Dofinansowania szkoleń

Jesteś zainteresowany kursem lub szkoleniem w ZPSB? Szukasz możliwości dofinansowania? Świetnie trafiłeś, sprawdź szczegóły poniżej!


Masz aż 3 możliwości na sfinansowanie usług szkoleniowych z funduszy UE!

1. FUR2, czyli Fundusz Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim , oto jego główne założenia:

Poziom dofinansowania 50% lub 80%  – w zależności od spełnienia warunków kwalifikowalności
Dla kogo: program jest dedykowany mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom,  prowadzącym działalność w województwie zachodniopomorskim
Maksymalna kwota na osobę: 6 000 zł

Dowiedz się więcej tutaj >>>

 

2. KFS, czyli Krajowy Fundusz Szkoleniowy, oto jego główne założenia:

Poziom dofinansowania od 80 do 100%
Do kiedy: do wyczerpania środków
Dla kogo: osoby zatrudnione na umowę o pracę (minimum pół etatu) oraz właściciel firmy
Maksymalna kwota na osobę: do trzykrotności średniej krajowej pensji (max. 15000 zł).
Do niedawna mogli brać w nim udział jedynie uczestnicy 45+, teraz otwarty jest dla każdego.

Dowiedz się więcej tutaj >>>

 

3. Szkolenia z Bazy Usług Rozwojowych

Na usługi zamieszczone w Bazie Usług Rozwojowych mikro, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać  dofinansowanie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO), którymi zarządzają poszczególne Urzędy Marszałkowskie (Instytucje Zarządzające RPO).

 

Przejdź do oferty ZPSB

 

Dowiedz się jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Kto może ubiegać się dofinansowanie kursów i szkoleń w ZPSB?

Z kursów i szkoleń dofinansowanych w ramach Projektu Bazy Usług Rozwojowych mogą skorzystać właściciele prywatnych przedsiębiorstw oraz ich pracownicy. Szczegóły na temat tego, jakie przedsiębiorstwa mogą wziąć udział w programie dostępne są tutaj.

Na jakie kursy i szkolenia ZPSB można otrzymać dofinansowanie, jaka jest ich cena i gdzie należy uiścić opłatę?

Spis kursów i szkoleń ZPSB, na które można otrzymać dofinansowanie dostępny jest wraz z cenami w Bazie Usług Rozwojowych.

Nie znalazłeś żadnego kursu lub szkolenia dla siebie i swoich pracowników? Pamiętaj, że w ZPSB istnieje opcja przygotowania usług zamkniętych, które będą w 100% dostosowane do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Zainteresowany? Sprawdź zakładkę Szkolenia na zamówienie | ZPSB Szczecin

Co zrobić, aby otrzymać dofinansowanie na kursy i szkolenia w ZPSB?

Aby zdobyć dofinansowanie na kursy i szkolenia w ZPSB konieczne jest złożenie wniosku u jednego z Operatorów projektu wraz z innymi wymaganymi dokumentami oraz wskazaniem jakimi usługami ZPSB jest się zainteresowanym (wraz z podaniem liczby osób które będą z nich korzystać). Po zaakceptowaniu przez Operatora (ich rolę pełnią: Polska Fundacja PrzedsiębiorczościZachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A) i rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych i podpisaniu umowy należy postępować zgodnie z harmonogramem rekrutacyjnym Naszej uczelni. Po zakończeniu kursu lub szkolenia i otrzymaniu zaświadczenia to potwierdzającego można ubiegać się u Operatora o zwrot poniesionych kosztów.

Ile wynosi wartość dofinansowania?

Projekt Bazy Usług Rozwojowych odbywa się w tzw. systemie refundacji wydatków. To pracodawca początkowo ponosi całkowitą wartość kursu i szkolenia, ale dzięki współpracy ZPSB z Podmiotowym Systemem Finansowania każdy mikro, mały i średni przedsiębiorca może ubiegać się o zwrot ok. 50% poniesionych kosztów. Z kolei Ci, którzy pracują w obszarze tzw. inteligentnych specjalności województwa zachodniopomorskiego lub zatrudniają pracowników z niskimi kwalifikacjami mogą liczyć na jeszcze większą, bo wynoszącą nawet 80% refundację.