisko 70 publikacji z zakresu ekonomii, zarządzania, a w szczególności obszaru etyki gospodarczej i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Studiuj już od 600 zł/mc! Wpisowe 0 zł! 

Zapisz się do 31.07 i skorzystaj z promocji!

Rezerwuję miejsce