Akademia Liderów VIII edycja – polsko – amerykański projekt wystartował

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów rekrutuje!

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości ogłosiła rozpoczęcie rekrutacji na VIII edycję swojego polsko-amerykańskiego projektu. W tym semestrze otwarty został kurs podstawowy online oraz dwa kursy stacjonarne – obywatelski w Katowicach i polityczny w Warszawie. Na najlepszych jak zawsze czekają interesujące nagrody: wyjazdy na zagraniczne staże, seminaria i konferencje. Całkowitą nowością jest także nawiązanie współpracy z Leadership Institute, który zapewni staż, zakwaterowanie, a także wyżywienie najlepszemu uczestnikowi kursu politycznego.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt skierowany do osób chcących rozwijać swoje zainteresowania polityczne i ekonomiczne poprzez działalność publiczną: przyszłych polityków, działaczy organizacji pozarządowych, dziennikarzy. Program skupia się przede wszystkim na umiejętnościach praktycznych – uczymy m.in. wystąpień publicznych, fundraisingu, strategii PR-owych, budowania swojej marki, a także poprawnego przeprowadzenia kampanii wyborczej. Zajęcia na Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów prowadzone są przez naukowców z Uniwersytetów Londyńskiego, Jagiellońskiego i Śląskiego, ekspertów Instytutu Misesa oraz praktyków z organizacji pozarządowych i partii politycznych. Ponadto kursy stacjonarne wzbogacone są wystąpieniami gości specjalnych. Oprócz kursów głównych prowadzone są także fakultety: Ekonomia dla Zielonych, Ekonomia dla Zaawansowanych, Prawo dla Zielonych, Finanse dla Zielonych oraz Komunikacja Społeczna.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów kontynuuje także współpracę z Fundacją TDJ, która przeprowadzi dodatkowy projekt w ramach kursu obywatelskiego. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć swój własny program edukacyjny. Spośród wszystkich propozycji zostanie wybrana jedna, której Twórca otrzyma możliwość zrealizowania swojego projektu. Fundacja TDJ zapewnia budżet, materiały, dostęp do biura oraz wsparcie merytoryczne.

Zapisy już trwają na stronie: www.akademialiderow.edu.pl

Więcej informacji udziela:
Jacek Spendel
Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości,
e-mail: kontakt@akademialiderow.edu.pl
tel. + 48 509 615 488

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości jest organizacją, która stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej, oraz ducha przedsiębiorczości. Fundacja nastawiona jest w przede wszystkim na działania edukacyjne. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia generacji ludzi niezależnych, wolnych, i odpowiedzialnych. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości kierowana jest przez osoby doświadczone w działalności publicznej, Jacka Spendla i Marcina Chmielowskiego. Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów oraz Akademia Młodych Przedsiębiorców. Organizacja jest członkiem międzynarodowej sieci ATLAS.