Inauguracja Roku Akademickiego w ZPSB

Nadzwyczajnie dobry nabór – ruszają wszystkie specjalności

W sobotę, 3 października br. w Filharmonii Szczecińskiej, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu uroczyście zainaugurowała nowy Rok Akademicki 2015/2016. Tegoroczna rekrutacja przebiegła bardzo dobrze, uruchomione zostaną wszystkie specjalności oferowane na 5 kierunkach w ZPSB, a także międzynarodowe studia International Business w języku angielskim oraz studia podyplomowe.

W tym roku inauguracja będzie wyjątkowo oczekiwanym wydarzeniem, ponieważ rekrutacja na naszej Uczelni przebiega nadzwyczaj dobrze. Studia w ZPSB rozpocznie z nowym rokiem akademickim ponad 700 studentów i słuchaczy. Uruchomimy wszystkie nasze zapowiadane specjalności na 5 kierunkach (Ekonomia, Zarządzanie, Informatyka, Pedagogika i Fizjoterapia), które prowadzimy w 4 wydziałach (Szczecinie, Stargardzie, Gryficach i Świnoujściu) – mówi prof. Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Teraz już można powiedzieć, ze bardzo dużą popularnością cieszą się specjalności na kierunku Informatyka, szczególnie nasze dwie z nowości tegorocznych: Game design oraz Aplikacje i systemy mobilne. Możemy się także pochwalić świetnym naborem na studia anglojęzyczne, gdzie studiuje grupa międzynarodowa. W tym roku na studiach International Business, prowadzonych całkowicie w języku angielskim, rozpoczną zajęcia studenci z Polski oraz z wielu krajów od Europy zachodniej po wschodnią, np. Ukrainę – dodaje prof. Zelek.

Na studiach podyplomowych – gdzie rekrutacja jeszcze trwa, ponieważ ruszają one w drugiej połowie października – także jest duże zainteresowanie. Niesłabnącą popularnością cieszą się tu kierunki uprawnieniowe, jak Bezpieczeństwo i higiena pracy czy Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. Ale także nasze nowości okazały się interesujące dla słuchaczy, szczególnie np. Social media czy Akademia coachingu i mentoringu.

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu już od dłuższego czasu stawia na kształcenie przez całe życie, nie ograniczając swojej oferty tylko do maturzystów. Staramy się dostosować nasze studia i ofertę szkoleniową do rożnych grup wiekowych, dzięki czemu udaje nam się zbuforować niekorzystne efektu niżu demograficznego – i takiemu właśnie podejściu zawdzięczamy dobre wyniki obecnej rekrutacji.

Do pobrania:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości