Konkurs Wprost „Młodzi zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski”

Rusza konkurs dla pasjonatów nauki

Jesteś uczniem? Studentem? Doktorantem? A może po prostu dostrzegasz wokół siebie problem, który jesteś w stanie rozwiązać? Weź udział w naukowej edycji konkursu Młodzi Zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski, organizowanym przez Wprost.

Mark Zuckerberg wraz z grupą studentów stworzył Facebooka w 2004 roku, jeszcze przed 20 urodzinami. Inny Amerykanin, Nathan Myhrvold, w 1991 r., w wieku 32 lat, wymyślił ideę „telefonu od wszystkiego”, jak to ujął, czyli smartfona. Jednak Microsoft, dla którego wówczas pracował, nie poszedł tą drogą.  Inna sprawa, że znalazł inną.

Nasz kraj nie może sobie pozwolić na tracenie szans. Polscy naukowcy odnoszą sukcesy, w niektórych dyscyplinach zaliczają się do światowej czołówki, ale w rankingach innowacyjności nie wypadamy najlepiej.

Jeśli masz pomysł na projekt badawczy, zgłoś go w konkursie Młodzi Zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski. Nie ma żadnych ograniczeń, pomysły mogą dotyczyć na przykład farmacji, medycyny, ekonomii, informatyki, matematyki, transportu socjologii, archeologii, nauk rolniczych – absolutnie każdej dyscypliny naukowej. Ważne, aby były związane z wyzwaniem istotnym w skali kraju, regionu czy miasta, lub też jednej z gałęzi gospodarki. Może nawet przyczynią się do rozwoju określonej dyscypliny naukowej (szczegółowe kryteria zawiera regulamin).

Liczy się pomysłowość oraz inicjatywa.

Organizatorem konkursu jest Wprost, partnerem – Polpharma. Czekamy zarówno na duże projektu, jak i te o mniejszym zasięgu. Laureaci otrzymają nagrody, najlepsze pomysły zostaną również zaprezentowane na łamach Wprost oraz na wydarzeniach skupiających ludzi nauki i biznesu. Być może dzięki temu to właśnie Twój pomysł zostanie wdrożony?

W konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie, urodzone w roku 1986 oraz młodsze. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na młodzi-zdolni.wprost.pl w terminie do 14 kwietnia 2016 roku. Na tej samej stronie znajduje się również regulamin konkursu. Wszelkie pytania można kierować na adres mlodzizdolni@wprost.pl.