Aktualności Biura Karier

W tym miejscu możesz śledzić wszystkie newsy związane z ofertami pracy, szkoleń, kursów oraz aktualności z życia Biura Karier.

09/05/2023

Assessment center – przebieg i przygotowanie

W procesie rekrutacji, coraz więcej firm odchodzi od klasycznej rozmowy kwalifikacyjnej na rzecz tzw. sesji assessment center. W poniższym materiale przeczytasz o tym:

 • czym jest se­sja as­ses­sment cen­ter,
 • jak przebiega typowe spotkanie tego rodzaju rekrutacji,
 • jak najlepiej przygotować się do sesji.

Sesje assessment center

Więcej informacji na w artykule

22/08/2022

Krótkie CV? Jak je uatrakcyjnić?   

CV jest głównym elementem każdego podania o pracę. Daje ono przegląd wymaganych kwalifikacji i przebiegu kariery zawodowej. Ale co zrobić, jeśli jako osoba studiująca ma się mało danych do wpisania w swoim Curriculum Vitae? Nie panikuj, istnieje kilka sprytnych sztuczek, dzięki którym krótkie CV będzie ciekawsze i atrakcyjniejsze.

 

Kilka faktów dla początkujących

Życiorys w formie tabelarycznej jest obecnie standardowym dokumentem składanym przy ubieganiu się o pracę. Najlepiej, by obejmował 1-2 strony formatu DIN A4. Nie więcej. HR-owcy nie zagłębiają się w lekturę dłuższych podań. Jeśli więc Twoje CV zawiera jedną, ale dobrze wypełnioną stronę, nie musisz się martwić – wszystko jest w porządku. Jeśli chcesz dobrze rozplanować swoje dane na stronie i uzyskać oczekiwany efekt, skorzystaj z kreatora CV. Nawet, jeśli dobrze sobie radzisz z edytorami tekstów, to tworzenie CV z kreatorem jest o wiele łatwiejsze, szybsze i efekt gotowy masz  w formacie PDF. Na stronie cvhero.com masz możliwość bezpłatnego przetestowania generatora CV, dzięki któremu otrzymasz swoje CV (z logo i ze znakiem wodnym) w darmowej wersji.

Specjaliści mówią o słabym CV tylko wtedy, gdy na przykład osoby rozpoczynające karierę zawodową mogą zapełnić niewiele więcej niż pół strony. To budzi w nich wątpliwości, jakie rzeczywiście kwalifikacje kryją się w danej osobie. Oczywiście w podaniu o pracę nie ma miejsca do udawania i podrabiania faktów: zawsze trzymaj się prawdy! Pozytywne sformułowania i trochę więcej fantazji są uzasadnione. Nie chodzi tu o wymyślanie miejsc pracy, certyfikatów, kompetencji, staży za granicą czy oryginalnych zainteresowań. Jeśli takie kłamstwa wyjdą na jaw, ryzykujesz zwolnieniem – nawet bez wypowiedzenia, zwłaszcza jeśli nieprawdziwe kwalifikacje były istotne dla zatrudnienia Ciebie.

 

Jak mogę rozbudować moje ubogie CV?

Na szczęście nikt nie musi oszukiwać, aby wzbogacić swoje CV i sprawić, by czytało się je z zaciekawieniem. W następujących sekcjach Curriculum Vitae można nieco dodać szyku i wyróżnić się na tle innych kandydatek czy kandydatów.

 • Wiedza specjalistyczna

Zapunktować można tutaj:

 • szkoleniami z certyfikatem,
 • samodokształcaniem się,
 • wszelkimi dodatkowymi kwalifikacjami istotnymi dla nowej pracy jak wiedza z IT, języki programowania czy znajomość języków obcych;
 • doświadczeniem przy projektach,
 • własnym blogiem (jeśli go masz),
 • publikacjami artykułów.

 

 • Zainteresowania

Krótkie CV można poszerzyć o zaangażowanie społeczne lub wolontariat. Hobby, które podkreślają Twoje mocne strony i wartościowe umiejętności, również wzbogacają Curriculum Vitae. Na przykład warto napisać o kierowaniu drużyną sportową.

