Kadra dydaktyczna

Wybrani wykładowcy studiów Executive MBA w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu

studia_MBA_ZPSB_kadra_JZprof. ZPSB dr hab. Aneta Zelek – Rektor Senior Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w ZPSB od 1997 roku. Wcześniej pracowała na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US (od roku 1988). Od 2013 r. pełni funkcję rektora ZPSB. Obok działalności dydaktycznej w obszarze ekonomii i zarządzania, pracuje również jako trener, konsultant i publicysta. Prowadzi aktywne badania naukowe m.in. w zakresach: zarządzania strategicznego i strategii rozwojowych polskich przedsiębiorstw i korporacji globalnych; badań koniunkturalnych w skali makro i mikro; postaw menedżerskich w warunkach kryzysu organizacyjnego. Doradca biznesowy w zakresie przygotowania i realizacji strategii przedsiębiorstw. Komentator ekonomiczny w mediach regionalnych i krajowych.

Beata Dobińska – psycholog, trener biznesu. Specjalista w zakresie psychologii klinicznej i psychologii pracy; członek Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej. Współpracownik Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, realizator i współrealizator projektów konsultingowych, doradczych i szkoleniowych z zakresu HR i psychologii zarządzania. Certyfikowany trener metody Insights Discovery. Autor gier i symulacji biznesowych. Założycielka i właścicielka firmy szkoleniowo doradczej „Ekspens – doradztwo psychologiczne”. Certyfikowany terapeuta (EEG Biofeedback).

Justyna Osuch-Mallett –Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, doktor nauk ekonomicznych z zakresu zarządzania. Stopień doktora uzyskany na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Adiunkt w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie i Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu. Kierownik merytoryczny Programu Executive MBA. Ekspert krajowy w ramach funduszy unijnych. Doradca biznesowy w zakresie przygotowania i realizacji projektów z wykorzystaniem środków unijnych. Posiada bogate i długoletnie doświadczenie w kierowaniu i realizacji projektów. Posiada certyfikat PRINCE2 Foundation. Menedżer projektów edukacyjnych, doradczych i szkoleniowych.

Dorota Dżega-Pietruszkiewicz – doktor nauk technicznych w dyscyplinie informatyka, prorektor ds. rozwoju. Stopień doktora uzyskany na Wydziale Informatyki Politechniki Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie). Adiunkt w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Posiada bogate i długoletnie doświadczenie w kierowaniu i realizacji projektów. Posiada certyfikat PRINCE2 Foundation. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego. Od 2007 roku kieruje Centrum e-Learningu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.

Anna Seredyńska-Kraus – prawnik i ekonomista, dyrektor finansowy i główny księgowy  w wielu  branżach: produkcyjnej, usługowej, komunalnej. Współpracownik ZPSB w obszarze rachunkowości i finansów. Członek zespołu ds. benchmarkingu Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, przewodnicząca komisji rewizyjnej Stowarzyszenia „Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe”. Wieloletni praktyk w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej, posiada duże doświadczenie w rozliczaniu projektów unijnych, wdrażaniu systemów księgowych i finansowych, sporządzaniu wieloletnich biznesplanów i prognoz finansowych na potrzeby kredytów i aplikacji o środki zewnętrzne, tworzeniu systemów nowoczesnego raportowania zarządczego oraz budowaniu efektywnych zespołów roboczych.

Paweł Żebrowski – Dyrektor Zarządzający w SHOPA Design & Strategy, metodyk i trener Design Thinking. Projektuje produkty i usługi oraz szkoli z tematów związanych z grupą docelową, potrzebami użytkowników, technikami kreatywnymi. Pracował na rzecz takich firm jak Toyota Professional, Lingaro, NOKIA, Sokołów, PLAY, Synopsis Pharma, CD Projekt Red czy CIECH. Właściciel firmy doradczej Do More! Mentor i doradca programu Szczecin_Up! mającego na celu inkubację i wsparcie dla najlepszych start-upów w mieście. Absolwent Uniwersytetów Szczecińskiego i Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA.LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/pzebrowski/

Małgorzata Kwiatkowska – Executive &Team Coach , Mentor, Trener. Ponad 20 lat doświadczeń zawodowych; w tym 16 lat na stanowiskach menedżerskich w korporacjach skandynawskich i polskich. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania dużymi sieciami sprzedaży, marketingu oraz zarządzania zasobami ludzkimi. M.in.9 lat pracowała na szczeblu regionalnego dyrektora sprzedaży w sieci telefonii komórkowej Plus GSM, 2 lata na stanowisku dyrektora nowej, ogólnopolskiej sieci sprzedaży Vobis Mobile i NOKIA Stores. Ukończyła około 30 szkoleń polskich i zagranicznych w obszarze przywództwa, zarządzania zespołami i sprzedaży m.in. MCE w Brukseli oraz IMD Business School w Lozannie. Absolwentka programu MBA Leeds University/Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie / Laboratorium Psychoedukacji (szkoła trenerów). Uzyskała certyfikat coacha personalnego w międzynarodowym standardzie International Coaching Community (ICC). Pracuje na licencji firmy Extended DISC, wykorzystując narzędzia diagnostyczne dot. analizy indywidualnej, analizy zespołów oraz oceny kompetencji 360 stopni. Certyfikowany moderator Design Thinking. Członek Rady Programowej globalnej firmy szkoleniowej Lee Hecht Harrison oraz Rady Programowej Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Jako coach, mentor i trener, od 14 lat pracuje z menedżerami i zespołami między innymi firm: Mercedes-Benz Polska, ING Bank, BRE Bank, BZ WBK, BNP Paribas , Dimler-Chrysler Automotive Polska, Fuji-Sericol Polska, Oriflame Poland, ARVATO Bertelsmann, Swedwood Poland (grupa IKEA), Tieto Poland, TechData, GlobalLogic, PLAY, Netto Polska, ALDI Polska, CANPACK Polska, Imperial Brand, Sonion Polska, Mondalez, Lek S.A., LPP S.A., Radiometer sp. z o.o., HIAB, Ferrosan Medical Devices, Asseco System, Viessmann, GFT Technology, Bridgestone Stargard, CD Projekt, Globitel, Rekeep, Demant. Prowadzi również zajęcia i treningi na studiach podyplomowych m.in. MBA w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.