Pomoc psychologiczna

POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA STUDENTÓW

A) Psychologiczny Punkt Konsultacyjny na Uczelni, ul. Żołnierska 53

Każdy student, także student z Ukrainy, może bezpłatnie skorzystać z porady, czy konsultacji psychologicznej, po wcześniejszym umówieniu się drogą mailową pisząc na adres:

psycholog@technikumkreatywne.pl

Dwie Panie psycholog służą swoim wsparciem każdemu studentowi, któremu potrzebna jest taka pomoc.

 

B) Ogólnopolska Strona Projektu „Strefa Komfortu”

Za pośrednictwem strony (https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/)  każdy student może się zapisać na e-wizytę u psychoterapeuty lub anonimowo skonsultować określone problemy on-line.

Taką możliwość stwarza projekt pomocy psychologicznej „Strefa komfortu PSRP”, powstały z inicjatywy Parlamentu Studentów RP. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W ramach tej inicjatywy student może skorzystać z terapii on-line lub wziąć udział w webinariach prowadzonych przez specjalistów.

Założenia „Strefy Komfortu PSRP” na rok 2021:

  • wprowadzenie możliwości „terapii”, czyli cyklu stałych spotkań ze specjalistami;
  • rozszerzenie działań informacyjnych i promocyjnych związanych z realizacją webinarów, publikacją artykułów, infografik i innych treści upowszechniających wiedzę z zakresu wsparcia psychologicznego;
  • aktualizacja  bazy miejsc (powiększenie) świadczących nieodpłatne wsparcie psychologiczne;
  • wprowadzenie sesji mentoringowych dla samorządów studenckich, które podejmują działania w zakresie wsparcia psychologicznego;
  • opracowanie publikacji dotyczącej dobrych praktyk w zakresie wsparcia psychologicznego na uczelniach.

Więcej informacji na stronie:

„Strefa komfortu PSRP” – kontynuacja projektu Parlamentu Studentów RP – Ministerstwo Edukacji i Nauki – Portal Gov.pl (www.gov.pl)