Przy wyborze takich dodatkowych walorów ważne jest jednak to, aby wszystkie były powiązane z pożądaną pracą i oczekiwaniami rekrutujących. Liczy się jakość, a nie ilość. To dodatkowe doświadczenie lub kompetencje muszą tworzyć wartość dodaną dla danej firmy. Jeśli nie, szukaj dalej. W przeciwnym razie tylko niepotrzebnie wysyłasz takie wyimaginowane i przesycone niepotrzebnymi informacjami CV.

 

Curriculum vitae: Jak napisać CV?

Masz swoje mocne strony i umiejętności, które warto dodać, tylko musisz je jak najbardziej przekonująco zaprezentować w swoim CV. Ogólnie rzecz biorąc, doskonałe CV składa się z sześciu ważnych części. Tworzą one również uporządkowaną strukturę zgodnie z następującą kolejnością:

 • Dane osobowe (ewentualnie nazwa stanowiska)
 • Zdjęcie
 • Doświadczenie zawodowe
 • Wykształcenie (studia, szkolenia, szkoła)
 • Umiejętności
 • Zainteresowania

Ważne w tym układzie CV jest to, że niekoniecznie bardzo długi opis kariery zawodowej czyni je bardziej imponującym. I odwrotnie zbyt dużo informacji w bloku poświęconym kwalifikacjom w stosunku do doświadczenia zawodowego, także powoduje brak równowagi. Upewnij się więc, że przedstawiasz poszczególne sekcje w zrównoważony sposób.

Tutaj także jest pewien trik: w sekcji „Doświadczenie zawodowe” podaj bardziej szczegółowe informacje tam, gdzie możesz. Oznacza to: Napisz kilka szczegółów na temat każdej sprawowanej funkcji: Konkretne zadania, projekty, osiągnięcia, sukcesy. Czy możesz podać konkretne liczby na ten temat? Im bardziej szczegółowe i istotne jest to, co zostało zrobione, tym bardziej staje się to znaczące.

Studiujący czy osoby rozpoczynające karierę zawodową, które z racji wieku mają niewielkie jeszcze doświadczenie, wykorzystują tę zasadę w sekcji poświęconej swojej edukacji i karierze szkolnej lub odbytych stażach. Pisz więcej o zaangażowaniu w projekty, zaawansowanych kursach lub przedmiotach kierunkowych. Dzięki temu CV jest dłuższe i ciekawsze.

 

Odpicuj swoje CV z referencjami

Musisz się wyróżnić! Zatem nie tylko CV, ale i list motywacyjny może być również decydujący, jeśli przedstawisz w nim swoją motywację i osobowość w oryginalny i wiarygodny sposób.

Pomyśl także o referencjach lub odpowiednich listach polecających, które zaświadczą o ważnych umiejętnościach i podniosą wartość Twojego podania o pracę. Czasem mogą one być cenniejsze niż formalne certyfikaty czy dyplomy. Możesz dodać referencje jako załącznik do całości.

Jak mogę otrzymać listy polecające lub potwierdzenia mojego zaangażowania?

 • Skontaktuj się z kierownictwem swojego stowarzyszenia lub instytucją społeczną, w której się udzielasz i poproś o oficjalne potwierdzenie swojej aktywności.
 • Porozmawiaj z administracją uczelni czy firmą, gdzie odbywasz praktyki i poproś o potwierdzenie ważnych umiejętności lub szczególnych osiągnięć – oczywiście w odniesieniu do pracy.

Do tego wszystkiego odnosi się następująca zasada: trzeba znaleźć złoty środek. Na każdym etapie tworzenia podania o pracę należy koncentrować się na mocnych stronach związanych z konkretnym stanowiskiem pracy. Przesadnie dopracowane CV nie wydaje się tak imponujące, ale raczej nieprawdopodobne. Zbyt wiele informacji powoduje problemy przy ich odbieraniu przez osoby rekrutujące. Krótkie CV może nie być optymalne, ale czasem mniej może oznaczać więcej!

