Pobudź swoją kreatywność do działania!

Za kreatywność odpowiedzialna jest prawa półkula mózgu człowieka. Żeby wyzwolić swoją wyobraźnię i pobudzić kreatywność do działania, warto pracować nad tą częścią naszego mózgu i wykonywać różnorodne ćwiczenia, które sprawią, że pomysły będą łatwiej i szybciej pojawiać się w głowie. Wbrew pozorom to zadanie wcale nie jest takie trudne. Sprawdź, jak pobudzić kreatywność do działania!

Zadbaj o rozwój swojej kreatywności

Wielu osobom wydaje się błędnie, że kreatywność przydaje się tylko artystom czy osobom, które pracują w branży marketingowej, a nie zajmują się ścisłymi naukami. Tak naprawdę odpowiednie pomysły pożądane są w każdym środowisku i warto zawsze mieć otwartą głowę, aby umieć przystosowywać się do zmian i wykorzystywać wszystkie szanse, jakie daje otoczenie. Dlatego, zamiast wykręcać się brakiem wyobraźni albo pomysłów, warto popracować nad swoim mózgiem, aby jeszcze lepiej wykorzystać jego potencjał. 

W ZPSB ważne jest dla nas, aby nasi studenci pierwszego stopnia oraz studenci na studiach magisterskich czy podyplomowych uczyli się nie tylko teorii. Przykładamy dużą wagę do tego, aby pobudzali oni kreatywność i potrafili wykorzystywać zdobytą wiedzę w sposób praktyczny, podczas rozwiązywania rozmaitych problemów, jakie na pewno staną na ich drodze zawodowej. Uczymy ich, jak dbać o swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie, co przydaje się w pracy na co dzień bez względu na to, w jakiej branży robi się karierę. 

Myśl nieszablonowo i nie bój się zaskakiwać

W wielu dziedzinach przestrzeganie reguł i zasad jest niezwykle istotne. Na przykład w pracy księgowego trzeba wykazać się wybitną skrupulatnością i dokładnością a także wykorzystywać konkretne metody do obliczania przychodów, kosztów całkowitych, zmiennych i stałych, a także innych istotnych wartości. W branży IT również często trzeba wykonywać swoje obowiązki zgodnie z określonymi zasadami. Nie oznacza to jednak, że w takich branżach nie ma miejsca na pomysłowość czy kreatywność. 

Ciekawe i innowacyjne pomysły można tworzyć w oparciu o konkretne zasady. Jest to sposób na to, aby tworzyć rozwiązania, które na pewno będą pomocne i przydatne w przyszłości. Mogą znacznie przyspieszyć niektóre procesy, pomóc wypracować nowe procedury oraz zaoszczędzić ogromne ilości zasobów firmy. Dlatego warto myśleć nieszablonowo i nie bać się wykorzystywać niestandardowych metod. Studenci ZPSB uczeni są kreatywnej pracy zespołowej oraz w pojedynkę. Dokładamy starań, aby absolwenci naszej uczelni wyższej wyróżniali się na rynku pracy na tle innych osób. 

Pamiętaj, że ćwiczenie kreatywności jest niezwykle istotne. Od dziecka należy pobudzać zarówno lewą, jak i prawą półkulę człowieka poprzez odpowiednie ćwiczenia. W przypadku dzieci służą do tego kolorowe zabawki, takie jak klocki czy zabawki sensoryczne. W przypadku osób dorosłych sprawdzą się ćwiczenia, takie jak rysowanie i kolorowanie, rozwiązywanie łamigłówek i krzyżówek oraz sudoku, czytanie, nauka języków obcych oraz medytacja. Kreatywność mogą pobudzać do działania także takie proste ćwiczenia, jak liczenie do 100 z powrotem, mówienie alfabetu od tyłu czy nawet ręczne wykonywanie notatek, które wymaga większego skupienia niż pisanie na komputerze.