Finał I edycji konkursu „Pasja pachnąca słodyczą”

Finał konkursu organizowanego przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu Wydział Przedsiębiorczości w Stargardzie oraz Starostwo Powiatowe „Pasja pachnąca słodyczą” odbył się 18 czerwca 2015 w siedzibie Starostwa. Licznie przybyli goście mogli rozsmakować się w specjałach przyrządzonych przez naszych finalistów oraz przez uczniów z Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie. Podczas spotkania wystąpiła dietetyk Aleksandra Kosicka, która przedstawiła zebranym kilka zdrowych zasad dotyczących żywienia. O idei konkursu opowiedziała Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości Ewelina Świergiel, a uczniowie zaprezentowali pokaz „Gotowania na ekranie” i zdradzili przepis na szybki i prosty deser. Wicestarosta Iwona Wiśniewska opowiedziała o tworzeniu pomysłu na życie ze swojej pasji jaką może być pieczenie.

Konkurs składał się z 2 etapów, w pierwszym etapie zostały wyłonione nadesłane prace 5 finalistów i drugi etap – prezentacja swojego wypieku i degustacja przez jury, w skład którego weszli: Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie Ewelina Świergiel, Wicestarosta Iwona Wiśniewska Członek Zarządu Powiatu Irena Łucka, dietetyk Aleksandra Kosicka oraz Miłosz Gryza z piekarni-ciastkarni Bagietka.

Finaliści zostali nagrodzeni i tak pierwsze miejsce i wygrany Voucher na studia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu zajęła Pani Małgorzata Straszewska za tort czekoladowo – malinowy, drugie miejsce i zestaw sprzętu kuchennego przypadło Panu Stanisławowi Górskiemu za ciasto Kokosowa Rapsodia i trzecie miejsce wyjazd do SPA w Kołobrzegu– Pani Andżelika Baczkowska i jej tort bezowy. Pozostała 2 finalistów: Pani Anna Wędzina oraz Pani Aleksandra Trojanowska również została doceniona za smak swoich wypieków i otrzymała nagrody rzeczowe – tablet i zegarek.

Fotorelacja z wydzarzenia: