Technikum Kreatywne wychowa nowych informatyków

Szkoły Kreatywne w murach uczelni coraz popularniejsze

Technikum informatyczne, które w ubiegłym roku rozpoczęło działalność przy Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie, w tym roku utworzy dwie nowe klasy. Dotychczasowi uczniowie mogą się cieszyć, ponieważ nie tylko przybędzie im nowych kolegów, ale także koleżanek. W tym roku wśród uczniów pierwszej klasy będą także dziewczęta – w ubiegłym byli to sami chłopcy.

Graficy komputerowi i twórcy gier – wreszcie są też dziewczęta

Technikum Kreatywne od września powita nowych uczniów i uczennice dwóch pierwszych klas informatycznych, o dwóch specjalnościach. Jedna to Tworzenie gier komputerowych, a druga – Grafika komputerowa i komunikacja wizualna. W obu tych klasach naukę rozpocznie 23 chłopców i 8 dziewcząt, w tym też dwoje uczniów z Ukrainy. Naukę kontynuować będzie także 20 uczniów klasy drugiej, ze specjalnością Tworzenia gier komputerowych.

Praktyka przede wszystkim

Na uczniów czekają mury uczelni wyższej, świetnie wyposażone sale komputerowe z najnowszym oprogramowaniem (np. Adobe Photoshop CC, Ilustrator CC, Dreamweaver CC, Adobe After Effects CC, InDesign CC, Corel Draw, AutoCAD), nauczyciele oraz wykładowcy akademiccy, którzy także prowadzą tu zajęcia. Ponadto całe mnóstwo zajęć praktycznych, spotkań z projektantami gier, stron internetowych czy aplikacji, a także wizyt w firmach informatycznych. Uczniowie mają też zapewnione odpowiednie dla specjalności dodatkowe kursy oprogramowania – bezpłatny kurs UNITY 3D dla twórców gier, a dla grafików – bezpłatne kursy Adobe Photoshop oraz Corel Draw.

Bo warto wcześnie budować portfolio

– Rozpoczynając karierę zawodową w tak młodym wieku nasi absolwenci budują wcześnie swoje portfolio i będą mogli ubiegać się o pracę w najlepszych firmach zajmujących się nowymi technologiami, grafiką czy reklamą. Dobrą pracę dostaną w każdym przedsiębiorstwie, które potrzebuje informatyków. Czekają na nich przemysły kreatywne – firmy, w których łączy się nowe technologie, biznes i sztukę. Szczególne perspektywy daje świetnie rozwijająca się w Polsce i na świecie branża produkcji i użytkowania gier komputerowych. – mówi Barbara Głowacz, dyrektor Technikum Kreatywnego.

W Technikum umiejętności zawodowe uczniowie nabywają już od pierwszej klasy, podczas dodatkowych kursów, warsztatów, treningów z zakresu np. programowania czy projektowania grafiki. Dodatkowo, w ramach współpracy z wiodącymi firmami, wybrane lekcje prowadzą praktycy, a uczniowie mają dostęp do specjalnych programów praktyk. Szkoła współpracuje z firmami zrzeszonymi w Klastrze ICT Pomorze Zachodnie i Klastrze Przemysłów Kreatywnych oraz szczególnie z firmami Intive, Pixel Legend, Fabryka Gier, a także z Akademią Sztuki w Szczecinie.

Poniżej kilka zdjęć z przebiegu roku szkolnego 2016/2017 w Technikum Kreatywnym.

* * *

Technikum Kreatywne to pierwsza szkoła ponadgimnzajalna otwarta w ramach Zachodniopomorskich Szkół Kreatywnych (ZSK) przy Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Technikum jest niepubliczną szkołą średnią z uprawnieniami szkoły publicznej. Kształci w zawodzie Technik Informatyk, ze specjalnością tworzenia gier komputerowych. Kadrę ZSK tworzą otwarci i przyjacielscy ludzie, którzy z zaangażowaniem uczestniczą w procesie rozwijania umiejętności oraz pasji uczniów. Do grona tego należą też wykładowcy Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Więcej informacji na stronie ZSK: http://szkolykreatywne.pl/o-szkole/technikum-kreatywne/

W razie pytań -> zapraszamy do kontaktu

 

Więcej komunikatów prasowych ZPSB