 

_______________________________________________________________________

4/03/2022

Zostań wolontariuszem!

 • Jeśli nie wiesz, gdzie zrealizować praktykę pedagogiczną – zgłoś się.
 • Jeśli nie wiesz, jak zrealizować inne aktywności w ramach Modułu Aktywności praktycznych – zgłoś się.
 • Jeśli chcesz czuć się potrzebnym i pożytecznie spędzić czas – zgłoś się.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryficach poszukuje wolontariuszy do pomocy dzieciom w placówkach wsparcia dziennego przy:

 • odrabianiu lekcji,
 • współorganizowaniu czasu wolnego,
 • udzielaniu korepetycji z różnych przedmiotów.

Placówki wsparcia dziennego czynne są od poniedziałku do piątku w godz. od. 16.00 do 19.00 i mieszczą się:

 • przy szkołach podstawowej w Gryficach (nr 3 i 4)
 • przy szkole podstawowej w Trzygłowiu.

Kontakt:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryficach

Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice

Tel.:

91 38 53 277

91 38 53 282

_____________________________________________________________________________

21/02/2022

Webinar: Oswój bestię, czyli jak zarządzać stresem

Stres to nieodłączny towarzysz naszego życia, doświadcza go każdy człowiek bez względu na swoją sytuację osobistą oraz etap życia. Zapraszamy studentów i absolwentów ZPSB na webinar organizowany przez specjalistów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie: Oswój bestię, czyli jak zarządzać stresem, który odbędzie odbędzie się 24 lutego o godz. 17.00.

Czas trwania to 1 godzina.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod linkiem:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…

Zapisy do 21 lutego 2022r.

Słów kilka o warsztacie:

Stres – wielka nieokiełznana bestia, czy mała bestyjka? Niezależnie z jaką potworą się zmagasz, ten webinar jest dla Ciebie.

Poznasz stres od podszewki!

Dowiesz się między innymi:

– dlaczego jest on w naszym życiu i jak się objawia u Ciebie,

– jaki jest jego mechanizm powstawania

– co dzieje się w mózgu podczas sytuacji stresowej

– czy na pewno jest taki zły, jak go malują?

– o procesie, jakim jest stres oraz jak sobie z nim radzić.

I najważniejsze! Poznasz 3 poziomy oswajania bestii -> czyli zarządzania swoim stresem.

Informacja dodatkowa dla studentów: udział w webinarze można rozliczyć w ramach aktywności dodatkowych.

21/02/2022

Oferta doradztwa zawodowego  WUP w Szczecinie dla studentów i absolwentów ZPSB

Z przyjemnością informujemy, iż Centrum Informacji i Planowania Kariery WUP w Szczecinie i Koszalinie przygotowało ofertę doradztwa zawodowego, dedykowaną naszym studentom, słuchaczom studiów podyplomowych i absolwentom. Na ofertę składają się interesujące webinaria i warsztaty, spotkania informacyjne, indywidualne konsultacje przygotowowane i prowadzone przez fachową kadrę psychologów i doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie i Koszalinie – pełna oferta w zał. – oferta_webinaria_WUP

21/12/2021

Projekt – „Moja własna firma”

Myślisz o swojej firmie, ale brakuje Ci środków? Masz od 18 do 29 lat? Byłeś chociaż raz zatrudniony w ciągu ostatnich 21 miesięcy? A może niedługo kończy Ci się umowa?

Zostań swoim własnym szefem!

Zachodniopomorska Grupa Doradcza ma dla Ciebie ponad 38 tysięcy bezzwrotnej dotacji na założenie własnej firmy! Dodatkowo będziesz mógł skorzystać ze szkoleń, a eksperci pomogą Ci przygotować opłacalny biznes-plan. To musi się udać!

Już dziś zgłoś się do jednego z projektów unijnych w województwie zachodniopomorskim. Wejdź na stronę www.zgd.com.pl zakładka „Projekty” lub zadzwoń pod numer 517 663 672.

Możesz się zgłosić, nawet jeśli studiujesz lub gdy umowa została rozwiązana na mocy porozumienia stron!

