Wsparcie informatyczne

Żeby ułatwić Ci studiowanie, w ZPSB wprowadziliśmy wiele udogodnień technologicznych. Sprawdź, z czego jako nasz student możesz korzystać.

Sieć bezprzewodowa

W całym budynku ZPSB masz bezpłatny dostęp do otwartej sieci bezprzewodowej i możesz swobodnie korzystać z Internetu na swoim komputerze czy urządzeniach mobilnych.

Moja ZPSB

Specjalnie dla naszych studentów stworzyliśmy serwis, który zawiera w sobie wszystkie najważniejsze systemy używane w trakcie studiowania na naszej uczelni. Serwis ma dodatkową funkcję jednokrotnego logowania do Wirtualnego dziekanatu oraz Platformy Elearningowej. Sprawdź sam: moja.zpsb.pl

Wirtualny Dziekanat

Dzięki naszemu Wirtualnemu Dziekanatowi wiele spraw i formalności załatwisz szybko i sprawnie przez Internet. Znajdziesz w nim plan zajęć, swoje oceny (wirtualny indeks), a także wszystkie decyzje Dziekana i inne Twoje rozpatrzone podania, informacje o praktykach, stypendiach i płatnościach, a także ogłoszenia wysyłane przez pracowników Dziekanatu i wykładowców. Możesz tam sprawdzić także swój indywidualny numer konta, wysokość czesnego i innych opłat, zweryfikować, co już zapłaciłeś i czy masz jakieś zaległości. Przez Wirtualny Dziekanat możesz również wypełniać ankiety na temat zajęć, a także wyszukiwać informacje o prowadzących – ich adresy e-mail, terminy konsultacji i zaplanowane zajęcia.

Aplikacja mobilna
Możesz korzystać z Wirtualnego Dziekanatu także w aplikacji mobilnej na swoim telefonie. Pobierz darmową aplikację Mobilny Student ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

Konto pocztowe i platforma Microsoft 365 (dawniej Office 365)

W ramach usługi Microsoft 365 studenci ZPSB otrzymują:

 • dostęp do skrzynki pocztowej o pojemności 100 GB,
 • najnowsze wersje programów z pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Skype, Publisher, Access,
 • możliwość instalacji na 5 komputerach PC lub Mac oraz 5 tabletach lub smartfonach,
 • edycję i współdzielenie dokumentów dzięki aplikacjom Office Online oraz Microsoft SharePoint,
 • przechowywanie i udostępnianie plików dzięki usłudze OneDrive.

W celu pobrania aplikacji Office na swój komputer, przejdź na stronę www.office.com, zaloguję się swoim kontem uczelnianym i rozwijanego menu „Instalowanie i nie tylko” wybierz „Zainstaluj aplikacje platformy Microsoft 365”. Lub bezpośrednio z tego linku: portal.office.com. Do aktywacji pakietu na Twoim komputerze będzie potrzebne konto uczelniane.

Uwaga! Kontem uczelnianym nie można aktywować pakietu Office zainstalowanego z innego miejsca niż z portalu office.com

Masz problem z platformą Microsoft 365? Skontaktuj się z nami mailowo pod adresem: serwis@zpsb.pl. Na pewno pomożemy!

Azure – oprogramowanie Microsoft dla studentów

Azure to platforma, która została stworzona z myślą o studentach kierunku Informatyka. Dzięki niemu masz legalny dostęp do bogatego pakietu najnowszego oprogramowania Microsoft. To między innymi:

 • systemy operacyjne Microsoft,
 • systemy serwerowe Microsoft,
 • narzędzie Visual Studio do tworzenia oprogramowania,
 • programy Microsoft Project oraz Microsoft Visio,
 • dostęp do dokumentacji, artykułów technicznych, przykładowych kodów źródłowych,
 • dostęp do wersji testowych produktów, dzięki temu będziesz mógł zapoznać się z nimi zanim pojawią się na rynku.

Oprogramowanie można instalować na domowych komputerach, wyłącznie do celów edukacyjnych.

Licencja Azure nie obejmuje pakietu MS Office.

Jak skorzystać z programu?
Wystarczy wejść na stronę przez ten link www.portal.azure.com, zalogować się za pomocą swojego konta pocztowego z końcówką @zpsb.pl. Następnie w wyszukiwarce na górze strony należy wpisać „Edukacja” i wybrać tę usługę z listy. W tym momencie firma Microsoft może chcieć zweryfikować, czy jesteś studentem, postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie. Po weryfikacji w panelu po lewej stronie pojawi się „Oprogramowanie”, który prowadzi do listy dostępnego oprogramowania.

Czy mogę używać oprogramowania z Azure na moim komputerze domowym?
Z otrzymanego oprogramowania możesz korzystać na dowolnej liczbie komputerów używanych przez Ciebie w domu, ale pamiętaj, że służy ono wyłącznie do celów edukacyjnych, naukowych i badawczych.

Co się dzieje z programami z Azure, kiedy przestaję być studentem?
Po zakończeniu studiów dostęp do platformy Azure zostaje zablokowany, ale nadal możesz używać oprogramowania i jego bezpłatnych uaktualnień zgodnie z licencją Azure, a więc wykorzystywać je do celów niekomercyjnych. Nie możesz jednak instalować nowych wersji programów.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z naszym Działem IT mailowo pod adresem: serwis@zpsb.pl. Na pewno pomożemy!

 

Masz pytania związane z usługami informatycznymi? Skontaktuj się z nami!
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych
ul. Żołnierska 53, pok. 208
tel.: 91 814 94 46
e-mail: serwis@zpsb.pl