Czy łączenie pracy i studiów naprawdę się opłaca?

Posiadanie wyższego wykształcenia jest bardzo ważne, jeśli chce się osiągnąć sukces zawodowy. Dyplom z dobrej uczelni jest przepustką do rozpoczęcia kariery, jednak bardzo często samo ukończenie studiów to za mało. Pracodawcy coraz częściej oczekują od młodych ludzi również doświadczenia i chcą, aby łączyli oni studia z pracą w zawodzie. Czy łączenie pracy i studiów jest możliwe? Jak podejść do tego tematu, aby zadbać o swoją przyszłość i jednocześnie zdobyć cenną wiedzę oraz doświadczenie? 

Nauka i doświadczenie to podstawy owocnej kariery

Odpowiednie wykształcenie jest filarem rozwoju zawodowego. Wiedza wyniesiona ze studiów pozwala na wykazywanie się w pracy oraz umożliwia skrupulatne wykonywanie obowiązków. Istotne są nie tylko predyspozycje, ale przede wszystkim umiejętności ćwiczone na zajęciach oraz przyswojone w trakcie nauki informacje na temat różnych procesów, które w pracy trzeba wykorzystywać w praktyce. Bez tego zaplecza odnalezienie się w pracy będzie naprawdę trudne, a w niektórych przypadkach po prostu niemożliwe, dlatego też nie należy porzucać edukacji zbyt wcześnie. Posiadanie dyplomu renomowanej uczelni wyższej jest naprawdę istotne i często znacznie ułatwia ścieżkę kariery. 

Niestety czasami okazuje się, że studia to nie wszystko. Poza wiedzą teoretyczną i praktyczną przekazywaną podczas zajęć, warto poznać branżę od podszewki i jak najwcześniej zdobywać doświadczenie. Nowoczesne uczelnie prywatne doskonale o tym wiedzą, dlatego też oferują swoim studentom bardzo elastyczne plany zajęć, które pozwalają na swobodne łączenie nauki z pracą w zawodzie. Dzięki temu można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zdobyć bardzo cenne wykształcenie oraz jednocześnie rozwijać swoją karierę w branży, z która wiąże się przyszłość zawodową. Takie podejście jest bardzo praktyczne oraz bardzo pożądane przez pracodawców. Szukają oni pracowników wszechstronnych oraz ambitnych, którzy nie boją się tego typu wyzwań. 

Wybierz studia dopasowane do swojej pracy

Jeśli chcesz zdecydować się na studia pierwszego stopnia lub studia magisterskie na prywatnej uczelni i łączenie nauki z pracą, warto postawić na studia, które będą dopasowane do Twojej zaplanowanej ścieżki zawodowej. W sytuacji, gdy wiedza z uczelni będzie pokrywać się z tym, co robisz w pracy na co dzień, masz możliwość wykorzystywania wiedzy teoretycznej w praktyce. Ponadto większa wiedza poprawi w dużym stopniu Twoją efektywność w pracy, co z kolei na pewno wpłynie pozytywnie na Twoją ocenę jako pracownika i może przynieść Ci znacznie szybszy awans. Takie podejście na pewno da Ci dużą przewagę nad konkurentami na rynku pracy, którzy ukończą podobny kierunek studiów, ale nie będą mieli doświadczenia zawodowego lub odwrotnie – będą mieli podstawowe doświadczenie, ale nie skończą żadnych studiów. 

Szeroką ofertę na studia niestacjonarne, w tym między innymi studia podyplomowe przygotowała między innymi Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Szeroki wybór kierunków informatycznych oraz ekonomicznych i finansowych czy z zakresu zarządzania sprawia, że z łatwością można dopasować studia do wykonywanej pracy. Dobrze ułożone plany zajęć pozwalają na połączenie zjazdów z codziennymi obowiązkami. Przekazywana na zajęciach wiedza przez wybitnych specjalistów, którzy mają wiedzę i teoretyczną, i praktyczną, będzie na pewno doskonałym uzupełnieniem doświadczenia zdobywanego w pracy i bazą do dalszego rozwoju.