Rekrutacja trwa do stycznia 2022 r.!
PLAKAT MOJA WŁASNA FIRMA – szczepionką na brak pracy!

 

______________________________________________________________________________

15.12.2021

Spotkanie przedstawicieli/ek Komisji ds. ABK

Miło nam poinformować, iż w osobie pani Eweliny Świergiel, Dziekan Wydz. ZPSB w Stargardzie i jednocześnie Opiekunki wydziałowego Biura Karier przy Wydziale, wzięliśmy udział w spotkaniu przedstawicieli/ek Komisji ds. ABK przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Celem spotkania było:

 • wybranie nowych władz na IV kadencję,
 • omówienie wyników nowego europejskiego badania losów absolwentów,
 • dyskusja nad organizacją ogólnopolskiego wydarzenia „Gra o karierę” w 2022 roku
 • oraz poruszenie kwestii Konferencji Biur Karier i szkoleń dla pracowników ABK.

Opiekunowie naszych wydziałowych Biur Karier aktywnie współpracują z innymi Uczelniami, dzielą się doświadczeniami, podpatrują dobre praktyki. Lubimy i cenimy inicjatywy ponaduczelniane, dlatego cieszy nas zapowiedź takich wydarzeń w 2022 r.

Raport ze spotkania przedstawicieli Komisji ABK przy KRASP 19.11.2021

_________________________________________________________________________

8/12/2021

OFERTA PRACY

Masz ultra, super pomysły?

Znasz się na Social Mediach i wiesz o chodzi w adsach?

Jesteś tak kreatywny, że wszyscy uważają że jesteś nie z tego świata?

Dołącz do STAYGET.COM, serwisu rezerwacyjnego OTA jako „Gwiazda od SoMe”, gdzie Twoje zaangażowanie, umiejętności, pomysły, wiedza zostaną wykorzystane na 120%!
Czytaj więcej>>>

________________________________________________________________________

 

29/11/2021

ANALYST – POLICY ISSUANCE (remote job)

Formularz-zgłoszenia-oferty-pracy

____________________________________________________________________________

29/11/2021

ANALYST – INSURANCE OPERATIONS (remote job)

Formularz-zgłoszenia-oferty-pracy

______________________________________________________________________________

29/11/2021

CREDIT CONTROL ANALYST (remote job)

Formularz-zgłoszenia-oferty-pracy

__________________________________________________________________________

 

29/11/2021

QUALITY CONTROL ANALYST (INSURANCE) – remote job

Formularz-zgłoszenia-oferty-pracy

__________________________________________________________________________

5/11/2021

StartupShot – Game Dev

 

Wszystkich studentów zainteresowanych założeniem własnego biznesu zapraszamy do udziału w konferencji  StartupShot – Game Dev. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 18 listopada 2021r. na platformie Zoom (link do spotkania zostanie przesłany zapisanym osobom przed wydarzeniem).

Czym jest StartupShot – Game Dev?

StartupShot to cykl wydarzeń o charakterze biznesowo-networkingowym. Podczas spotkań, w których udział będą brali przedstawiciele ekosystemu startupowego, oraz gamingowego- twórcy, producenci, projektanci i fani gier, uczestnicy będą wymieniać się swoimi doświadczeniami, nawiązywać kontakty biznesowe, a przede wszystkim nabywać umiejętności kluczowe dla rozwoju młodych innowacyjnych firm.

Jaki jest cel wydarzenia?

Celem jest integracja oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w środowisku startupowym na Pomorzu Zachodnim, odkrycie potencjalnych obszarów współpracy lokalnych firm oraz przygotowanie młodych przedsiębiorców do zwiększenia skali działania swojego biznesu.

Więcej o wydarzeniu…Pobierz

Zapisy:                https://startupshotgamedev.getresponsepages.com

 

 

———————————————————————————————————————————-

5/11/2021

Wydział Poradnictwa Zawodowego przy Wojewódzkim Urzędzie pracy w Szczecinie zaprasza na spotkanie w ramach nowego cyklu „Kobieta – to brzmi dumnie” realizowanego przez doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Szczecinie, które odbędzie się 17 listopada w godzinach 11:00-12:30.

