Executive MBA

Master of Business Administration to prestiżowe studia podyplomowe, które otwierają drogę do zdobywania najważniejszych stanowisk menedżerskich w renomowanych przedsiębiorstwach na całym świecie. Uzyskanie dyplomu ukończenia studiów Executive MBA to w oczach potencjalnych pracodawców gwarancja wysoko rozwiniętych umiejętności menedżerskich oraz zdolności przywódczych.

 

Zdobądź tytuł, który dodaje prestiżu i jest ceniony przez środowisko biznesowe na całym świecie!

Executive MBA to studia, które dla wielu osób są przepustką do dynamicznego rozwijania swojej kariery w świecie biznesu. Dołącz do elitarnej grupy posiadającej ten wyjątkowy i bardzo prestiżowy tytuł już teraz i zapisz się na XXVI edycję studiów Executive MBA w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.

Executive MBA w ZPSB – klasa profesjonalna! Szczegóły >>>

Według ustawy wprowadzonej 1 stycznia 2017 r. każdy absolwent studiów MBA może być członkiem w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Zachęcamy do zapoznania się z ustawą o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz przepisami ją wprowadzającymi. Dowiedz się więcej.

Dlaczego warto wybrać Executive MBA w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu?

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu to prywatna Uczelnia Wyższa ciesząca się nieposzlakowaną opinią. Od lat kształcimy studentów na studiach podyplomowych, a także studiach pierwszego i drugiego stopnia. Nasza kadra wykładowców i ćwiczeniowców to osoby o ogromnej wiedzy, które posiadają doświadczenie dydaktyczne oraz zawodowe. Dzięki temu przekazywane przez nich informacje poparte są aktualnymi przykładami z codziennej pracy menedżera. 

Studia Executive MBA realizowane są w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu od 25 lat. Osoby, które pragną zadbać o swój rozwój na najwyższym poziomie, zachęcamy do zapisania się na XXVI edycję tego kierunku realizowaną przez naszą Uczelnię. W ZPSB udało nam się wykształcić do tej pory 983 absolwentów studiów Executive MBA. Dołącz do tego elitarnego grona i pchnij swoją karierę do przodu!

Najważniejsze zalety studiów Executive MBA w ZPSB

Decydując się na studia Executive MBA w ZPSB możesz wiele zyskać. Do najważniejszych zalet należą między innymi: 

 • Uczestnictwo w zajęciach, które mają formę aktywizujących warsztatów i pracy w grupach, co pozwala na lepsze przyswajanie wiedzy i naukę odnajdywania się w różnych sytuacjach biznesowych.
 • Studia trwające piętnaście miesięcy, które zapewniają zdobycie skondensowanej i bardzo przydatnej wiedzy, która wyposaży Cię w gotowe narzędzia i wiedzę na najwyższym poziomie, co na pewno zostanie przez Ciebie wykorzystane w codziennej pracy. 
 • Bezpłatny dostęp do bibliotek cyfrowych ibuk Libra oraz Biblio Ebookpoint (dawniej NASBI), dzięki któremu możesz zapoznać się z fachową literaturą branżową z najwyższej półki. 
 • Stały dostęp do wszystkich materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej Uczelni oraz platformie z kursami otwartymi Navoica.pl, co pozwoli na zgłębianie wybranych tematów w dowolnym momencie.
 • Możliwość lepszego poznania środowiska biznesowego oraz nawiązania kontaktów poprzez uczestnictwo w licznych spotkaniach branżowych.
 • Bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 (dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB, najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Forms itp., możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach lub smartfonach, edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint, przechowywanie i udostępnianie plików dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej usługi OneDrive).

Korzyści dla studentów

Prestiżowe studia Executive MBA niosą za sobą wiele korzyści, które pomogą Ci jeszcze bardziej rozpędzić Twoją ścieżkę kariery i ułatwią Ci zdobywanie najważniejszych stanowisk menedżerskich w firmach na całym świecie. Studia Executive MBA to między innymi:

 • Możliwość nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych, które mogą okazać się bardzo przydatne w budowaniu kariery zawodowej. 
 • Wymiana doświadczeń z innymi menedżerami oraz zdobycie praktycznej wiedzy, popartej przykładami z innymi słuchaczami studiów Executive MBA oraz wykładowcami i ćwiczeniowcami.
 • Uzyskanie renomowanego tytułu, cenionego w środowisku biznesowym na całym świecie
 • Zwieńczenie ścieżki edukacyjnej poprzez dołączenie do elitarnego grona osób posiadających dyplom ukończenia studiów Executive MBA.
 • Dołączenie do prestiżowego środowiska absolwentów Executive MBA oraz możliwość brania udziału w corocznych zjazdach dla osób, które ukończyły te studia. 

Dla kogo dobrym wyborem będą studia Executive MBA?

Prestiżowe studia Executive MBA to świetna opcja dla każdego, kto chce rozwijać swoją karierę na arenie międzynarodowej. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków zapewniają przydatną w codziennej pracy wiedzę i pozwalają na uzyskanie lepszego poglądu na mechanizmy funkcjonujące w biznesowym środowisku na całym świecie. 

Studia na kierunku Executive MBA to doskonały wybór dla osób, które:

 • posiadają wykształcenie wyższe i chcą poszerzyć swoją wiedzę o praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania, 
 • mają kilkuletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich i/lub kierowniczych i pragną rozwijać oraz doskonalić posiadane umiejętności i wiedzę pod okiem specjalistów z całego świata. 

