Studia z patronatem – co to takiego?

W ofercie edukacyjnej uczelni wyższych znaleźć można naprawdę szeroki wybór ciekawych kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych. W ofercie niektórych uczelni, na przykład w tej proponowanej przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu, dostępne są kierunki oznaczone jako studia z patronatem. Co dokładnie oznacza ta informacja? Sprawdź, czym są studia objęte patronatem i dowiedz się, dlaczego warto wybrać taki kierunek!

Praktyczna wiedza z pierwszej ręki

Oferta edukacyjna Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu jest bardzo dopracowana. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi studenci mogli zdobywać wiedzę na najwyższym poziomie, która znacznie ułatwi im znalezienie dobrej pracy lub uzyskanie awansu. Zależy nam na tym, aby była ona przydatna w praktyce, podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Umożliwienie naszym studentom zdobywania wiedzy praktycznej, a nie tylko teoretycznej jest dla nas priorytetem. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby wykładowcy i ćwiczeniowcy, którzy prowadzą zajęcia w ZPSB posiadali nie tylko wiedzę, ale także doświadczenie zawodowe związane bezpośrednio z przedmiotem, którego uczą. Dzięki temu absolwenci ZPSB są bardzo konkurencyjni na rynku pracy i mogą pochwalić się docenianymi przez potencjalnych pracodawców umiejętnościami i kwalifikacjami.

Wśród oferowanych przez naszą uczelnię kierunków można znaleźć takie, które są opisane jako kierunek z patronatem. Tego typu kierunki powstają po to, aby jeszcze lepiej przygotować studentów do wykonywania pracy związanej ze studiami lub umożliwić im uzyskanie wiedzy, dzięki której szybko awansują i będą mogli pełnić odpowiedzialne funkcje w firmie. Kierunki objęte patronatem realizowane są z pomocą specjalistów z firm partnerskich związanych z konkretną branżą. Nauka od profesjonalistów, którzy przekazują wiedzę nie tylko z książek i podręczników, ale dzielą się swoim doświadczeniem zdobytym w trakcie codziennej pracy, przynosi bardzo wymierne efekty. Konkretne przykłady z życia wzięte oraz doskonała znajomość tematu od strony praktycznej sprawiają, że specjaliści przekazują studentom wiedzę bardzo przydatną, gotową do wykorzystania w pracy. Są oni przygotowani na różne ewentualności i lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów zawodowych.

Wykształcenie, które zaprocentuje w przyszłości

Zdobycie podstaw teoretycznych jest bardzo istotnym punktem zdobywania wykształcenia wyższego. Jednakże należy pamiętać, że wiedza teoretyczna to nie wszystko. Wykładowcy powinni być także praktykami, którzy znają branżę od strony pracodawcy lub pracownika. Korzystanie ze wsparcia specjalistów pracujących w znanych w danej branży firmach to rozwiązanie bardzo nowoczesne i efektywne. Studenci mają okazję zadać nurtujące ich pytania, na które uzyskają odpowiedzi poparte konkretnymi przykładami wziętymi z życia, co zdecydowanie ułatwi przyswojenie wiedzy i późniejsze jej wykorzystywanie. 

Umiejętność wykorzystywania w praktyce zdobytej na studiach wiedzy jest bardzo istotna. Studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub studia podyplomowe z patronatem to idealna okazja, aby od praktyków dowiedzieć się, jak najlepiej to robić.