Marketing i nowe media – czy warto rozpocząć ten kierunek i co po nim można robić?

Marketing i nowe media są nieodłącznymi elementami dzisiejszego świata biznesu. W dobie Internetu, mediów społecznościowych i szybkiego rozwoju technologii nie można zignorować potencjału, jaki niesie ze sobą marketing internetowy. Firmy muszą być obecne w internecie i wykorzystywać narzędzia nowych mediów, aby dotrzeć do swojej grupy docelowej. Dlatego taki kierunek studiów staje się coraz bardziej atrakcyjny dla przyszłych studentów.

 

Co dają studia z marketingu i nowych mediów?

Studia na tym kierunku oferują kompleksowe przygotowanie do pracy w branży marketingu internetowego. Studenci zdobywają wiedzę na temat strategii marketingowych, badania rynku, analizy danych, komunikacji w mediach społecznościowych, tworzenia treści oraz optymalizacji stron internetowych.

 

Jakie zawody czekają na studentów po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku marketing i nowe media absolwenci mają szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Mogą znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych, firmach e-commerce, wewnętrznych działach PRowych oraz mediach społecznościowych. Mogą również pracować jako analitycy rynku, specjaliści SEO, copywriterzy, specjaliści ds. kampanii digitalowych czy projektanci stron internetowych.

 

Liczy się miasto!

Decydując się na kierunek marketing i nowe media, warto również zwrócić uwagę na lokalizację. Warszawa, Poznań, Wrocław, Trójmiasto lub Szczecin, jako jedne z większych miast Polski, oferują wiele możliwości zatrudnienia w branży marketingowej. Liczne agencje reklamowe, firmy e-commerce i przedsiębiorstwa z siedzibą w miastach poszukują specjalistów od marketingu internetowego. Wybierając ten kierunek na prywatnych uczelniach (np ZPSB w Szczecinie albo Collegium Da Vinci w Poznaniu), studenci mają szansę na zdobycie umiejętności bezpośrednio od praktyków i doświadczonych profesjonalistów.

Podsumowując, marketing i nowe media są dziedziną, którą warto się zainteresować, zwłaszcza pod kątem studiów, a specjaliści od tych dziedzin zawsze znajdą pracę na rynku w sektorze komunikacji lub reklamy.