Nauczanie na najwyższym poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych metod

W Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu wieloletnie doświadczenie idzie w parze z postępem i wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą poziom nauczania. Dlatego w naszej Uczelni oferujemy kształcenie z wykorzystaniem nowoczesnych metod, które pozwalają na dostęp do materiałów dydaktycznych w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. 

Nauka na studiach Executive MBA realizowana jest w systemie modułowym, co pozwala na łączenie rozwoju i zdobywania dalszego wykształcenia z realizowaniem swoich pasji i zainteresowań oraz budowaniem kariery zawodowej. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z całego świata – studenci na kierunku Executive MBA w ZPSB biorą udział w spotkaniach z praktykami z zagranicy. Ponadto zajęcia to liczne warsztaty, debaty i dyskusje oraz symulacje, które pozwalają na jeszcze lepsze zgłębienie zagadnień. 

To wszystko sprawia, że po ukończeniu studiów Executive MBA w ZPSB posiądziesz wiedzę, którą od razu wykorzystasz w praktyce. Zdobędziesz narzędzia i umiejętności, które dadzą Ci możliwość znalezienia lepszego zatrudnienia, awansu lub wzrostu wynagrodzenia.

Czas trwania 15 miesięcy/podyplomowe
Język prowadzenia polski
Tryb studiów niestacjonarne

 

Program Executive MBA w ZPSB

Program studiów Executive MBA w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu obejmuje łącznie 425 godzin zajęć i dzieli się na 4 główne bloki. Całość zakończona jest obroną dysertacji MBA.

 • BLOK 1: Fundamenty MBA
 • BLOK 2: Umiejętności menedżerskie
 • BLOK 3: Kompetencje miękkie menedżera
 • BLOK 4: Dysertacja MBA

BLOK 1: FUNDAMENTY MBA

SESJA WPROWADZAJĄCA:                     (1) Organizacja i regulamin Program Executive MBA;
(2) Sesja integracyjna + symulacyjna gra menedżerska;                                                        (3) Warsztat LEADERSHIP
20
f2 ZACHOWANIA ORGANIZACJI 30
f3 EKONOMIA MENEDŻERSKA 30
f4 MARKETING 30
f5 RACHUNKOWOŚĆ ZARZĄDCZA 30
f6 METODY ILOŚCIOWE W ZARZĄDZANIU 30
f7 FINANSE PRZEDSIĘBIORSTW 30
f8 ZARZADZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI 30
f9 ZARZĄDZANIE STRATEGICZNE 30
łącznie godzin w bloku 260

BLOK 2: UMIEJĘTNŚCI MENEDŻERSKIE

u1 PRAWO GOSPODARCZE 25
u2 WSPÓŁCZESNE MODELE BIZNESOWE- warsztat 5
u3 RESTRUKTURYZACJA I REENGINEERING – warsztat 5
u4 ZARZĄDZANIE OPERACYJNE 25
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI
u5 PROJEKT KONSULTINGOWY 25
łącznie godzin w bloku 85

BLOK 3: KOMPETENCJE MIĘKKIE MENEDŻERA

k1 PSYCHOLOGIA ROZWOJU OSOBISTEGO 20
k2 NEGOCJACJE 20
k3 ZARZĄDZANIE ZESPOŁAMI LUDZKIMI 20
PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA
łącznie godzin w bloku 60

BLOK 4: DYSERTACJA MBA

d1 WARSZTAT DYSERTACYJNY 5
PRACA Z PROMOTOREM 15
OBRONA DYSERTACJI MBA
łącznie godzin w bloku 20
  łącznie godzin w programie 425

Lider kierunku

Liderem studiów Executive MBA w ZPSB jest dr hab. profesor ZPSB Aneta Zelek. To wykładowca akademicki z ponad 30-letnim stażem, trener, konsultant, specjalistka ekonomii menedżerskiej i zarządzania strategicznego. Profesor ZPSB Aneta Zelek jest autorką ponad 240 publikacji naukowych z zakresu analizy koniunktury i strategii rozwoju oraz współautorką wielu strategii rozwoju przedsiębiorstw, województw i gmin. Propagatorka i popularyzatorka wiedzy ekonomicznej, felietonistka i blogerka, a także laureatka wielu nagród i wyróżnień za działalność naukową i dydaktyczną (w tym laurów dla niej samej najważniejszych, bo przyznanych przez studentów).

Studia menedżerskie Executive MBA to nasza perła w koronie. Kiedy w 1998 roku zaczynaliśmy pierwszą edycję studiów MBA, wielu nie odróżniało tego standardu wykształcenia od ligi koszykówki w USA. Dzisiaj to już powszechna i ceniona kwalifikacja. To wykształcenie, które daje menedżerom nie tylko solidną wiedzę, holistyczne wyobrażenie o zarządzaniu, ale także wiele cennych i praktycznych umiejętności analitycznych i konceptualnych. A co najważniejsze, studia MBA – jak zgodnie potwierdzają słuchacze i absolwenci – dają pewność siebie i nowe kontakty w środowisku biznesowym.
I choć, jak powiadają „dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach”, to warto zaznaczyć, że absolwenci MBA w Polsce świetnie monetyzują swoją wiedzę i kompetencje. Według ostatniego Raportu Sedlak&Sedlak: „Mediana wynagrodzenia całkowitego absolwentów studiów MBA w 2019 roku wyniosła 12 000 PLN brutto. To ponad dwukrotnie więcej niż ogólnopolska mediana całego badania, która wyniosła 4 785 PLN.”

prof. dr hab. Aneta Zelek – wykładowca ZPSB, twórca i pierwszy szef Programu MBA w ZPSB, Rektor ZPSB w latach 2013-2021