Spotkanie live będzie transmitowane na kanale YouTube: bit.ly/wupszczecin

 

Spotkanie zaplanowano jako rozmowę z wyjątkowymi kobietami o poczuciu własnej wartości, skąd bierze się nasza niska samoocena i w jaki sposób pielęgnować poczucie własnej wartości, aby dobrze się czuć sama ze sobą i być szczęśliwą. To m.in. od naszego obrazu siebie, naszego myślenia o sobie wiele zależy: powodzenie w pracy, awans, relacje z innymi, a także nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Porozmawiamy, jak się wzmacniać i być silnymi, pewnymi siebie kobietami.

Gośćmi spotkania będą:

 • dr Justyna Osuch-Mallett, prof. ZPSB. – Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie
 • dr Sylwia Olszewska – psycholog, trener, coach, terapeuta
 • Urszula Młodnicka – psycholog, autorka książki „Jesteś ważny, Pinku!”
 • Agnieszka Filipiak – redaktorka pisma Forbes Women
 • dr n. med. Dorota Gródecka – ginekolog – położnik

 

Zachęcamy do zapisywania się: https://forms.gle/GswMEnVNNDniTokb8

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/220347570123589/?ref=newsfeed

Link do strony: https://www.wup.pl/pl/dla-bezrobotnego/ciipkz-poradnictwo-zawodowe/aktualnoci/kobieta-to-brzmi-dumnie/

——————————————————————————————————————————-

7/05/2020

Kariera w sprzedaży AVIVA
Szukasz pierwszej pracy? A może dodatkowego zajęcia on-line? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą współpracy z AVIVA. Szczegóły w załącznikach oraz po linkiem:
https://aplikuj.hrlink.pl/aplikacja/Przedstawiciel/9280-8238-26-dls-1710.html

Opis firmy i stanowiska AVIVA

 

5/11/2019

Seminaria dla eksporterów

Centrum Inicjatyw Gospodarczych działające przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, serdecznie zaprasza na bezpłatne seminaria z zakresu rozwoju kompetencji eksportera dla małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego. Seminaria zaplanowane są na 14. i 15. listopada 2019 roku w Szczecinie oraz Koszalinie. Szczegóły w załącznikach.

Formularz zgłoszenia – seminarium rynek niemiecki
Formularz zgłoszenia – seminarium rynki arabskie GCC
PROGRAM – seminarium rynek niemiecki
PROGRAM G- seminarium rynki arabskie GCC
ZAPROSZENIE – seminaria

—————————————————————

26.09.2019
Oferta pracy Bank PKO S.A.
Pobierz>>>

—————————————————————

16.09.2019
Bezpłatne szkolenia dla MŚP
Zaproszenie 09-10.2019
Program – Komunikacja interpersonalna
Program – Media społecznościowe

___________________________________________

23.05.2019
Oferta pracy w Stefczyku
Pobierz ofertę>>>

___________________________________________

17.05.2019
Oferta Centrum Informacji Księgowej
List do słuchacza
Plakat

________________________________________

10.05.2019
Oferta pracy LIDL
Pobierz

———————————————————————–

5/03/2019
Szkolenie na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK)
Czytaj więcej>>>

______________________________________________

26/02/2019
Staż w Banku PKO BP
Pobierz ofertę

___________________________________________

 

5/06/2018

Oferta stażu w Banku PKO BP
Zobacz ofertę
__________________________________________________

 

23/04/2018

Pracownik Magazynowy- Szczecin (Kołbaskowo)- praca od zaraz !
Zobacz ofertę
________________________________________________________

 

23/04/2018

Oferta pracy w dziekanacie
Zobacz ofertę

—————————————————————-

22/06/2017

Oferta pracy – wolontariat

Infopress_Lider2017
________________________________________

30/05/2017

Prezentacja ze szkolenia pt. Rekrutacja w instytucji finansowej- jak grać, żeby wygrać
___________________________________________

 

23/03/2017

Wakacyjna oferta pracy w Finlandii

Pobierz ofertę
____________________________________

 

13/03/2017

Praca dla Asystenta wsparcia działu operacyjnego

Oferta
____________________________________________

 

23/02/2017

Oferta praktyk dla studentów –  Apteki „Centrum Zdrowia”

Praktyki_studenckie_oferta
___________________________________________________

 

08/02/2017

Oferta pracy na stanowisku – Nauczyciel wychowania przedszkolnego/Asystent Nauczyciela

Oferta pracy
_______________________________________

 

20/12/2016

Oferta pracy na stanowisku – Doradca klienta -Getin Noble Bank S.A. w Kamieniu Pomorskim

Zobacz ofertę
______________________________________________

 

4/11/2016

Dzień Otwarty w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości                                                                                                                           

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości, Akademickie Biuro Karier przy Wydziale Ekonomii i Pedagogiki przygotowało ofertę Dnia Otwartego pod hasłem „Kurs sukcesu z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu”.

Na wydarzenie, zaplanowane na 17.11.2016 roku, zapraszamy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. W ramach Dnia Otwartego proponujemy udział w warsztatach oraz grze symulacyjnej o tematyce biznesowej.

Zapraszamy do zgłaszania całych klas, chętnych do udziału w Dniu Otwartym. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerem 91 387 70 98 lub mailowo pod adresem gryfice@zpsb.pl

Zobacz plakat

plakat-dzien-otwarty-w-ramach-swiatowego-tygodnia-przedsiebiorczosci_2016

__________________________________________

3/11/2016

Tydzień Wszystkich Świetnych na Wydziale Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach

Akademickie Biuro Karier przy Wydziale Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach zaprasza na bezpłatne konsultacje dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny), które odbędą się w ramach akcji „Tydzień Wszystkich Świetnych” w dniu 08.11.2016 w godzinach od 10:00 do 15:30. Konsultacje poprowadzi doradca zawodowy mgr Leszek Kurdybacha w siedzibie ABK w sali 202B.
__________________________________________

 

24/05/2016

Ekonomia społeczna sposobem na karierę zawodową

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym są i na jakich zasadach działają podmioty ekonomii społecznej, weź udział w bezpłatnych dwudniowych szkoleniach. W trakcie szkoleń poznasz m.in. procedurę tworzenia oraz zarządzania spółdzielniami socjalnymi, które należą do tej grupy podmiotów gospodarczych.

Terminy szkoleń:
1) 14-15 czerwca 2016r. „Tworzenie podmiotów ekonomii społecznej”; od 10:00 do 16:00.
2) 5-6 lipca 2016r. „Menadżer przedsiębiorczości społecznej”; od 10:00 do 16:00.

Miejsce szkoleń:
Gryfice, ul. Piłsudskiego 34, budynek Wydziału Ekonomii i Pedagogiki ZPSB.
Zgłoszenia należy przesyłać do dziekanatu Wydz. Ekonomii i Pedagogiki ZPSB
na adres e-mail: gryfice@zpsb.pl
lub telefonicznie: (91) 38 77 098

Uczestnicy szkoleń otrzymają bezpłatnie:
– profesjonalną i praktyczną wiedzę,
– materiały szkoleniowe,
– certyfikat ukończenia szkolenia,
– serwis kawowy,
– doradztwo w zakresie tematyki zajęć.
_________________________________________

 

24/05/2016

Oferta pracy w dziale personalnym

Firma Hiab poszukuje kandydata na pracownika do Działu Personalnego na stanowisko Specjalisty ds płac.

Czytaj więcej>>>
_________________________________________

 

24/05/2016

Oferta pracy na stanowisku HR Biznes Partner

Czytaj więcej>>>
____________________________________________

 

2016/05/12
Oferta stażu w Dziale Personalnym

Studenci kierunku Ekonomia ZPSB w Gryficach. Firma Kalmar oferuje staże w Dziale Personalnym na stanowisku Asystenta ds. Administracji w Stargardzie.

Czytaj wiecej…
_____________________________________________