Finał II edycji konkursu „Pasja pachnąca słodyczą”

Finał II edycji konkursu organizowanego przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu Wydział Przedsiębiorczości w Stargardzie oraz Starostwo Powiatowe „Pasja pachnąca słodyczą” odbył się 28 kwietnia 2016 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Licznie przybyli goście mogli rozsmakować się w specjałach przyrządzonych przez naszych finalistów oraz przez uczniów z Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie. Podczas spotkania wystąpiła dietetyk Aleksandra Kosicka, która przedstawiła zebranym kilka zdrowych zasad dotyczących żywienia i opowiedziała o superfood. O idei konkursu opowiedziała Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości Ewelina Świergiel, a uczniowie zaprezentowali pokaz „Gotowania na ekranie” i zdradzili przepis na szybki i prosty deser.

Konkurs składał się z 2 etapów, w pierwszym etapie zostały wyłonione nadesłane prace 6 finalistów i drugi etap – prezentacja swojego wypieku i degustacja przez jury, w skład którego weszli: Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie Ewelina Świergiel, Członek Zarządu Powiatu Irena Łucka, dietetyk Aleksandra Kosicka oraz Emilia Chanczewska, dziennikarka Głosu Szczecińskiego.

Ponadto w tej edycji konkursu został ogłoszony konkurs internetowy, gdzie na zdjęcia finalistów można było głosować za pośrednictwem Facebook’a Wydziału Przedsiębiorczości. I tak zwycięzcą został Kacper Osuchowski i jego Tort „Yin-Yang”. Nagrodą był sprzęt kuchenny oraz voucher na 50% zniżkę na wybrane studia na Wydziale Przedsiębiorczości w Stargardzie.

Z finałowej szóstki została wybrana trójka laureatów:

  • I miejsce Pani Elżbieta Wójcik Tort „potrójnie czekoladowy” – w nagrodę otrzymała voucher na rok darmowych studiów na Wydziale Przedsiębiorczości w Stargardzie
  • II miejsce Pani Aleksandra Trojanowska Tort „Mojito” – nagroda to sprzęt kuchenny i voucher na 30% zniżki na wybrane studia na Wydziale Przedsiębiorczości w Stargardzie
  • III miejsce Pani Iwona Kowalewicz Tort „Letnia różyczka”- nagroda to sprzęt kuchenny i voucher na 30% zniżki na wybrane studia na Wydziale Przedsiębiorczości w Stargardzie.

Zapraszamy na nasz profil na Facebook’u www.facebook.com/zpsbstargard na relację z finału.

Fotorelacja z wydarzenia: